Schedule & Scores for Friday, October 17, 2008:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Jamesville-DeWitt28 @ 48East Syracuse-Minoa  
Monroe-Woodbury31 @ 15Newburgh Free Academy  
Binghamton70 @ 28Nottingham  
Chenango Forks23 @ 13Chenango Valley  
Hornell19 @ 41Le Roy  
Chittenango7 @ 6South Jefferson  
Eastridge32 @ 18Brighton  
Skaneateles19 @ 50Homer  
Geneva40 @ 12Batavia  
Minisink Valley43 @ 12Roosevelt (Hyde Park)  
Depew0 @ 35Lancaster  
East Rochester-Gananda20 @ 13Palmyra-Macedon  
St. Marys (Lancaster)26 @ 31Bishop Timon-St. Jude  
Henninger30 @ 28Rome Free Academy  
Tioga8 @ 28Charles O Dickerson  
Indian River53 @ 25Ogdensburg Free Academy  
Whitesboro21 @ 35Camden  
Port Richmond33 @ 14Tottenville  
Vestal12 @ 18Maine-Endwell  
Sandy Creek42 @ 21Hamilton  
Brewster28 @ 18Our Lady of Lourdes  
Elba/Byron-Bergen33 @ 16Archbishop Walsh  
Akron10 @ 49Alden  
Johnson City6 @ 30Corning-Painted Post West  
Wallkill31 @ 28Port Jervis  
Cortland12 @ 6Fowler  
West Seneca West14 @ 17West Seneca East  
Franklin Academy12 @ 32Potsdam  
Salamanca37 @ 14Westfield/Ripley  
Auburn46 @ 23Central Square  
Sachem North6 @ 30William Floyd  
Clymer Central46 @ 8Ellicottville  
Sullivan West40 @ 7Spackenkill  
Newark Valley20 @ 13Newfield (Newfield)  
Watertown6 @ 13Carthage  
Westhampton Beach20 @ 23Hauppauge  
Corcoran26 @ 27Baker  
Honeoye Falls-Lima35 @ 25Wayne  
Lowville20 @ 9South Lewis  
Williamsville East17 @ 7Williamsville South  
Frewsburg13 @ 34Portville  
Saunders Trades & Tech0 @ 29Hendrick Hudson  
Owego Free Academy13 @ 9Dryden  
Groton29 @ 6Edison (Elmira Heights)  
Tully28 @ 24Lansing  
Sherburne-Earlville0 @ 29Ilion  
Immaculate Heart Central42 @ 14Morrisville-Eaton  
Albion27 @ 28Medina  
Sauquoit Valley7 @ 21Herkimer  
Walton (Walton)72 @ 0Harpursville  
Whitman (Rushville)18 @ 50Letchworth  
Bellport37 @ 6Copiague  
Waterloo49 @ 0Mynderse Academy/Romulus  
North Tonawanda61 @ 0Tonawanda  
Cicero-North Syracuse7 @ 27West Genesee  
Penfield26 @ 52Brockport  
Dunkirk14 @ 41Fredonia  
Oriskany14 @ 6Waterville  
Valley Central28 @ 35Kingston  
Hamburg6 @ 25Frontier  
Cattaraugus-Little Valley0 @ 33Randolph  
Cassadaga Valley33 @ 29Allegany-Limestone  
Bainbridge-Guilford0 @ 17Unatego  
Lackawanna20 @ 17East Aurora  
Oswego34 @ 28Bodley  
Greece Arcadia0 @ 35Victor  
Mexico22 @ 41New Hartford  
Edison Tech/Monroe48 @ 54Hilton  
Southwestern42 @ 6Falconer  
Lindenhurst20 @ 28Longwood  
Franklinville8 @ 26Chautauqua Lake  
Amherst Central15 @ 14Lake Shore  
Penn Yan Academy20 @ 42Livonia  
Whitney Point0 @ 34Notre Dame (Elmira)  
Warsaw6 @ 20Bolivar-Richburg  
Watkins Glen14 @ 36Spencer-Van Etten  
Eldred6 @ 8Chester  
Lyons0 @ 1Caledonia-Mumford  
Gowanda6 @ 18Silver Creek  
Brentwood34 @ 27Northport  
Odessa-Montour12 @ 54Moravia  
Cuba-Rushford0 @ 18Geneseo  
Seton Catholic Central (Binghamton)13 @ 22Deposit  
Port Jefferson42 @ 21Mercy  
East Rockaway0 @ 19Manhasset  
Bishop Grimes0 @ 40Onondaga  
Forestville Central39 @ 31Brocton  
Thousand Islands20 @ 27General Brown  
Southampton20 @ 0Stony Brook  
Freedom Academy26 @ 36Bucktail PA  
Malverne12 @ 3Cold Spring Harbor  
Riverside (Buffalo)40 @ 0Bennett  
Southside8 @ 45Corning-Painted Post East  
Royalton-Hartland14 @ 8Nichols  
Hancock8 @ 47Delaware Academy  
Seton Catholic Central (Plattsburgh)0 @ 19Au Sable Valley  
Barker6 @ 7Clyde-Savannah  
Phoenix6 @ 44Westhill  
Southern Springs6 @ 57Waverly  
Valley Forge Military PA 14 @ 17Poly Prep Country Day  
Cathedral Prep PA 41 @ 34St. Francis  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)