Schedule & Scores for Saturday, October 20, 2007

ClassAway   HomeLocation
Iona Prep14 @ 28Holy Trinity  
Chaminade15 @ 14Mt St. Michael Academy  
Mendon/Sutherland14 @ 24Rush-Henrietta  
Monroe-Woodbury28 @ 16Pine Bush  
Binghamton48 @ 35Horseheads  
Chenango Forks35 @ 28Susquehanna Valley  
Chittenango14 @ 42Oneida  
Orchard Park27 @ 0Williamsville North  
Alden27 @ 6Akron  
Sayville17 @ 26Bellport  
Woodlands8 @ 33Irvington  
New Rochelle24 @ 0Roosevelt (Yonkers)  
Bishop Timon-St. Jude7 @ 22St. Marys (Lancaster)  
Hoosick Falls21 @ 46Watervliet  
North Rockland3 @ 0Poughkeepsie  
Tottenville7 @ 22Port Richmond  
Erasmus Hall33 @ 16Far Rockaway  
Schenectady13 @ 32Guilderland  
Holy Cross47 @ 27Kellenberg Memorial  
John Jay (Cross River)17 @ 7White Plains  
Randolph34 @ 7Pine Valley Central  
Waverly41 @ 6Southern Springs  
Sleepy Hollow40 @ 7Nanuet  
Boys & Girls28 @ 14Midwood  
Glens Falls0 @ 27Bishop Maginn  
Frontier44 @ 22Hamburg  
Xaverian16 @ 24Monsignor Farrell  
Indian River42 @ 0Gouverneur  
Kennedy (Bellmore)0 @ 41Lawrence  
Notre Dame (Elmira)19 @ 0Dryden  
Baldwin7 @ 34Farmingdale  
Lincoln (Yonkers)0 @ 34Saunders Trades & Tech  
Clarence42 @ 15Jamestown  
Webster Schroeder13 @ 42Gates Chili  
Webster Thomas7 @ 39East  
General Brown29 @ 14Sauquoit Valley  
Queensbury31 @ 38South Glens Falls  
Massapequa12 @ 35Freeport  
Homer6 @ 59Cazenovia  
Perry6 @ 37Dundee  
Sandy Creek8 @ 43Dolgeville  
Brewster14 @ 0Peekskill  
Grand Island22 @ 24Williamsville East  
Burgard6 @ 34Riverside (Buffalo)  
Johnson City12 @ 40Maine-Endwell  
Jefferson14 @ 28Jamaica  
Grady14 @ 8Brooklyn Tech  
Wallkill0 @ 39Cornwall Central  
West Canada Valley14 @ 21Little Falls  
Clarkstown North7 @ 21Clarkstown South  
Curtis44 @ 6Wagner (Staten Island)  
Riverhead8 @ 25East Islip  
Mamaroneck37 @ 14Greeley  
Harpursville0 @ 66Walton (Walton)  
Beekmantown17 @ 6Williams  
Campus Magnet22 @ 20Grand Street Campus  
Franklin Academy8 @ 7Au Sable Valley  
ONeill48 @ 28Spackenkill  
St. Francis26 @ 7Niagara Falls  
Allegany-Limestone0 @ 36Cleveland Hill  
Iroquois20 @ 23Cheektowaga  
Sullivan West7 @ 13Tri-Valley  
Kings Park22 @ 23Harborfields  
Starpoint38 @ 8Williamsville South  
Nyack23 @ 0Our Lady of Lourdes  
Tappan Zee10 @ 7Burke Catholic  
Sachem East20 @ 21Connetquot  
Colonie Central14 @ 28Shenendehowa  
Fonda-Fultonville12 @ 15Ravena-Coeymans-Selkirk  
Ticonderoga0 @ 41Peru  
Ossining47 @ 16Panas  
Ballston Spa34 @ 21Troy  
Spencer-Van Etten42 @ 13Newfield (Newfield)  
New Utrecht28 @ 0South Shore  
Brighton7 @ 42Aquinas Institute  
Bishop Ford12 @ 29St. Peters  
Dover7 @ 34Pelham Memorial  
Frewsburg6 @ 35Clymer Central  
Sherman/Ripley0 @ 34Forestville Central  
Newfield (Selden)0 @ 13West Islip  
Rye Country Day40 @ 0Kingswood-Oxford CT  
Marcellus19 @ 14Vernon-Verona-Sherrill  
Seaford17 @ 14Roosevelt (Roosevelt)  
Uniondale13 @ 8Long Beach  
Smithtown West0 @ 20North Babylon  
MacArthur6 @ 13Garden City  
Plainedge34 @ 0Lynbrook  
Hudson Falls49 @ 21Albany Academy for Boys  
Flushing24 @ 20Springfield Gardens  
Groton28 @ 14Seton Catholic Central (Binghamton)  
Tully36 @ 0LaFayette/Fabius Pompey  
Albertus Magnus14 @ 19Croton-Harmon  
Kenmore East20 @ 8Kenmore West  
Sherburne-Earlville8 @ 10Unadilla Valley  
Port Jervis34 @ 0Goshen Central  
Ward Melville9 @ 0Central Islip  
Byram Hills21 @ 26Hastings  
Waterloo0 @ 46Haverling  
West Hempstead21 @ 33Clarke  
South Park6 @ 22Bennett  
Red Hook18 @ 12Marlboro Central  
Pawling6 @ 19Rye Neck  
Huntington47 @ 21Comsewogue  
Wantagh22 @ 15Bethpage  
McKee Vo-Tech22 @ 28South Bronx  
Shoreham-Wading River27 @ 41Mount Sinai  
Fox Lane0 @ 15Somers  
Valhalla12 @ 20Bronxville  
Haldane21 @ 34Chester  
Bainbridge-Guilford27 @ 8Delaware Academy  
Glen Cove11 @ 12Sewanhaka  
Spring Valley16 @ 13Port Chester  
Eastchester21 @ 20Harrison  
Madison14 @ 12Long Island City  
Lansing14 @ 6Charles O Dickerson  
Corinth13 @ 51Chatham  
Fort Hamilton26 @ 21Martin  
Islip7 @ 0East Hampton-Bridgehampton-Pierson  
Oneonta0 @ 14Chenango Valley  
Suffern10 @ 27Ramapo  
Nichols14 @ 36Archbishop Walsh  
Beacon (Beacon)26 @ 7Arlington  
Gloversville13 @ 41Burnt Hills-Ballston Lake  
Half Hollow Hills East13 @ 21Smithtown East  
West Babylon7 @ 26Deer Park  
Patchogue-Medford6 @ 34Longwood  
Canarsie22 @ 18Sheepshead Bay  
Mohonasen7 @ 43Lansingburgh  
Lindenhurst14 @ 6Commack  
Cardinal Ohara41 @ 20St. Josephs Collegiate Institute  
Cohoes8 @ 16Broadalbin-Perth  
Oxford Academy36 @ 13Whitney Point  
Saranac12 @ 20Moriah  
Irondequoit14 @ 12Greece Arcadia  
Christ the King18 @ 15Cardinal Spellman  
Beach Channel12 @ 24New Dorp  
Franklinville28 @ 16West Valley Central  
John Glenn13 @ 17Babylon  
Valley Stream Central0 @ 45Hempstead  
Gorton14 @ 24Mt Vernon  
Marshall/Charlotte18 @ 13Greece Athena  
Canisteo-Greenwood19 @ 0Wellsville  
Massena7 @ 20Ogdensburg Free Academy  
Mepham13 @ 35Carey  
Valley Stream North6 @ 21South (Valley Stream)  
Plattsburgh6 @ 21Seton Catholic Central (Plattsburgh)  
Watkins Glen28 @ 20Newark Valley  
Niagara-Wheatfield7 @ 40Lockport  
Evander Childs8 @ 14Tilden  
Smith8 @ 16Bryant  
Voorheesville21 @ 28Cambridge  
Port Washington27 @ 8Oceanside  
Rondout Valley12 @ 3Saugerties  
Clinton13 @ 7Jordan-Elbridge  
Riverdale Country28 @ 13Horace Mann  
Blind Brook0 @ 54Dobbs Ferry  
North Shore7 @ 20Manhasset  
Warrensburg18 @ 22Whitehall  
Jericho7 @ 16Rockville Centre South Side  
Taconic Hills0 @ 16Stillwater  
Odessa-Montour13 @ 28Edison (Elmira Heights)  
Kennedy Catholic16 @ 39Edgemont  
Eastport-South Manor19 @ 12Hauppauge  
New Hyde Park Memorial22 @ 15Island Trees  
Adirondack41 @ 6Westmoreland  
Mineola0 @ 30Cold Spring Harbor  
Hannibal22 @ 38Alexandria Central  
Hudson13 @ 38Cobleskill-Richmondville  
Nazareth12 @ 45Xavier  
Hicksville14 @ 41East Meadow  
Lincoln Hall6 @ 12Tuckahoe  
Copiague28 @ 2Centereach  
St. Lawrence Central8 @ 42Potsdam  
Bayport-Blue Point42 @ 12Center Moriches  
Yonkers0 @ 33Ardsley  
Dalton6 @ 36Fieldston  
Port Jefferson7 @ 14Mercy  
Calhoun (Merrick)41 @ 14Great Neck South  
Division6 @ 35Elmont Memorial  
Automotive36 @ 0Lafayette (Brooklyn)  
Roslyn36 @ 7Westbury  
Candor19 @ 8Moravia  
Hoosic Valley14 @ 8Granville  
Information Tech14 @ 44Adams  
South Lewis14 @ 13Oriskany  
Southampton22 @ 55Miller Place  
Great Neck North7 @ 28Floral Park Memorial  
New York Mills6 @ 42Cooperstown  
Carle Place13 @ 34Locust Valley  
Notre Dame Bishop Gibbons7 @ 72Fort Edward  
Stevenson20 @ 44Lane  
Harvey20 @ 14South Kent School (South Kent) CT  
Roosevelt (Hyde Park)0 @ 31Washingtonville  
Lincoln (Brooklyn)32 @ 0Bayside  
Kennedy (Plainview)8 @ 36Syosset  
Whitman (Huntington Station)14 @ 6Bay Shore  
Kennedy (Bronx)16 @ 14Lehman  
Elmira Free Academy14 @ 41Southside  
Niagara Catholic18 @ 32Brocton  
Hancock0 @ 36Deposit  
Barker14 @ 22York  
DeSales12 @ 41Red Jacket  
Finney22 @ 13Lyons  
Richfield Springs Central42 @ 20Hamilton  
Grover Cleveland12 @ 6Lafayette (Buffalo)  
Harlem Hellfighters8 @ 6Stuyvesant  
Taft CT 16 @ 50Trinity-Pawling  
St. Lukes CT 21 @ 40Hackley  
Liberty NJ 28 @ 53Long Island Lutheran  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)