Schedule & Scores for Friday, September 28, 2018

ClassAway   HomeLocation
Ogallala20 @ 34Chadron  
Chase County32 @ 35Mitchell  
Perkins County42 @ 60Kimball  
St. Francis2 @ 0Winside  
Wauneta-Palisade54 @ 27Brady  
Creek Valley64 @ 27Potter-Dix  
Sutherland28 @ 34Hemingford  
St. Patricks48 @ 7Bridgeport  
Morrill26 @ 64Bayard  
Hershey19 @ 18Southern Valley  
Cambridge50 @ 0Southwest  
Leyton2 @ 0Wallace  
Paxton0 @ 40Garden County  
Sandhills Thedford68 @ 16Maxwell  
South Loup Co-op42 @ 6Elm Creek  
South Platte37 @ 38Arthur County  
Hyannis50 @ 24Sioux County  
Mullen42 @ 40Medicine Valley  
Stapleton/McPherson County46 @ 34Sumner-Eddyville-Miller  
Lawrence-Nelson12 @ 60Kenesaw  
Sidney3 @ 53Scottsbluff  
Lexington42 @ 7Gering  
Holdrege21 @ 48Adams Central  
McCook44 @ 7Alliance  
Broken Bow21 @ 35Gothenburg  
Sandy Creek7 @ 45Doniphan-Trumbull  
Grand Island Central Catholic25 @ 45Central City  
Pierce44 @ 22Lakeview  
Axtell71 @ 0Franklin  
Millard North38 @ 28Elkhorn  
Norfolk Catholic54 @ 20Cedar Catholic  
Boone Central/Newman Grove0 @ 14West Point-Beemer  
Beatrice7 @ 49Grand Island Northwest  
Gross Catholic0 @ 42Waverly  
Aquinas46 @ 7David City  
Sutton36 @ 0Kearney Catholic  
Omaha North49 @ 13Papillion-LaVista South  
Millard West42 @ 20Kearney  
Omaha Westside40 @ 0Omaha Northwest  
Burke43 @ 26Gretna  
Lincoln Southwest56 @ 7Benson  
Aurora57 @ 7Fillmore Central  
Ralston0 @ 50Skutt Catholic  
Elkhorn South21 @ 28Millard South  
Papillion-LaVista42 @ 6Fremont  
Archbishop Bergan54 @ 21Yutan  
Blue Hill38 @ 76Giltner  
Omaha Central7 @ 31Pius X  
Blair49 @ 7Schuyler  
West Holt14 @ 60North Central  
Plattsmouth3 @ 21Norris  
Platteview31 @ 34Boys Town  
Ord36 @ 0ONeill  
South Sioux City12 @ 48Bennington  
Bellevue West62 @ 27Norfolk  
Thayer Central36 @ 31Southern  
Valentine55 @ 20Gordon-Rushville  
Bellevue East7 @ 55Lincoln Southeast  
Gibbon0 @ 56St. Paul  
Grand Island77 @ 7Bryan  
Minden0 @ 19Cozad  
Hastings21 @ 42York  
Oakland-Craig47 @ 0Louisville  
Falls City0 @ 28Ashland-Greenwood  
Columbus3 @ 43Creighton Prep  
Ponca20 @ 35Battle Creek  
Wakefield72 @ 30Homer  
Lincoln Northeast20 @ 7Omaha South  
Centennial47 @ 14North Bend Central  
Seward50 @ 7Crete  
Centura17 @ 19Wood River  
Syracuse34 @ 6Conestoga  
Wayne26 @ 16Logan View/Scribner-Snyder  
Arlington14 @ 7Fort Calhoun  
Weeping Water12 @ 50Elmwood-Murdock  
Bishop Neumann19 @ 21Scotus  
Raymond Central6 @ 75Wahoo  
Stanton19 @ 20Crofton  
North Platte6 @ 55Lincoln  
Roncalli Catholic55 @ 29Mount Michael Benedictine  
Milford46 @ 0Fairbury  
Lincoln Lutheran42 @ 13Lincoln Christian  
Twin River7 @ 55Shelby-Rising City  
Laurel-Concord/Coleridge56 @ 18Madison  
Johnson County Central14 @ 41Wilber-Clatonia  
Superior7 @ 28St. Cecilia  
Douglas County West16 @ 47Concordia  
Auburn20 @ 6Nebraska City  
Humboldt-Table Rock-Steinauer22 @ 64Palmyra  
Creighton70 @ 20Ainsworth  
Bruning-Davenport/Shickley24 @ 6Tri County  
Freeman33 @ 13Malcolm  
Loup City7 @ Ansley/Litchfield  
Hartington12 @ 28Allen  
Guardian Angels Central Catholic60 @ 12Omaha Nation  
Silver Lake32 @ 63Wilcox-Hildreth  
Parkview Christian0 @ 2Sacred Heart  
Randolph14 @ 8Wynot  
Elkhorn Valley24 @ 60Lutheran-Northeast  
Bloomfield56 @ 14Wausa  
Lourdes Central Catholic44 @ 8Brownell-Talbot  
Osmond50 @ 34Plainview  
Fullerton16 @ 12Palmer  
Diller-Odell14 @ 72Johnson-Brock  
Elwood6 @ 51Pleasanton  
Niobrara/Verdigre0 @ 52Boyd County  
Clarkson/Leigh66 @ 14Omaha Christian Academy  
Cody-Kilgore40 @ 36Crawford  
Pender92 @ 70Cedar Bluffs  
Harvard82 @ 32Heartland Lutheran  
Hitchcock County USD22 @ 30Alma  
Meridian64 @ 26Pawnee City  
East Butler0 @ 40Cross County  
Amherst0 @ 41Burwell  
Neligh-Oakdale20 @ 38Howells-Dodge  
Winnebago14 @ 34Wisner-Pilger  
Deshler38 @ 35McCool Junction  
Heartland6 @ 50Nebraska Christian  
Minatare0 @ 39Hay Springs  
Walthill37 @ 51Humphrey/Holy Family  
Dorchester20 @ 13Lewiston  
Mead14 @ 54Emerson-Hubbard  
Shelton22 @ 52Ravenna  
Bertrand52 @ 8Anselmo-Merna  
Elgin/Pope John0 @ 80Riverside  
High Plains @ 3Exeter-Milligan  
Arcadia/Loup City74 @ 52Ansley/Litchfield  
Central Valley54 @ 14Twin Loup [Sargent/Loup County]  
Bancroft-Rosalie/Lyons-Decatur Northeast 54 @ 16Tekamah-Herman  
Maywood/Hayes Center6 @ 72Eustis-Farnam  
Osceola/High Plains3 @ Exeter-Milligan  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)