Schedule & Scores for Friday, September 29, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Ogallala @ 5Chadron  
Chase County @ 3Gordon-Rushville  
Perkins County2 @ Dundy County-Stratton  
Garden County29 @ Sandhills Thedford  
Potter-Dix @ 2South Platte  
Sutherland @ 11Hemingford  
Bayard @ 1St. Patricks  
Hay Springs9 @ Minatare  
Paxton26 @ Leyton  
Maxwell @ 1Morrill  
Crawford @ 15Mullen  
Eustis-Farnam6 @ Hitchcock County USD  
Medicine Valley20 @ Southwest  
Spalding Academy28 @ Elba  
Wynot @ 1Wausa  
Hyannis15 @ Arthur County  
Kimball @ 7Bridgeport  
Ravenna @ 34South Loup Co-op  
Lawrence-Nelson2 @ Blue Hill  
Sidney @ 12York  
Lexington2 @ Gering  
Holdrege @ 5Grand Island Northwest  
McCook5 @ Scottsbluff  
Gothenburg8 @ Broken Bow  
Gretna23 @ Bennington  
Kearney Catholic @ Mitchell  
Adams Central13 @ Grand Island Central Catholic  
Norfolk Catholic9 @ ONeill  
Boone Central/Newman Grove4 @ Ord  
Beatrice22 @ South Sioux City  
Gross Catholic @ 15Mount Michael Benedictine  
Lincoln Southeast0 @ Pius X  
Norris16 @ Nebraska City  
Millard West20 @ Bryan  
Crofton4 @ Stanton  
Aurora7 @ Crete  
Doniphan-Trumbull2 @ St. Cecilia  
Wilber-Clatonia11 @ Palmyra  
West Holt @ 0Burwell  
Plattsmouth @ 16Blair  
Bellevue West24 @ Omaha South  
Thayer Central @ 17Heartland  
Boys Town @ 0Bishop Neumann  
Valentine4 @ Hershey  
Waverly @ 13Elkhorn  
Ashland-Greenwood @ 18Fairbury  
Grand Island10 @ Millard South  
Lincoln East @ 24Omaha North  
David City @ 30Aquinas  
Minden @ 9Cozad  
Hastings20 @ Alliance  
Columbus @ 4Skutt Catholic  
Ponca1 @ Battle Creek  
Centura @ 4Arcadia/Loup City  
Syracuse6 @ Louisville  
Wayne4 @ Pierce  
West Point-Beemer24 @ Madison  
Raymond Central @ 7Lincoln Christian  
Yutan4 @ Brownell-Talbot  
Tri County @ 9Cedar Bluffs  
North Platte @ 6Lincoln Southwest  
Roncalli Catholic17 @ Schuyler  
Tekamah-Herman @ 7Bancroft-Rosalie/Lyons-Decatur Northeast  
Fillmore Central @ 8Shelby-Rising City  
St. Paul2 @ Centennial  
Wisner-Pilger @ 18Oakland-Craig  
Logan View @ 2Archbishop Bergan  
Wood River4 @ Southern Valley  
Laurel-Concord/Coleridge @ 7Plainview  
Johnson County Central10 @ Humboldt-Table Rock-Steinauer  
Benson @ 15Creighton Prep  
Auburn19 @ Conestoga  
Exeter-Milligan4 @ Weeping Water  
Creighton37 @ Niobrara/Verdigre  
Freeman @ 9Lincoln Lutheran  
McCool Junction2 @ Superior  
Sioux County @ 6Cody-Kilgore  
Elm Creek4 @ Amherst  
Anselmo-Merna @ 11Brady  
Parkview Christian @ 6Pawnee City  
Randolph @ 4Allen  
Lourdes Central Catholic @ 12Johnson-Brock  
Fullerton16 @ Osceola  
Sterling @ 26Bruning-Davenport/Shickley  
St. Edward1 @ Walthill  
Clearwater/Orchard14 @ Boyd County  
Clarkson/Leigh2 @ Neligh-Oakdale  
Pender9 @ Winnebago  
Alma4 @ Cambridge  
Emerson-Hubbard @ 3Winside  
Nebraska Lutheran2 @ East Butler  
Stuart3 @ Osmond  
Scribner-Snyder @ 36St. Francis  
Wilcox-Hildreth @ 10McPherson County  
St. Mary's3 @ Elkhorn Valley  
Deshler27 @ Red Cloud  
Omaha Nation @ 18Homer  
Mead @ 9Friend  
Pleasanton @ 14Twin Loup [Sargent/Loup County]  
Sacred Heart10 @ Meridian  
Shelton9 @ Axtell  
Bertrand @ 5Overton  
Elgin/Pope John @ 18Howells-Dodge  
Arapahoe5 @ Loomis  
Humphrey/Holy Family @ 4High Plains  
Riverside32 @ Santee  
Milford/Dorchester13 @ Southern  
Chambers/Wheeler Central/Ewing13 @ Ainsworth  
Maywood/Hayes Center @ 8Silver Lake  
Elgin IL 8 @ Howells-Dodge  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)