Schedule & Scores for Friday, September 15, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Ogallala19 @ 18Cozad  
St. Francis54 @ 0Emerson-Hubbard  
Wauneta-Palisade13 @ 64Mullen  
Potter-Dix30 @ 72Sioux County  
Hershey20 @ 0Centura  
Bayard9 @ 7Southern Valley  
Dundy County-Stratton64 @ 24Cambridge  
Leyton0 @ 34Morrill  
Banner County0 @ 2Minatare  
Sandhills Thedford50 @ 28Ansley/Litchfield  
South Loup Co-op56 @ 14Sutherland  
Brady20 @ 58Medicine Valley  
Eustis-Farnam44 @ 72Maxwell  
Spalding Academy72 @ 6Hampton  
Arthur County36 @ 49Hay Springs  
Hyannis74 @ 12South Platte  
Kimball0 @ 39Chase County  
Mitchell34 @ 12Bridgeport  
Sidney14 @ 13Hastings  
Lexington14 @ 49Grand Island Northwest  
Holdrege7 @ 33York  
McCook57 @ 7Alliance  
Broken Bow27 @ 7Grand Island Central Catholic  
Chadron14 @ 22Gering  
Pierce42 @ 24Arlington  
Skutt Catholic45 @ 3Elkhorn  
Gretna59 @ 14Roncalli Catholic  
Norfolk Catholic48 @ 35Boone Central/Newman Grove  
Beatrice42 @ 21Gross Catholic  
Aquinas17 @ 16Scotus  
Sutton64 @ 7Sandy Creek  
Lincoln Southeast28 @ 49Omaha North  
Crofton41 @ 0Twin River  
Lincoln Southwest14 @ 17Papillion-LaVista South  
Aurora28 @ 34Scottsbluff  
Elkhorn South61 @ 2Ralston  
Papillion-LaVista41 @ 59Pius X  
St. Cecilia7 @ 12Central City  
Omaha Central23 @ 38North Platte  
West Holt37 @ 50Creighton  
Crete35 @ 7Plattsmouth  
Malcolm6 @ 48Centennial  
Ord21 @ 20Gothenburg  
South Sioux City6 @ 43Platteview  
ONeill17 @ 28Lakeview  
Norfolk38 @ 37North Star  
Valentine12 @ 24Winner SD  
Waverly18 @ 0Bennington  
Elmwood-Murdock15 @ 26Palmyra  
Bellevue East0 @ 41Millard South  
Gibbon0 @ 28St. Paul  
Grand Island41 @ 17Lincoln East  
Cedar Catholic56 @ 0Wisner-Pilger  
Minden6 @ 41Adams Central  
Oakland-Craig20 @ 28Ponca  
Battle Creek27 @ 0Archbishop Bergan  
Columbus35 @ 21Norris  
Lincoln Christian21 @ 31Falls City  
Lincoln Northeast6 @ 48Kearney  
Wayne47 @ 7David City  
West Point-Beemer41 @ 22Fort Calhoun  
Bishop Neumann47 @ 7Milford/Dorchester  
Fremont41 @ 18Benson  
Schuyler7 @ 55Seward  
Raymond Central0 @ 6Syracuse  
Yutan2 @ 0Humboldt-Table Rock-Steinauer  
Louisville0 @ 55Wahoo  
Omaha South7 @ 64Burke  
Tekamah-Herman14 @ 56Doniphan-Trumbull  
Fillmore Central20 @ 49Freeman  
Mount Michael Benedictine14 @ 38Concordia  
Nebraska City7 @ 76Blair  
Lincoln Lutheran56 @ 40Lutheran-Northeast  
Logan View43 @ 14Stanton  
Omaha Northwest0 @ 49Omaha Westside  
Wood River14 @ 24St. Patricks  
Laurel-Concord/Coleridge26 @ 39Homer  
Johnson County Central35 @ 12Southern  
North Bend Central25 @ 0Madison  
Bryan14 @ 63Lincoln  
Auburn20 @ 38Fairbury  
Conestoga20 @ 58Douglas County West  
Exeter-Milligan0 @ 30Meridian  
Bruning-Davenport/Shickley52 @ 0Axtell  
Overton12 @ 22Hemingford  
Palmer82 @ 42Ravenna  
Anselmo-Merna20 @ 36Central Valley  
Guardian Angels Central Catholic28 @ 22Lourdes Central Catholic  
Pawnee City44 @ 0Weeping Water  
Elkhorn Valley20 @ 46Allen  
Osmond0 @ 36Randolph  
Fullerton52 @ 12Wausa  
Diller-Odell38 @ 6Thayer Central  
St. Edward75 @ 26Elba  
Clearwater/Orchard46 @ 0Elgin/Pope John  
Twin Loup [Sargent/Loup County]56 @ 26North Central  
Clarkson/Leigh53 @ 6Omaha Nation  
Johnson-Brock26 @ 48East Butler  
Cody-Kilgore46 @ 44Fleming CO  
Pender16 @ 46Wakefield  
Harvard75 @ 21Wilcox-Hildreth  
Osceola44 @ 54Giltner  
Nebraska Lutheran50 @ 8Humphrey/Holy Family  
Friend0 @ 40Lawrence-Nelson  
Amherst6 @ 60Burwell  
Cross County13 @ 66Arcadia/Loup City  
Winnebago6 @ 28Hartington  
Deshler73 @ 48Elwood  
Heartland38 @ 26Nebraska Christian  
Winside56 @ 34Scribner-Snyder  
Red Cloud12 @ 61Silver Lake  
Walthill2 @ 0Santee  
Cedar Bluffs26 @ 28Mead  
Sacred Heart57 @ 14Parkview Christian  
High Plains62 @ 48Tri County  
Arapahoe62 @ 0Sumner-Eddyville-Miller  
Shelby-Rising City0 @ 28Wilber-Clatonia  
McPherson County0 @ 2Maywood/Hayes Center  
Bancroft-Rosalie/Lyons-Decatur Northeast 2 @ 0Brownell-Talbot  
Sedgwick County CO 33 @ 28Perkins County  
Bennett County SD 0 @ 63Gordon-Rushville  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)