Schedule & Scores for Friday, October 20, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Ogallala40 @ 51Mitchell  
Bridgeport0 @ 55St. Patricks  
Bayard20 @ 47Hershey  
Dundy County-Stratton28 @ 40Hemingford  
Hay Springs44 @ 34Hyannis  
Crawford30 @ 62Garden County  
South Loup Co-op47 @ 26Elm Creek  
Wynot58 @ 28Winside  
South Platte44 @ 36Lingle-Fort Laramie WY  
Arthur County13 @ 71Cody-Kilgore  
Kimball6 @ 53Valentine  
Scottsbluff55 @ 0Alliance  
Mullen92 @ 25Leyton  
Southern Valley20 @ 10Sandy Creek  
Ravenna24 @ 58Overton  
Lawrence-Nelson6 @ 36Bruning-Davenport/Shickley  
Gering21 @ 27Sidney  
Grand Island Northwest14 @ 31York  
McCook70 @ 7Lexington  
Cozad8 @ 37Gordon-Rushville  
Chadron28 @ 6Chase County  
Skutt Catholic56 @ 13Bennington  
Kearney Catholic28 @ 13Broken Bow  
Adams Central21 @ 41Scotus  
Norfolk Catholic49 @ 21West Point-Beemer  
Boone Central/Newman Grove43 @ 0Grand Island Central Catholic  
Millard South13 @ 34Millard North  
Beatrice27 @ 17Norris  
Gross Catholic48 @ 9Nebraska City  
Sutton12 @ 20Centennial  
Omaha North14 @ 28Pius X  
Wahoo13 @ 0Bishop Neumann  
Millard West28 @ 17Lincoln  
Omaha Westside38 @ 7Norfolk  
Burke28 @ 35Bellevue West  
Lincoln Southwest10 @ 3North Star  
Platteview34 @ 46Plattsmouth  
Ord20 @ 21Lakeview  
South Sioux City18 @ 21Schuyler  
Boys Town27 @ 7Douglas County West  
Waverly36 @ 34Crete  
Gibbon6 @ 20St. Cecilia  
Grand Island16 @ 13Lincoln Southeast  
Cedar Catholic0 @ 20Ponca  
Hastings14 @ 25Holdrege  
Oakland-Craig31 @ 0Archbishop Bergan  
Falls City27 @ 14Syracuse  
Columbus28 @ 32Blair  
Papillion-LaVista South35 @ 7Omaha Central  
Lincoln Northeast0 @ 63Creighton Prep  
Seward39 @ 48Aurora  
Southern0 @ 54Lincoln Christian  
Fremont39 @ 36Papillion-LaVista  
Raymond Central21 @ 47Ashland-Greenwood  
Stanton8 @ 48Battle Creek  
Yutan35 @ 7Lincoln Lutheran  
North Platte35 @ 6Bryan  
Louisville44 @ 6Conestoga  
Madison14 @ 73Pierce  
Omaha South17 @ 35Omaha Northwest  
Roncalli Catholic45 @ 7Ralston  
Mount Michael Benedictine0 @ 56Elkhorn  
St. Paul19 @ 37Central City  
Wisner-Pilger20 @ 18Tekamah-Herman  
Twin River7 @ 34Centura  
Wood River14 @ 34Doniphan-Trumbull  
Johnson County Central15 @ 30Malcolm  
North Bend Central12 @ 20David City  
Superior18 @ 20Thayer Central  
Auburn53 @ 33Fort Calhoun  
Homer32 @ 34Winnebago  
Concordia28 @ 6Arlington  
Exeter-Milligan42 @ 8Mead  
Freeman27 @ 41Wilber-Clatonia  
Silver Lake12 @ 54Elwood  
Pawnee City20 @ 60Meridian  
Fullerton32 @ 28St. Francis  
St. Edward24 @ 60Hampton  
Emerson-Hubbard12 @ 42Randolph  
Cross County20 @ 52Shelby-Rising City  
Minatare78 @ 58Sioux County  
Cedar Bluffs34 @ 16Scribner-Snyder  
Kenesaw72 @ 40Heartland  
Giltner56 @ 30Axtell  
Howells-Dodge42 @ 22Clarkson/Leigh  
High Plains20 @ 82Nebraska Lutheran  
Elba12 @ 55Walthill  
McPherson County18 @ 71Harvard  
Humphrey/Holy Family14 @ 50Neligh-Oakdale  
Arcadia/Loup City36 @ 6Fillmore Central  
Central Valley64 @ 6Sumner-Eddyville-Miller  
Bancroft-Rosalie/Lyons-Decatur Northeast 20 @ 21Logan View  
Maywood/Hayes Center32 @ 26Red Cloud  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)