Schedule & Scores for Friday, October 13, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Chase County13 @ Minden  
Sutherland @ 16Perkins County  
St. Patricks12 @ Kimball  
Morrill @ 10Dundy County-Stratton  
Hershey7 @ Bridgeport  
Cambridge @ 19Medicine Valley  
Leyton @ 30Garden County  
Southwest @ 4Bertrand  
Crawford21 @ Anselmo-Merna  
Sandhills Thedford @ 5Maxwell  
Eustis-Farnam @ 3Wallace  
South Platte @ 21Arthur County  
Hyannis20 @ Minatare  
Mullen8 @ Paxton  
Gordon-Rushville @ 2Ogallala  
Mitchell @ 1Chadron  
Sidney @ 10Scottsbluff  
Gering7 @ Alliance  
Lexington @ 10Hastings  
Holdrege @ 9McCook  
Broken Bow1 @ Cozad  
Gothenburg @ 2Kearney Catholic  
Sandy Creek @ 11Wood River  
Grand Island Central Catholic @ 15Ord  
Pierce @ 7West Point-Beemer  
Axtell @ 20Lawrence-Nelson  
Millard North @ 3Fremont  
Gretna10 @ Elkhorn  
Norfolk Catholic4 @ Wayne  
Boone Central/Newman Grove10 @ Scotus  
Gross Catholic @ 8Platteview  
Aquinas @ 0Wahoo  
Omaha North19 @ Millard South  
Norris @ 5Waverly  
Creighton Prep0 @ Kearney  
Aurora @ 6Grand Island Northwest  
Ralston @ 23Skutt Catholic  
Doniphan-Trumbull1 @ Gibbon  
North Star @ 24Burke  
Elkhorn South28 @ Mount Michael Benedictine  
Archbishop Bergan6 @ Bancroft-Rosalie/Lyons-Decatur Northeast  
Blue Hill16 @ Pleasanton  
Wilber-Clatonia11 @ Johnson County Central  
Lakeview3 @ Adams Central  
St. Cecilia4 @ Southern Valley  
Pius X7 @ Lincoln East  
Blair20 @ South Sioux City  
Crete @ 2Beatrice  
York2 @ Seward  
York5 @ Greely ME  
Malcolm @ 5Yutan  
Bellevue West @ 0Omaha Westside  
Thayer Central @ 7McCool Junction  
Norfolk1 @ Omaha Northwest  
Valentine8 @ Bayard  
Ashland-Greenwood11 @ Southern  
Bellevue East @ 24Grand Island  
Cedar Catholic15 @ Stanton  
David City9 @ Conestoga  
Battle Creek3 @ Crofton  
Papillion-LaVista South1 @ North Platte  
Ponca @ 4Lutheran-Northeast  
Lincoln Christian2 @ Milford/Dorchester  
Lincoln Northeast5 @ Papillion-LaVista  
Centennial17 @ Cross County  
Central City @ 2Arcadia/Loup City  
Centura @ 1Shelby-Rising City  
Syracuse @ 11Auburn  
Arlington @ 11Boys Town  
Bishop Neumann5 @ North Bend Central  
Schuyler @ 24Columbus  
Bennington @ 8Roncalli Catholic  
Louisville @ 5Falls City  
Madison @ 16ONeill  
Tekamah-Herman @ 21Oakland-Craig  
Fillmore Central @ 17Sutton  
Lincoln14 @ Lincoln Southwest  
Fairbury21 @ Raymond Central  
Nebraska City @ 6Plattsmouth  
Lincoln Lutheran18 @ Brownell-Talbot  
Twin River @ 24St. Paul  
Logan View8 @ Wisner-Pilger  
Laurel-Concord/Coleridge @ 18Wakefield  
Benson @ 1Bryan  
Douglas County West0 @ Fort Calhoun  
Palmyra @ 9Freeman  
Homer @ 10Howells-Dodge  
Humboldt-Table Rock-Steinauer @ 10Elmwood-Murdock  
Elm Creek2 @ Alma  
Overton @ 15South Loup Co-op  
Randolph @ 3Wynot  
Elkhorn Valley @ 3Stuart  
Lourdes Central Catholic @ 16Diller-Odell  
Osmond @ 20Bloomfield  
Clearwater/Orchard @ 4West Holt  
Twin Loup [Sargent/Loup County]19 @ Central Valley  
Elwood @ 4McPherson County  
Niobrara/Verdigre @ 16Hartington  
Clarkson/Leigh @ 1Humphrey/Holy Family  
Johnson-Brock12 @ Sterling  
Cody-Kilgore23 @ Potter-Dix  
Pender19 @ Omaha Nation  
Osceola12 @ Scribner-Snyder  
Nebraska Lutheran5 @ Palmer  
Hitchcock County USD @ 10Arapahoe  
Meridian @ 17Bruning-Davenport/Shickley  
North Central10 @ St. Mary's  
Friend21 @ Weeping Water  
Loomis @ 2Wauneta-Palisade  
East Butler9 @ High Plains  
Amherst14 @ Ravenna  
Neligh-Oakdale3 @ Elgin/Pope John  
Winnebago @ 20Guardian Angels Central Catholic  
Heartland18 @ Franklin  
Winside @ 7Wausa  
Red Cloud @ 34Harvard  
Hampton @ 2Santee  
Allen10 @ Emerson-Hubbard  
Walthill @ 15Riverside  
Sumner-Eddyville-Miller @ 10Ansley/Litchfield  
Heartland Lutheran12 @ Elba  
Plainview @ 24Creighton  
Mead @ 0Parkview Christian  
Sacred Heart12 @ Pawnee City  
Kenesaw19 @ Superior  
Shelton @ 7Giltner  
Burwell7 @ Ainsworth  
St. Francis MI 24 @ Cedar Bluffs  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)