Schedule & Scores for Friday, September 18, 2015:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
5A Ogallala22 @ 7Gothenburg  
5A St. Francis6 @ 28Chambers/Wheeler Central  
A-8 man Potter-Dix16 @ 62Paxton  
A-8 man / 5A Sutherland30 @ 55Elm Creek  
5A St. Patricks36 @ 0Ravenna  
5A Hershey42 @ 8Wood River  
5A Bridgeport8 @ 48Gibbon  
A-8 man / 5A Dundy County-Stratton46 @ 50Southwest  
5A Cambridge0 @ 35St. Cecilia  
A-6 man Leyton14 @ 32Wallace  
5A Banner County0 @ 2Wauneta-Palisade  
A-6 man Crawford42 @ 20Morrill  
5A / A-8 man South Loup Co-op24 @ 36Hemingford  
5A / A-8 man Medicine Valley32 @ 68Brady  
5A Wausa6 @ 46Wynot  
5A Spalding Academy18 @ 32Cody-Kilgore  
5A Hyannis6 @ 74Riverside  
5A Kimball7 @ 28Chase County  
A-6 man / A-8 man Mullen44 @ 70Garden County  
5A Southern Valley14 @ 20Bayard  
5A Grand Island Northwest55 @ 0Gering  
5A Lexington0 @ 27Alliance  
5A McCook35 @ 13Sidney  
5A Cozad6 @ 41Kearney Catholic  
5A Broken Bow20 @ 14Chadron  
5A Axtell32 @ 38Ansley/Litchfield  
5A Millard North59 @ 17Lincoln Southwest  
5A Gretna61 @ 3Schuyler  
5A Adams Central28 @ 51Scottsbluff  
5A Norfolk Catholic42 @ 12David City  
5A Boone Central/Newman Grove42 @ 0Grand Island Central Catholic  
5A Millard South31 @ 7Fremont  
5A Aquinas2 @ 0Weeping Water  
5A Sutton48 @ 9Shelby-Rising City  
5A Lincoln Southeast21 @ 17North Platte  
5A Kearney23 @ 26Papillion-LaVista  
5A Omaha North10 @ 49Bellevue West  
5A Lutheran-Northeast65 @ 12Laurel-Concord/Coleridge  
5A Wahoo44 @ 24Syracuse  
5A Omaha Westside27 @ 10Lincoln Northeast  
5A Elkhorn South48 @ 27Norris  
5A Archbishop Bergan29 @ 19Elmwood-Murdock  
5A Pius X12 @ 22York  
5A Blair37 @ 0Platteview  
5A West Holt47 @ 0Twin River  
5A Crete37 @ 60Waverly  
5A Thayer Central8 @ 7Superior  
5A Boys Town47 @ 19Louisville  
5A Scotus27 @ 14Pierce  
5A Valentine0 @ 51Winner SD  
5A Ashland-Greenwood57 @ 22Lincoln Christian  
5A Bellevue East62 @ 42South Sioux City  
5A Grand Island42 @ 0Columbus  
5A Cedar Catholic39 @ 0Homer  
5A Lincoln East14 @ 31Norfolk  
5A Minden7 @ 32Ord  
5A Hastings9 @ 57Aurora  
5A Oakland-Craig19 @ 12Crofton  
5A Falls City38 @ 7Douglas County West  
5A Battle Creek42 @ 6Ponca  
5A Papillion-LaVista South14 @ 7Lincoln  
5A Wakefield14 @ 41Neligh-Oakdale  
5A Centennial6 @ 33Doniphan-Trumbull  
5A Seward17 @ 34Plattsmouth  
5A Central City32 @ 29ONeill  
5A Wayne21 @ 36Lakeview  
5A Arlington32 @ 14West Point-Beemer  
5A Southern0 @ 36Malcolm  
5A Bishop Neumann39 @ 7Fort Calhoun  
5A Bennington21 @ 28Gross Catholic  
5A Raymond Central41 @ 6Auburn  
5A Yutan34 @ 6Palmyra  
5A Madison27 @ 15North Bend Central  
5A Omaha South0 @ 49Creighton Prep  
5A Roncalli Catholic7 @ 44Skutt Catholic  
5A Tekamah-Herman0 @ 60Stanton  
5A Fillmore Central6 @ 34Sandy Creek  
5A Mount Michael Benedictine8 @ 44Ralston  
5A St. Paul6 @ 16Centura  
5A Nebraska City8 @ 39Beatrice  
5A Lincoln Lutheran7 @ 21Concordia  
5A Logan View20 @ 16Wisner-Pilger  
5A Johnson County Central24 @ 53Fairbury  
5A Brownell-Talbot28 @ 18Humboldt-Table Rock-Steinauer  
5A Bryan0 @ 56Millard West  
5A Benson12 @ 44Elkhorn  
5A Conestoga8 @ 52Wilber-Clatonia  
5A Freeman21 @ 46Tri County  
5A McCool Junction0 @ 52Fullerton  
5A Silver Lake86 @ 0Santee  
5A Pawnee City20 @ 54Axtell KS  
5A Randolph30 @ 0Emerson-Hubbard  
5A Elkhorn Valley52 @ 12Winside  
5A Bloomfield18 @ 32Pender  
5A Lewiston29 @ 60Meridian  
5A Sterling24 @ 46Lourdes Central Catholic  
5A St. Edward73 @ 18Arthur County  
5A Clearwater/Orchard6 @ 38Burwell  
5A Twin Loup [Sargent/Loup County]28 @ 20North Central  
5A Elwood0 @ 2Anselmo-Merna  
5A Niobrara/Verdigre0 @ 60Creighton  
5A Bancroft-Rosalie6 @ 58Osmond  
5A Johnson-Brock28 @ 46Exeter-Milligan  
5A Harvard20 @ 52Red Cloud  
5A Nebraska Lutheran16 @ 46Nebraska Christian  
5A Hitchcock County USD29 @ 74Alma  
5A Friend6 @ 32Cross County  
5A Amherst59 @ 0Franklin  
5A Winnebago8 @ 70Humphrey/Holy Family  
5A Deshler13 @ 45Wilcox-Hildreth  
5A Heartland36 @ 63Blue Hill  
5A Hampton8 @ 62Parkview Christian  
5A Allen36 @ 26Omaha Nation  
5A Heartland Lutheran20 @ 56Lawrence-Nelson  
5A Cedar Bluffs30 @ 68Clarkson/Leigh  
5A Mead16 @ 34Diller-Odell  
5A Pleasanton44 @ 22Loomis  
5A Giltner40 @ 28Overton  
5A Howells-Dodge26 @ 62Guardian Angels Central Catholic  
5A Elgin/Pope John56 @ 19Hartington  
5A High Plains26 @ 40Bruning-Davenport/Shickley  
5A / A-8 man Arapahoe0 @ 44Perkins County  
5A McPherson County34 @ 73Minatare  
5A Arcadia/Loup City29 @ 0Ainsworth  
5A Central Valley6 @ 28Boyd County  
5A Bennett County SD 0 @ 44Gordon-Rushville  
5A Lingle-Fort Laramie WY 12 @ 48Mitchell  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)