Schedule & Scores for Friday, September 19, 2014:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Chase County38 @ 6Kimball  
A-8 man Perkins County14 @ 48Arapahoe  
A-6 man Wauneta-Palisade22 @ 58Banner County  
A-8 man / A-6 man Garden County48 @ 40Mullen  
A-6 man Morrill24 @ 40Crawford  
Bayard18 @ 54Southern Valley  
A-6 man Wallace38 @ 6Leyton  
A-8 man Paxton55 @ 32Potter-Dix  
Southwest20 @ 43Dundy County-Stratton  
A-8 man Hemingford48 @ 0South Loup Co-op  
A-6 man Hayes Center20 @ 56Sioux County  
A-8 man Brady36 @ 35Medicine Valley  
Wynot48 @ 14Wausa  
A-6 man Arthur County78 @ 58St. Edward  
Scottsbluff36 @ 19Adams Central  
Gordon-Rushville28 @ 50More SD  
Mitchell6 @ 32Lingle-Fort Laramie WY  
Ravenna7 @ 51St. Patricks  
Lawrence-Nelson66 @ 28Heartland Lutheran  
Sidney19 @ 20McCook  
Gering0 @ 62Grand Island Northwest  
Alliance18 @ 20Lexington  
Holdrege27 @ 6Milford  
Gothenburg14 @ 21Ogallala  
Sandy Creek20 @ 55Fillmore Central  
Chadron33 @ 6Broken Bow  
Grand Island Central Catholic18 @ 49Boone Central/Newman Grove  
Pierce14 @ 28Scotus  
Skutt Catholic52 @ 13Roncalli Catholic  
Kearney Catholic27 @ 20Cozad  
Beatrice55 @ 6Nebraska City  
Gross Catholic23 @ 12Bennington  
Norris14 @ 45Elkhorn South  
A Millard West55 @ 7Bryan  
Elkhorn58 @ 6Benson  
Crofton0 @ 34Oakland-Craig  
A Lincoln Southwest14 @ 35Millard North  
Aurora32 @ 7Hastings  
Ralston47 @ 34Mount Michael Benedictine  
Doniphan-Trumbull30 @ 7Centennial  
A Papillion-LaVista16 @ 45Kearney  
Blue Hill32 @ 50Heartland  
Wilber-Clatonia60 @ 7Conestoga  
Lakeview20 @ 24Wayne  
Fort Calhoun24 @ 20Bishop Neumann  
St. Cecilia42 @ 8Cambridge  
A Omaha Central20 @ 10Burke  
Plattsmouth16 @ 36Seward  
York10 @ 14Pius X  
Platteview0 @ 40Blair  
Malcolm22 @ 7Southern  
Ord49 @ 7Minden  
A South Sioux City7 @ 44Bellevue East  
ONeill19 @ 32Central City  
A Norfolk9 @ 26Lincoln East  
Waverly7 @ 14Crete  
Elmwood-Murdock14 @ 58Archbishop Bergan  
Gibbon34 @ 14Bridgeport  
A Columbus19 @ 56Grand Island  
Ponca0 @ 63Battle Creek  
Lincoln Christian7 @ 55Ashland-Greenwood  
A Lincoln Northeast14 @ 54Omaha Westside  
Centura0 @ 8St. Paul  
Syracuse45 @ 9Wahoo  
West Point-Beemer21 @ 20Arlington  
Weeping Water0 @ 61Aquinas  
Schuyler0 @ 75Gretna  
Stanton21 @ 20Tekamah-Herman  
Tri County7 @ 39Freeman  
A North Platte0 @ 48Lincoln Southeast  
Louisville7 @ 41Boys Town  
A Lincoln14 @ 49Papillion-LaVista South  
Fairbury22 @ 13Johnson County Central  
Wisner-Pilger21 @ 13Logan View  
Twin River0 @ 47West Holt  
A Omaha Northwest6 @ 42North Star  
Wood River14 @ 41Hershey  
Laurel-Concord/Coleridge26 @ 66Lutheran-Northeast  
North Bend Central12 @ 37Madison  
Ainsworth14 @ 20Arcadia/Loup City  
Ainsworth18 @ 21Loup City  
Superior28 @ 26Thayer Central  
Douglas County West12 @ 60Falls City  
Palmyra0 @ 27Yutan  
Auburn13 @ 20Raymond Central  
Homer0 @ 39Cedar Catholic  
Concordia40 @ 28Lincoln Lutheran  
Humboldt-Table Rock-Steinauer6 @ 33Brownell-Talbot  
Exeter-Milligan56 @ 14Johnson-Brock  
Bruning-Davenport/Shickley68 @ 44High Plains  
Elm Creek59 @ 24Sutherland  
Overton16 @ 68Giltner  
Hartington36 @ 30Elgin/Pope John  
Anselmo-Merna80 @ 52Elwood  
Guardian Angels Central Catholic48 @ 34Howells-Dodge  
Parkview Christian68 @ 22Hampton  
Lourdes Central Catholic38 @ 8Sterling  
Osmond44 @ 66Bancroft-Rosalie  
Fullerton64 @ 14McCool Junction  
Ansley/Litchfield70 @ 21Axtell  
Diller-Odell62 @ 12Mead  
Franklin20 @ 54Amherst  
Nebraska Christian48 @ 18Nebraska Lutheran  
Clarkson/Leigh58 @ 34Cedar Bluffs  
A-6 man Cody-Kilgore14 @ 76Spalding Academy  
Chambers/Wheeler Central43 @ 50St. Francis  
Alma8 @ 32Hitchcock County USD  
Emerson-Hubbard12 @ 6Randolph  
Stuart54 @ 33Sandhills Thedford  
Meridian84 @ 0Lewiston  
North Central27 @ 12Twin Loup [Sargent/Loup County]  
Loomis16 @ 36Pleasanton  
A-6 man Wilcox-Hildreth51 @ 34Deshler  
Cross County0 @ 34Friend  
Neligh-Oakdale51 @ 38Wakefield  
Winside22 @ 44Elkhorn Valley  
Red Cloud36 @ 24Harvard  
A-6 man Minatare52 @ 23McPherson County  
A-6 man Maywood32 @ 60Walthill  
A-6 man Santee14 @ 82Silver Lake  
Omaha Nation38 @ 68Allen  
Shelby-Rising City6 @ 56Sutton  
A-8 man / A-6 man Stapleton62 @ 6South Platte  
Boyd County44 @ 34Central Valley  
Humphrey/Holy Family64 @ 20Winnebago  
Riverside60 @ 20Hyannis  
Winner SD 52 @ 0Valentine  
Axtell KS 26 @ 22Pawnee City  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)