Schedule & Scores for Friday, October 3, 2014

ClassAway   HomeLocation
A-8 man / A-6 man Perkins County66 @ 16Creek Valley  
St. Francis76 @ 3Hampton  
A-6 man Wauneta-Palisade23 @ 30Hayes Center  
St. Patricks36 @ 0Bridgeport  
A-6 man / A-8 man Morrill16 @ 72Hemingford  
Hershey38 @ 0Bayard  
A-8 man Dundy County-Stratton43 @ 54Sutherland  
Cambridge6 @ 33Kimball  
A-6 man Wallace20 @ 34Southwest  
A-6 man Banner County31 @ 66Minatare  
A-6 man / A-8 man Hay Springs8 @ 72Garden County  
A-8 man Paxton40 @ 42Brady  
A-6 man / A-8 man Crawford40 @ 72Potter-Dix  
South Loup Co-op12 @ 46Amherst  
Eustis-Farnam20 @ 48Hitchcock County USD  
Medicine Valley40 @ 78Maxwell  
Wausa30 @ 49Osmond  
A-6 man South Platte20 @ 58Leyton  
A-6 man Arthur County27 @ 64Sioux County  
Scottsbluff37 @ 29Aurora  
Gordon-Rushville18 @ 30Chase County  
Ravenna41 @ 28Wood River  
Sidney32 @ 31Grand Island Northwest  
Gering7 @ 56McCook  
Alliance14 @ 3Adams Central  
Lexington7 @ 42York  
Holdrege35 @ 26St. Paul  
Cozad34 @ 0Ord  
Gothenburg31 @ 7Broken Bow  
Sandy Creek7 @ 26Superior  
Chadron57 @ 0Mitchell  
Grand Island Central Catholic64 @ 7Minden  
Pierce21 @ 49Boone Central/Newman Grove  
Axtell45 @ 21Franklin  
A Millard North55 @ 14Omaha Northwest  
Gretna45 @ 14Plattsmouth  
Kearney Catholic35 @ 14Central City  
Norfolk Catholic51 @ 7West Point-Beemer  
Gross Catholic6 @ 42Beatrice  
Sutton34 @ 0Doniphan-Trumbull  
A Kearney12 @ 31Lincoln East  
A Omaha North35 @ 28Omaha Central  
A Creighton Prep57 @ 13Bellevue East  
A Omaha Westside27 @ 33Burke  
Crofton26 @ 44Lutheran-Northeast  
A Lincoln Southwest7 @ 19Papillion-LaVista  
Elkhorn South28 @ 14Mount Michael Benedictine  
Archbishop Bergan41 @ 0Logan View  
Blue Hill56 @ 29Shelton  
St. Cecilia48 @ 0Southern Valley  
Pius X6 @ 38Skutt Catholic  
Blair42 @ 3Benson  
Platteview7 @ 36Ralston  
Malcolm20 @ 7Centennial  
A Bellevue West58 @ 17South Sioux City  
Boys Town62 @ 7Douglas County West  
Valentine0 @ 2ONeill  
Ashland-Greenwood35 @ 7Fort Calhoun  
A Grand Island46 @ 6Fremont  
Cedar Catholic14 @ 36Battle Creek  
David City8 @ 34Wahoo  
Falls City47 @ 12Louisville  
A Columbus42 @ 12Omaha South  
A Papillion-LaVista South34 @ 6North Star  
Ponca1 @ 0Laurel-Concord/Coleridge  
Lincoln Christian18 @ 26Milford  
A Lincoln Northeast7 @ 56Millard South  
Seward45 @ 14Norris  
Centura7 @ 55Gibbon  
Syracuse76 @ 14Conestoga  
Southern13 @ 7Elmwood-Murdock  
Bishop Neumann6 @ 42Scotus  
Schuyler12 @ 55Hastings  
Bennington14 @ 26Waverly  
Raymond Central7 @ 42Wilber-Clatonia  
Stanton14 @ 42Oakland-Craig  
Yutan33 @ 6Tekamah-Herman  
A North Platte49 @ 28Bryan  
Madison0 @ 29Wayne  
Roncalli Catholic13 @ 60Elkhorn  
Fillmore Central42 @ 0Thayer Central  
A Lincoln0 @ 20Lincoln Southeast  
Fairbury53 @ 6Lincoln Lutheran  
Nebraska City0 @ 40Crete  
North Bend Central6 @ 42Lakeview  
Brownell-Talbot13 @ 55Aquinas  
Ainsworth0 @ 37West Holt  
Palmyra36 @ 6Weeping Water  
Auburn26 @ 16Johnson County Central  
Homer6 @ 40Wisner-Pilger  
Concordia6 @ 21Arlington  
Humboldt-Table Rock-Steinauer0 @ 64Freeman  
Exeter-Milligan66 @ 24Lawrence-Nelson  
Creighton72 @ 6Plainview  
McCool Junction30 @ 54Lourdes Central Catholic  
Elm Creek42 @ 36Arapahoe  
Palmer22 @ 52Elkhorn Valley  
Anselmo-Merna34 @ 29Sandhills Thedford  
Guardian Angels Central Catholic24 @ 20Scribner-Snyder  
A-6 man Silver Lake66 @ 0Wilcox-Hildreth  
Ansley/Litchfield22 @ 32Burwell  
Sterling44 @ 66Johnson-Brock  
Diller-Odell0 @ 34Bruning-Davenport/Shickley  
Nebraska Christian26 @ 40Howells-Dodge  
Niobrara/Verdigre14 @ 56Neligh-Oakdale  
Clarkson/Leigh14 @ 58Fullerton  
A-6 man Cody-Kilgore0 @ 51Hyannis  
Harvard8 @ 34Nebraska Lutheran  
Emerson-Hubbard26 @ 40Wynot  
Meridian42 @ 52Giltner  
North Central6 @ 30Elgin/Pope John  
Friend44 @ 22Pawnee City  
Loomis48 @ 32Alma  
St. Mary's12 @ 46Randolph  
Cross County28 @ 71High Plains  
Shelby14 @ 46Tri County  
Winnebago14 @ 32Hartington  
Heartland50 @ 34Humphrey/Holy Family  
A-6 man Santee0 @ 77Spalding Academy  
Allen52 @ 14Lyons-Decatur Northeast  
A-6 man Walthill6 @ 47St. Edward  
Sumner-Eddyville-Miller7 @ 44Overton  
Heartland Lutheran20 @ 82Osceola  
Omaha Nation6 @ 66Pender  
Cedar Bluffs8 @ 52East Butler  
Mead20 @ 58Omaha Christian Academy  
Pleasanton28 @ 30Red Cloud  
Sacred Heart68 @ 0Lewiston  
Kenesaw86 @ 8Parkview Christian  
Bertrand38 @ 40Elwood  
Shelby-Rising City14 @ 46Tri County  
A-8 man / A-6 man Stapleton6 @ 50Mullen  
A-6 man McPherson County38 @ 19Maywood  
Arcadia/Loup City26 @ 16Twin River  
Arcadia/Loup City26 @ 16Twin River  
Riverside62 @ 0Deshler  
Central Valley8 @ 39Twin Loup [Sargent/Loup County]  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)