Schedule & Scores for Friday, September 27, 2013

ClassAway   HomeLocation
A-8 man / A-6 man Perkins County8 @ 38Cambridge  
Wauneta-Palisade14 @ 46Sioux County  
St. Patricks48 @ 14Wood River  
A-8 man Hershey21 @ 14Bridgeport  
A-8 man Dundy County-Stratton0 @ 40Bayard  
Wallace46 @ 0Hayes Center  
A-8 man Paxton8 @ 44Maxwell  
A-6 man Crawford54 @ 6Creek Valley  
Sandhills Thedford20 @ 26Mullen  
A-8 man Hemingford42 @ 8Sutherland  
Medicine Valley55 @ 14Brady  
Wynot60 @ 18Osmond  
A-6 man / A-8 man South Platte6 @ 72Garden County  
Arthur County45 @ 31Banner County  
Southern Valley14 @ 28Blue Hill  
Gordon-Rushville6 @ 16Chadron  
Mitchell40 @ 61Kimball  
Stapleton/McPherson County48 @ 8Morrill  
Ravenna12 @ 18Centura  
Grand Island Northwest17 @ 26Gering  
Lexington8 @ 13Alliance  
McCook17 @ 6Sidney  
Cozad42 @ 0Chase County  
Sandy Creek7 @ 53Syracuse  
Grand Island Central Catholic41 @ 6St. Paul  
Gretna31 @ 0Crete  
Boone Central/Newman Grove35 @ 14Scotus  
Millard South48 @ 0Omaha South  
Gross Catholic41 @ 7Waverly  
Aquinas65 @ 0Twin River  
Kearney0 @ 26Grand Island  
Omaha North46 @ 16Papillion-LaVista South  
Norris14 @ 28Blair  
Millard West69 @ 0Bryan  
Burke34 @ 28Millard North  
Lincoln Southwest13 @ 10Lincoln Southeast  
Aurora28 @ 21Scottsbluff  
Doniphan-Trumbull42 @ 13Thayer Central  
Elkhorn South38 @ 17Plattsmouth  
Papillion-LaVista31 @ 21Bellevue West  
Archbishop Bergan40 @ 6Tekamah-Herman  
Wilber-Clatonia18 @ 0Milford  
Omaha Central48 @ 19Bellevue East  
West Holt14 @ 29Lutheran-Northeast  
York28 @ 12Holdrege  
Malcolm23 @ 26Centennial  
Norfolk38 @ 14Pius X  
Valentine0 @ 20Broken Bow  
Elmwood-Murdock48 @ 0Conestoga  
Ashland-Greenwood30 @ 23Raymond Central  
Gibbon12 @ 28Adams Central  
Cedar Catholic26 @ 13Crofton  
David City13 @ 37Lakeview  
Minden0 @ 35Gothenburg  
Hastings13 @ 49Beatrice  
Falls City58 @ 21Lincoln Lutheran  
Battle Creek49 @ 0Wakefield  
Columbus16 @ 42Elkhorn  
Ponca28 @ 8Laurel-Concord/Coleridge  
Lincoln Christian59 @ 33Auburn  
Central City12 @ 35Kearney Catholic  
Wayne7 @ 0Fort Calhoun  
West Point-Beemer13 @ 43Oakland-Craig  
Arlington46 @ 7Concordia  
Schuyler13 @ 45Platteview  
Bennington0 @ 43Ralston  
Stanton40 @ 0North Bend Central  
Tri County53 @ 7Humboldt-Table Rock-Steinauer  
North Platte0 @ 47Fremont  
Louisville45 @ 14Johnson County Central  
Madison21 @ 12ONeill  
Roncalli Catholic35 @ 6South Sioux City  
Fillmore Central56 @ 34Fairbury  
Mount Michael Benedictine20 @ 27Nebraska City  
Lincoln7 @ 27North Star  
Logan View15 @ 44Bishop Neumann  
Omaha Northwest0 @ 48Creighton Prep  
Brownell-Talbot31 @ 7Weeping Water  
Benson7 @ 63Omaha Westside  
Ainsworth6 @ 20Ord  
Superior0 @ 69St. Cecilia  
Douglas County West34 @ 47Boys Town  
Palmyra13 @ 0Southern  
Homer32 @ 25Wisner-Pilger  
McCool Junction19 @ 36Bruning-Davenport/Shickley  
McCool Junction19 @ 36Bruning-Davenport  
Loup City8 @ 43South Loup Co-op  
Loup City8 @ 43Arnold  
Overton55 @ 8Southwest  
Anselmo-Merna40 @ 0Sumner-Eddyville-Miller  
Lyons-Decatur Northeast56 @ 14Humphrey  
Pawnee City20 @ 40Friend  
Elkhorn Valley43 @ 7Walthill  
Bloomfield36 @ 6Neligh-Oakdale  
Lourdes Central Catholic28 @ 32Freeman  
Fullerton82 @ 20Cedar Valley (Burwell)  
Fullerton82 @ 20Cedar Valley (Cedar Rapids)  
Diller-Odell6 @ 64Sacred Heart  
Twin Loup [Sargent/Loup County]29 @ 19Palmer  
Bancroft-Rosalie6 @ 58Scribner-Snyder  
Johnson-Brock14 @ 76Exeter-Milligan  
Cody-Kilgore32 @ 12Maywood  
Chambers/Wheeler Central42 @ 33Clearwater/Orchard  
Pender26 @ 58Winnebago  
Alma22 @ 18Ansley/Litchfield  
Omaha Christian Academy6 @ 62Guardian Angels Central Catholic  
Emerson-Hubbard16 @ 52Randolph  
Nebraska Lutheran76 @ 22Hampton  
Meridian14 @ 60Sterling  
North Central32 @ 36Burwell  
Loomis30 @ 18Eustis-Farnam  
Amherst53 @ 0Wilcox-Hildreth  
Cross County16 @ 64Shelby-Rising City  
Deshler48 @ 68Lewiston  
Heartland52 @ 12Harvard  
Winside36 @ 58Wausa  
Red Cloud18 @ 62Franklin  
Minatare27 @ 38Hyannis  
Santee13 @ 63St. Edward  
Allen22 @ 38Hartington  
Heartland Lutheran0 @ 69Giltner  
Omaha Nation14 @ 64Clarkson/Leigh  
Plainview6 @ 56Niobrara/Verdigre  
Newcastle6 @ 59Holy Family  
Kenesaw6 @ 54Lawrence-Nelson  
Shelton62 @ 6Axtell  
Bertrand20 @ 28Elwood  
Howells-Dodge64 @ 18Cedar Bluffs  
Elgin/Pope John14 @ 62Creighton  
High Plains76 @ 34East Butler  
Arapahoe22 @ 41Elm Creek  
Spalding/Spalding Academy36 @ 81Pleasanton  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)