Schedule & Scores for Friday, October 12, 2012

ClassAway   HomeLocation
Chase County0 @ 35Kearney Catholic  
St. Francis46 @ 8Humphrey  
Wauneta-Palisade56 @ 19Elba/North Loup-Scotia  
A-8 man Garden County58 @ 20Banner County  
Sutherland0 @ 64Paxton  
St. Patricks59 @ 6Dundy County-Stratton  
Morrill26 @ 67Hemingford  
Bridgeport0 @ 7Kimball  
A-8 man / 1A Bayard6 @ 39Perkins County  
A-6 man Cambridge6 @ 13Hershey  
Wallace8 @ 58Medicine Valley  
Leyton50 @ 38Potter-Dix  
Hay Springs52 @ 22Crawford  
Sandhills Thedford30 @ 14South Platte  
South Loup Co-op28 @ 34Palmer  
Hayes Center63 @ 54Hitchcock County USD  
Eustis-Farnam20 @ 36Elwood  
Wausa20 @ 40Osmond  
Arthur County20 @ 83St. Edward  
Hyannis65 @ 28Santee  
Scottsbluff49 @ 33Alliance  
Mullen74 @ 14Creek Valley  
Gordon-Rushville18 @ 31Ogallala  
Mitchell3 @ 47Chadron  
Stapleton/McPherson County18 @ 12Maxwell  
Ravenna6 @ 2Southern Valley  
Gering24 @ 44Sidney  
Holdrege0 @ 40McCook  
Cozad28 @ 21Minden  
Broken Bow26 @ 21ONeill  
Sandy Creek7 @ 34Wilber-Clatonia  
Grand Island Central Catholic6 @ 36Adams Central  
Pierce20 @ 19Norfolk Catholic  
Millard North34 @ 10Omaha Westside  
Skutt Catholic27 @ 22Ralston  
Gretna23 @ 7Elkhorn  
Boone Central/Newman Grove35 @ 7Lakeview  
Millard South50 @ 6Benson  
Gross Catholic48 @ 0Roncalli Catholic  
Aquinas57 @ 7Centennial  
Lutheran-Northeast28 @ 26Ponca  
Creighton Prep35 @ 0Bellevue East  
Crofton14 @ 0Battle Creek  
Lincoln Southwest28 @ 10Pius X  
Aurora34 @ 13Columbus  
Doniphan-Trumbull38 @ 21St. Cecilia  
North Star21 @ 36Kearney  
Elkhorn South40 @ 7Mount Michael Benedictine  
Papillion-LaVista31 @ 38Burke  
Blue Hill36 @ 7Superior  
Fort Calhoun25 @ 7Douglas County West  
Blair41 @ 27South Sioux City  
Crete19 @ 43Norris  
Plattsmouth27 @ 21Waverly  
York21 @ 10Grand Island Northwest  
Ord14 @ 30Gothenburg  
Bellevue West21 @ 56Omaha North  
Thayer Central14 @ 50Sutton  
Norfolk21 @ 24Lincoln East  
Scotus35 @ 20Madison  
Valentine54 @ 7Ainsworth  
Elmwood-Murdock20 @ 14Brownell-Talbot  
Cedar Catholic7 @ 35West Holt  
Hastings25 @ 20Lexington  
Oakland-Craig42 @ 0Tekamah-Herman  
Falls City35 @ 0Auburn  
Wakefield1 @ 0Homer  
Lincoln Northeast17 @ 35Lincoln Southeast  
Seward21 @ 44Beatrice  
Centura41 @ 8Wood River  
Syracuse22 @ 34Lincoln Christian  
Wayne0 @ 36David City  
Arlington33 @ 45Boys Town  
Southern9 @ 37Weeping Water  
Bishop Neumann29 @ 21Raymond Central  
Fremont41 @ 7Lincoln  
Schuyler21 @ 17Bennington  
Yutan0 @ 38Malcolm  
Tri County40 @ 6Johnson County Central  
North Platte10 @ 28Grand Island  
Omaha South13 @ 50Papillion-LaVista South  
Fillmore Central0 @ 21Gibbon  
St. Paul6 @ 14Central City  
Fairbury6 @ 7Milford  
Nebraska City7 @ 35Platteview  
Lincoln Lutheran28 @ 55Ashland-Greenwood  
Twin River0 @ 21Stanton  
Logan View0 @ 46Wahoo  
Omaha Northwest7 @ 70Millard West  
Laurel-Concord/Coleridge15 @ 18Wisner-Pilger  
North Bend Central8 @ 40Archbishop Bergan  
Bryan7 @ 51Omaha Central  
Conestoga26 @ 27Louisville  
Concordia8 @ 39West Point-Beemer  
Humboldt-Table Rock-Steinauer26 @ 40Palmyra  
Bruning-Davenport/Shickley53 @ 18Heartland  
Freeman54 @ 24Johnson-Brock  
McCool Junction59 @ 6Red Cloud  
Sioux County66 @ 50Elkhorn Valley  
Elm Creek41 @ 16Alma  
Loup City35 @ 13Overton  
Anselmo-Merna64 @ 6Loomis  
Pawnee City28 @ 20Lourdes Central Catholic  
Randolph14 @ 29Hartington  
Bloomfield30 @ 14Niobrara/Verdigre  
Fullerton70 @ 6Heartland Lutheran  
Lewiston12 @ 61Sacred Heart  
Ansley/Litchfield50 @ 43Twin Loup [Sargent/Loup County]  
Sterling60 @ 18Deshler  
Diller-Odell38 @ 6Meridian  
Clarkson/Leigh26 @ 24Omaha Christian Academy  
Cody-Kilgore68 @ 31Walthill  
Harvard36 @ 58Franklin  
Emerson-Hubbard20 @ 6Winnebago  
Osceola72 @ 50Hampton  
Stuart46 @ 8Winside  
Scribner-Snyder6 @ 48Lyons-Decatur Northeast  
Friend0 @ 57Exeter-Milligan  
East Butler46 @ 38Shelby  
Wilcox-Hildreth6 @ 48Lawrence-Nelson  
Amherst48 @ 22Axtell  
Cross County0 @ 34Nebraska Christian  
Neligh-Oakdale0 @ 78Creighton  
Minatare18 @ 68Arcadia  
Maywood12 @ 67Silver Lake  
Allen6 @ 78Pender  
Sumner-Eddyville-Miller6 @ 80Bertrand  
West Boyd6 @ 62Chambers/Wheeler Central  
Dorchester8 @ 52Nebraska Lutheran  
Cedar Bluffs48 @ 86Guardian Angels Central Catholic  
Mead8 @ 62Parkview Christian  
Pleasanton20 @ 47Cedar Valley (Burwell)  
Newcastle6 @ 34Wynot  
Holy Family52 @ 34Bancroft-Rosalie  
Kenesaw25 @ 20Shelton  
Giltner64 @ 25Spalding Academy  
Howells-Dodge58 @ 6Omaha Nation  
Arapahoe67 @ 12Southwest  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)