Schedule & Scores for Friday, September 3, 2010

ClassAway   HomeLocation
1A Perkins County27 @ 0Dundy County-Stratton  
A-8 man Wauneta-Palisade14 @ 60Cheylin KS  
A-8 man Garden County36 @ 20Sedgwick County CO  
Bridgeport7 @ 18Hershey  
Leyton16 @ 55Mullen  
Banner County6 @ 61Hemingford  
Paxton20 @ 58Wallace  
Crawford0 @ 50Cody-Kilgore  
South Loup Co-op22 @ 8Ansley  
Eustis-Farnam42 @ 6Elwood  
Medicine Valley12 @ 27Bertrand  
Spalding Academy6 @ 52St. Francis  
Wynot50 @ 20Hartington  
Humphrey36 @ 14Chambers  
Sargent85 @ 12Creek Valley  
South Platte19 @ 87Arthur County  
Hyannis25 @ 34Sioux County  
Kimball54 @ 24Bayard  
Gordon-Rushville21 @ 0Alliance  
Mitchell0 @ 48Scottsbluff  
Lawrence-Nelson62 @ 26Heartland Lutheran  
Sidney7 @ 38Wheatland WY  
Gering7 @ 31Holdrege  
Lexington51 @ 29Grand Island Northwest  
McCook25 @ 43Aurora  
Broken Bow26 @ 6Ord  
Gothenburg24 @ 21Minden  
Sandy Creek0 @ 21Superior  
Pierce41 @ 0ONeill  
Axtell53 @ 6Elm Creek  
Gretna28 @ 30Bennington  
Kearney Catholic0 @ 42St. Cecilia  
Omaha North15 @ 8Omaha Central  
Wahoo45 @ 0Auburn  
Millard West17 @ 36Millard South  
Creighton Prep35 @ 14Bellevue West  
Lincoln Southwest10 @ 27Omaha Westside  
Elkhorn South0 @ 42Gross Catholic  
Blue Hill15 @ 14Sutton  
Fort Calhoun6 @ 40Ashland-Greenwood  
Blair20 @ 21Elkhorn  
Crete40 @ 0Skutt Catholic  
Plattsmouth6 @ 27Boys Town  
York0 @ 31Schuyler  
Malcolm34 @ 0Raymond Central  
South Sioux City21 @ 24Vermillion SD  
Thayer Central0 @ 7Cross County  
Norfolk0 @ 34Lincoln Northeast  
Scotus6 @ 37Aquinas  
Valentine38 @ 6Chamberlain SD  
Bellevue East21 @ 34Papillion-LaVista  
Lincoln East7 @ 19Kearney  
David City14 @ 0Madison  
Oakland-Craig14 @ 12Logan View  
Battle Creek25 @ 21Boone Central  
Ponca48 @ 14Neligh-Oakdale  
Lincoln Christian34 @ 21Lourdes Central Catholic  
Centennial12 @ 49Bishop Neumann  
Seward7 @ 31Ralston  
Central City7 @ 42Wood River  
Centura32 @ 14Cozad  
Syracuse3 @ 0Lincoln Lutheran  
Weeping Water13 @ 34Elmwood-Murdock  
Southern22 @ 8Palmyra  
Fremont27 @ 7Omaha Northwest  
Yutan0 @ 26Tri County  
North Platte14 @ 37Columbus  
Louisville6 @ 48Johnson County Central  
Roncalli Catholic0 @ 14Tekamah-Herman  
Lincoln7 @ 14Omaha South  
Nebraska City20 @ 27Mount Michael Benedictine  
Wisner-Pilger20 @ 14Plainview  
Bryan0 @ 48Grand Island  
Benson8 @ 23North Star  
Douglas County West19 @ 6North Bend Central  
Humboldt-Table Rock-Steinauer14 @ 20Wilber-Clatonia  
Bruning-Davenport/Shickley32 @ 18Heartland  
McCool Junction6 @ 27Dorchester  
Loup City27 @ 24Anselmo-Merna  
Pawnee City54 @ 0Meridian  
Lewiston49 @ 0Bern KS  
Sterling50 @ 12Freeman  
Nebraska Christian40 @ 32Harvard  
Pender50 @ 46Scribner-Snyder  
Omaha Christian Academy7 @ 58Bancroft-Rosalie  
Hitchcock County USD60 @ 37Minatare  
North Central41 @ 12Sandhills Thedford  
Wilcox-Hildreth34 @ 24Red Cloud  
Shelby12 @ 52Newman Grove  
Winnebago20 @ 32Lyons-Decatur Northeast  
Deshler50 @ 14Exeter-Milligan  
Hampton0 @ 72Giltner  
Walthill20 @ 86Parkview Christian  
West Boyd6 @ 42Stuart  
Pleasanton35 @ 14Amherst  
Newcastle30 @ 8Allen  
Sacred Heart45 @ 0Diller-Odell  
Kenesaw70 @ 40High Plains  
Shelton20 @ 65Overton  
North Loup-Scotia24 @ 48Loup County  
Wheeler Central36 @ 10Arcadia  
Laurel-Concord0 @ 48Lutheran-Northeast  
Lynch0 @ 58Greeley-Wolbach  
1A Wray CO 35 @ 14Chase County  
Decatur Community KS 6 @ 34Cambridge  
Oelrichs SD 6 @ 72Hay Springs  
Torrington WY 13 @ 16Chadron  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)