Schedule & Scores for Friday, September 17, 2010

ClassAway   HomeLocation
1A St. Francis36 @ 16Holyoke CO  
1A St. Francis46 @ 6Wynot  
A-8 man Creek Valley26 @ 68Garden County  
A-8 man Potter-Dix34 @ 55Sedgwick County CO  
Sutherland6 @ 34Perkins County  
St. Patricks9 @ 7Chase County  
Hershey43 @ 6Morrill  
Bridgeport0 @ 41Gordon-Rushville  
Cambridge36 @ 21Kearney Catholic  
Maxwell34 @ 13Elm Creek  
Crawford40 @ 24Leyton  
Sandhills Thedford62 @ 12Wallace  
South Loup Co-op34 @ 21Burwell  
Hemingford12 @ 58Mullen  
Hayes Center14 @ 38Southwest  
Brady80 @ 23Banner County  
Wausa40 @ 24Niobrara/Verdigre  
Humphrey36 @ 20Newman Grove  
South Platte18 @ 66Sioux County  
Arthur County54 @ 20Hitchcock County USD  
Southern Valley21 @ 6Dundy County-Stratton  
Stapleton/McPherson County12 @ 62Medicine Valley  
Sidney9 @ 37Lexington  
Gering13 @ 48McCook  
Alliance24 @ 25Grand Island Northwest  
Holdrege28 @ 14Scottsbluff  
Broken Bow7 @ 13Ogallala  
Gothenburg35 @ 14Kimball  
Pierce42 @ 7Scotus  
Millard North21 @ 16Millard South  
Skutt Catholic42 @ 17Mount Michael Benedictine  
Adams Central20 @ 34Crete  
Gross Catholic42 @ 7South Sioux City  
Sutton42 @ 12Sandy Creek  
Omaha Westside49 @ 8Omaha South  
Ralston14 @ 0Norris  
North Star50 @ 7Lincoln  
Elkhorn South6 @ 17Schuyler  
Papillion-LaVista23 @ 6Fremont  
Blue Hill19 @ 6Thayer Central  
Blair10 @ 0Plattsmouth  
Platteview47 @ 16Roncalli Catholic  
Bellevue West40 @ 35Kearney  
Boys Town18 @ 26Elkhorn  
Waverly8 @ 27Gretna  
Elmwood-Murdock55 @ 13Malcolm  
Bellevue East21 @ 42Lincoln Northeast  
Grand Island14 @ 7North Platte  
David City6 @ 23Norfolk Catholic  
Minden42 @ 10Fillmore Central  
Battle Creek29 @ 13Tekamah-Herman  
Centennial26 @ 0Falls City  
Syracuse3 @ 42Bishop Neumann  
Arlington3 @ 0Douglas County West  
Weeping Water38 @ 14Yutan  
Bennington35 @ 0Nebraska City  
Raymond Central0 @ 76Wahoo  
Louisville0 @ 54Humboldt-Table Rock-Steinauer  
Madison9 @ 10Fort Calhoun  
Lincoln Lutheran3 @ 27Lincoln Christian  
Wisner-Pilger7 @ 50Crofton  
Wood River13 @ 55St. Cecilia  
Johnson County Central6 @ 47Southern  
Bryan0 @ 37Burke  
Benson14 @ 28Papillion-LaVista South  
Ainsworth6 @ 44ONeill  
Superior7 @ 34Wilber-Clatonia  
Palmyra27 @ 26Brownell-Talbot  
Conestoga8 @ 37Logan View  
Homer21 @ 7Oakland-Craig  
Bruning-Davenport/Shickley60 @ 24McCool Junction  
Loup City39 @ 16Ansley  
Overton49 @ 14Kenesaw  
Hartington13 @ 52Bancroft-Rosalie  
Palmer22 @ 74Giltner  
Anselmo-Merna36 @ 6Paxton  
Lyons-Decatur Northeast0 @ 56Pender  
Silver Lake10 @ 8Nebraska Christian  
Elkhorn Valley77 @ 6Santee  
Osmond48 @ 12Elgin/Pope John  
Fullerton28 @ 62Shelby  
Elwood20 @ 47Bertrand  
Cody-Kilgore26 @ 40Hay Springs  
Omaha Christian Academy8 @ 64Johnson-Brock  
Emerson-Hubbard6 @ 44Randolph  
Nebraska Lutheran14 @ 34Heartland Lutheran  
Meridian0 @ 50Sterling  
North Central14 @ 46Stuart  
Friend70 @ 26Parkview Christian  
Loomis21 @ 7Litchfield  
East Butler6 @ 60Guardian Angels Central Catholic  
Wilcox-Hildreth34 @ 50Hampton  
St. Mary's42 @ 8West Boyd  
Amherst8 @ 12Spalding Academy  
Minatare44 @ 38Hyannis  
Allen40 @ 6Winnebago  
Omaha Nation8 @ 28Concordia  
Cedar Bluffs62 @ 8Mead  
Sacred Heart30 @ 24Freeman  
Holy Family14 @ 36Leigh  
Shelton20 @ 18Heartland  
Chambers0 @ 48Sargent  
North Loup-Scotia46 @ 64Wheeler Central  
Greeley-Wolbach75 @ 12St. Edward  
Laurel-Concord21 @ 27Plainview  
A-8 man Haxtun CO 36 @ 8Wauneta-Palisade  
Winner SD 41 @ 20Valentine  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)