Schedule & Scores for Friday, September 4, 2009

ClassAway   HomeLocation
Perkins County49 @ 6Dundy County-Stratton  
St. Francis50 @ 8Spalding Academy  
St. Patricks14 @ 7Sutherland  
Hershey12 @ 7Ainsworth  
Bridgeport6 @ 41Mitchell  
Cambridge20 @ 28Blue Hill  
Banner County20 @ 60Creek Valley  
Paxton8 @ 64Mullen  
Crawford38 @ 20Hay Springs  
Sandhills Thedford6 @ 28Ansley  
Brady28 @ 44Hyannis  
Humphrey64 @ 16Osceola  
Clarkson64 @ 0Cedar Bluffs  
Howells62 @ 0Emerson-Hubbard  
Sargent42 @ 20Anselmo-Merna  
South Platte18 @ 67Wheeler Central  
Arthur County44 @ 14Elba  
Kimball46 @ 13Morrill  
Gordon-Rushville28 @ 13Bayard  
Lawrence-Nelson39 @ 0Heartland Lutheran  
Gering16 @ 13Ogallala  
Lexington40 @ 0Cozad  
Holdrege21 @ 31Scottsbluff  
McCook28 @ 0Alliance  
Gothenburg28 @ 7Ord  
Sandy Creek14 @ 35Kearney Catholic  
Grand Island Central Catholic36 @ 0Superior  
Adams Central21 @ 15Crete  
Norfolk Catholic31 @ 13Boone Central  
Millard South51 @ 14Omaha Westside  
Beatrice12 @ 19Seward  
Gross Catholic7 @ 17Skutt Catholic  
Sutton39 @ 6High Plains  
Omaha North35 @ 6Bryan  
Lutheran-Northeast7 @ 31Laurel-Concord  
Wahoo6 @ 12Syracuse  
Millard West7 @ 24Lincoln Southeast  
Creighton Prep7 @ 14Millard North  
Doniphan-Trumbull28 @ 0Wood River  
Lakeview20 @ 0Grand Island Northwest  
Fort Calhoun27 @ 6Arlington  
Omaha Central14 @ 38Burke  
Blair38 @ 15Columbus  
Plattsmouth42 @ 7Platteview  
York7 @ 40Aurora  
Bellevue West6 @ 21Papillion-LaVista  
Thayer Central6 @ 16Humboldt-Table Rock-Steinauer  
ONeill6 @ 39Creighton  
Boys Town52 @ 0West Point-Beemer  
Waverly52 @ 14Norris  
Elmwood-Murdock24 @ 0Scribner-Snyder  
Ashland-Greenwood33 @ 15Lincoln Lutheran  
Grand Island24 @ 17Norfolk  
Cedar Catholic6 @ 20Crofton  
Minden13 @ 35St. Cecilia  
Battle Creek13 @ 7Madison  
Papillion-LaVista South33 @ 28Kearney  
Ponca35 @ 27Archbishop Bergan  
Lincoln Christian33 @ 7East Butler  
Lincoln Northeast42 @ 13Benson  
Central City27 @ 25David City  
Wayne35 @ 0North Bend Central  
Bishop Neumann8 @ 21Bennington  
Fremont12 @ 44Elkhorn  
Raymond Central14 @ 7Logan View  
Tri County27 @ 0Southern  
North Platte12 @ 13Lincoln East  
Louisville0 @ 53Malcolm  
Milford42 @ 6Centennial  
Mount Michael Benedictine6 @ 18Ralston  
Lincoln27 @ 20Omaha South  
St. Paul63 @ 0Centura  
Fairbury27 @ 14Fillmore Central  
Nebraska City6 @ 14Auburn  
Wisner-Pilger0 @ 18Stanton  
Twin River6 @ 55Pierce  
Omaha Northwest10 @ 48Bellevue East  
Johnson County Central0 @ 46Wilber-Clatonia  
Douglas County West14 @ 20Tekamah-Herman  
Palmyra29 @ 24Weeping Water  
Homer27 @ 42Oakland-Craig  
Concordia20 @ 66Bancroft-Rosalie  
Sioux County42 @ 27Hitchcock County USD  
Elm Creek15 @ 47Ravenna  
Loup City25 @ 26Southwest  
Overton55 @ 7Shelton  
Guardian Angels Central Catholic28 @ 14Yutan  
Silver Lake56 @ 22Nebraska Christian  
Parkview Christian12 @ 38Prague  
Pawnee City44 @ 7Conestoga  
Elkhorn Valley28 @ 59Palmer  
Osmond48 @ 0West Boyd  
Fullerton0 @ 54West Holt  
Lewiston39 @ 12Bern KS  
Sterling6 @ 38Johnson-Brock  
Diller-Odell28 @ 38Lakeside KS  
Elwood22 @ 20Bertrand  
Pender46 @ 62Hartington  
Arcadia6 @ 46Greeley-Wolbach  
Harvard6 @ 67Hampton  
Omaha Christian Academy53 @ 14Winnebago  
Meridian42 @ 6Nebraska Lutheran  
North Central13 @ 32Stuart  
Cross County32 @ 7Friend  
Neligh-Oakdale7 @ 27Randolph  
Heartland12 @ 40Freeman  
Winside0 @ 26Clearwater/Orchard  
Minatare20 @ 45Loup County  
Walthill12 @ 80Leigh  
Omaha Nation0 @ 46Newman Grove  
Dorchester12 @ 36Shelby  
Mead16 @ 36Lyons-Decatur Northeast  
Pleasanton44 @ 6Clay Center  
Holy Family12 @ 48Pope John  
Kenesaw50 @ 0Wilcox-Hildreth  
Giltner44 @ 22Exeter-Milligan  
Arapahoe22 @ 34Eustis-Farnam  
Chambers69 @ 24Wausa  
Ewing47 @ 6St. Mary's  
North Loup-Scotia9 @ 49Sumner-Eddyville-Miller  
Lynch0 @ 36Wynot  
Callaway14 @ 35Burwell  
Verdigre20 @ 38Newcastle  
Wheatland WY 14 @ 34Sidney  
Chamberlain SD 6 @ 42Valentine  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)