Schedule & Scores for Friday, October 9, 2009

ClassAway   HomeLocation
3A Ogallala45 @ 25Holdrege  
Perkins County57 @ 8Morrill  
St. Francis68 @ 8Holy Family  
Wauneta-Palisade30 @ 42Eustis-Farnam  
Sutherland52 @ 10Bayard  
Hershey0 @ 40Broken Bow  
Bridgeport0 @ 40Chase County  
Cambridge49 @ 0Dundy County-Stratton  
Wallace68 @ 32Banner County  
Leyton24 @ 60Creek Valley  
Southwest12 @ 57Elm Creek  
Crawford20 @ 56Garden County  
Brady34 @ 20Ansley  
Medicine Valley6 @ 20Callaway  
Wausa6 @ 46Allen  
Spalding Academy0 @ 64Ewing  
Wynot50 @ 14Coleridge  
Leigh56 @ 20Nebraska Lutheran  
Humphrey14 @ 58Howells  
Sargent63 @ 6North Loup-Scotia  
South Platte19 @ 38Minatare  
Hyannis40 @ 22Hay Springs  
Gordon-Rushville6 @ 21Chadron  
Mitchell46 @ 0Kimball  
Sidney0 @ 27Scottsbluff  
Grand Island Northwest10 @ 48Aurora  
Alliance8 @ 34Gering  
McCook35 @ 0Lexington  
Gothenburg53 @ 20Valentine  
Sandy Creek29 @ 41Superior  
Pierce28 @ 14Battle Creek  
Skutt Catholic42 @ 7Gretna  
Kearney Catholic3 @ 39St. Patricks  
Norfolk Catholic42 @ 6ONeill  
Millard South42 @ 7Omaha South  
Sutton18 @ 41Thayer Central  
Norris0 @ 28Crete  
Omaha Westside42 @ 29Bryan  
Elkhorn27 @ 15Kearney  
Crofton21 @ 6Wayne  
Lincoln Southwest12 @ 17Lincoln Southeast  
Papillion-LaVista10 @ 3Bellevue East  
Blue Hill53 @ 12Fullerton  
Wilber-Clatonia0 @ 1Friend  
St. Cecilia64 @ 0Central City  
Omaha Central21 @ 42Millard West  
Blair28 @ 7Schuyler  
West Holt15 @ 42Creighton  
Plattsmouth20 @ 16Ralston  
Platteview13 @ 35Waverly  
Malcolm13 @ 27Tri County  
Bellevue West13 @ 24Papillion-LaVista South  
Boys Town48 @ 0Fort Calhoun  
Ashland-Greenwood10 @ 13Wahoo  
Grand Island21 @ 14Lincoln Northeast  
Cedar Catholic57 @ 0Randolph  
Lincoln East6 @ 27Norfolk  
David City33 @ 14Scotus  
Oakland-Craig7 @ 12Guardian Angels Central Catholic  
Columbus14 @ 28Lakeview  
Wakefield0 @ 16Homer  
Centennial26 @ 18Twin River  
Centura14 @ 27Southern Valley  
West Point-Beemer7 @ 28Logan View  
Arlington12 @ 19Wisner-Pilger  
Southern12 @ 39Lincoln Christian  
Bennington41 @ 6Douglas County West  
Louisville0 @ 39Weeping Water  
Madison6 @ 25Boone Central  
Tekamah-Herman23 @ 0North Bend Central  
Milford21 @ 20Raymond Central  
Fillmore Central15 @ 29Grand Island Central Catholic  
Mount Michael Benedictine7 @ 33South Sioux City  
Lincoln13 @ 23North Platte  
St. Paul28 @ 27Doniphan-Trumbull  
Nebraska City8 @ 55Gross Catholic  
Lincoln Lutheran10 @ 26Bishop Neumann  
Omaha Northwest0 @ 69Burke  
Wood River28 @ 35Minden  
Johnson County Central13 @ 47Lourdes Central Catholic  
Benson10 @ 55Creighton Prep  
Ainsworth6 @ 20Cozad  
Auburn12 @ 41Fairbury  
Conestoga22 @ 20Omaha Christian Academy  
Humboldt-Table Rock-Steinauer40 @ 6Palmyra  
Exeter-Milligan50 @ 6Deshler  
Freeman46 @ 28Dorchester  
McCool Junction62 @ 47Nebraska Christian  
Loup City0 @ 41Ravenna  
Palmer44 @ 31Shelby  
Parkview Christian8 @ 50Diller-Odell  
Pawnee City18 @ 48Meridian  
Elkhorn Valley6 @ 42Newman Grove  
Osmond15 @ 6Hartington  
St. Edward52 @ 53Greeley-Wolbach  
Clearwater/Orchard6 @ 37Burwell  
Elwood20 @ 64Maxwell  
Cody-Kilgore0 @ 40Mullen  
Pender8 @ 54Bancroft-Rosalie  
Arcadia20 @ 34Wheeler Central  
Harvard0 @ 44Bruning-Davenport  
Osceola22 @ 52Heartland  
Hitchcock County USD8 @ 50Arthur County  
Scribner-Snyder0 @ 44Archbishop Bergan  
North Central22 @ 26West Boyd  
East Butler0 @ 53Aquinas  
Wilcox-Hildreth8 @ 48Overton  
St. Mary's48 @ 18Stuart  
Winside50 @ 8Omaha Nation  
Heartland Lutheran6 @ 71Hampton  
Cedar Bluffs8 @ 60Johnson-Brock  
Plainview6 @ 16Stanton  
Mead38 @ 34Concordia  
Newcastle50 @ 14Walthill  
Sacred Heart6 @ 46Sterling  
Shelton36 @ 70Giltner  
Bertrand6 @ 41Amherst  
High Plains7 @ 48Cross County  
Litchfield20 @ 44Pleasanton  
Laurel-Concord6 @ 41Ponca  
Stapleton34 @ 8Sandhills Thedford  
Elgin18 @ 50Chambers  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)