Schedule & Scores for Friday, October 17, 2008

ClassAway   HomeLocation
Ogallala34 @ 21Lexington  
Chase County26 @ 9Bayard  
Perkins County41 @ 7Bridgeport  
St. Francis64 @ 8Prague  
Wauneta-Palisade38 @ 44Callaway  
Sutherland31 @ 6Morrill  
St. Patricks47 @ 15Dundy County-Stratton  
Cambridge42 @ 6Southwest  
Wallace30 @ 50Potter-Dix  
Paxton14 @ 74Leyton  
Maxwell28 @ 46Eustis-Farnam  
Crawford54 @ 26Creek Valley  
Hayes Center67 @ 14Banner County  
Brady22 @ 44Sumner-Eddyville-Miller  
Wausa52 @ 0Walthill  
Spalding Academy18 @ 42Pope John  
Wynot35 @ 12Allen  
Leigh20 @ 44Holy Family  
Humphrey22 @ 60Bancroft-Rosalie  
Howells46 @ 6Lyons-Decatur Northeast  
Dodge58 @ 8Nebraska Lutheran  
South Platte8 @ 73Arthur County  
Hyannis14 @ 30Mullen  
Gordon-Rushville33 @ 27Ainsworth  
Mitchell26 @ 14Hershey  
Grand Island Northwest2 @ 35Adams Central  
Alliance23 @ 14Scottsbluff  
McCook47 @ 0Holdrege  
Broken Bow42 @ 6Valentine  
Gothenburg34 @ 0Cozad  
Sandy Creek6 @ 58Blue Hill  
Chadron51 @ 12Kimball  
Grand Island Central Catholic38 @ 7Central City  
Pierce3 @ 34Norfolk Catholic  
Skutt Catholic16 @ 19Waverly  
Kearney Catholic14 @ 38Elm Creek  
Millard South44 @ 0Omaha Northwest  
Beatrice27 @ 10Crete  
Gross Catholic52 @ 10Plattsmouth  
Aquinas50 @ 0Friend  
Lincoln Southeast3 @ 26Lincoln East  
Omaha North27 @ 20Papillion-LaVista South  
Norris7 @ 48Pius X  
Creighton Prep28 @ 13Bellevue West  
Papillion-LaVista16 @ 22Omaha Westside  
Wilber-Clatonia27 @ 7Malcolm  
Fort Calhoun41 @ 0Louisville  
St. Cecilia66 @ 6St. Paul  
Omaha Central42 @ 21Bryan  
Blair25 @ 28South Sioux City  
West Holt38 @ 6Neligh-Oakdale  
York14 @ 19Lakeview  
Platteview13 @ 17Gretna  
Ord0 @ 49Minden  
Thayer Central27 @ 20High Plains  
Norfolk30 @ 7Kearney  
Boys Town46 @ 0Douglas County West  
Elmwood-Murdock44 @ 6Yutan  
Bellevue East0 @ 41Millard West  
Gibbon0 @ 28Southern Valley  
Grand Island14 @ 17North Star  
Cedar Catholic27 @ 24Ponca  
David City6 @ 20Boone Central  
Hastings13 @ 54Aurora  
Oakland-Craig28 @ 55Creighton  
Falls City12 @ 49Fairbury  
Battle Creek14 @ 21Crofton  
Columbus34 @ 12Seward  
Wakefield13 @ 27Randolph  
Lincoln Northeast12 @ 31North Platte  
Centennial0 @ 38Madison  
Wayne32 @ 29ONeill  
West Point-Beemer0 @ 28North Bend Central  
Southern0 @ 40Lourdes Central Catholic  
Bishop Neumann57 @ 25Ashland-Greenwood  
Bennington35 @ 42Roncalli Catholic  
Raymond Central0 @ 47Syracuse  
Stanton50 @ 25Archbishop Bergan  
Tekamah-Herman7 @ 21Wisner-Pilger  
Milford0 @ 49Wahoo  
Fillmore Central22 @ 18Doniphan-Trumbull  
Mount Michael Benedictine14 @ 47Schuyler  
Nebraska City12 @ 49Ralston  
Logan View14 @ 13Arlington  
Wood River49 @ 19Centura  
Johnson County Central7 @ 13Palmyra  
Benson46 @ 12Omaha South  
Auburn35 @ 48Lincoln Lutheran  
Conestoga24 @ 72Mead  
Concordia0 @ 50Cedar Bluffs  
Humboldt-Table Rock-Steinauer6 @ 18Lincoln Christian  
Exeter-Milligan40 @ 2Dorchester  
McCool Junction58 @ 26Heartland  
Loup City7 @ 23Cross County  
Overton14 @ 29Amherst  
Palmer74 @ 6Osceola  
Anselmo-Merna38 @ 20Ansley  
Pawnee City26 @ 61Freeman  
Elkhorn Valley0 @ 76Clearwater/Orchard  
Fullerton28 @ 38Ravenna  
Lewiston59 @ 18Parkview Christian  
Sterling80 @ 20Southeast Nebraska  
Nebraska Christian0 @ 60Shelby  
Elwood36 @ 38Medicine Valley  
Cody-Kilgore28 @ 50Sandhills Thedford  
Pender21 @ 82Clarkson  
Arcadia0 @ 71Elba  
Harvard6 @ 64Lawrence-Nelson  
Omaha Christian Academy15 @ 46Johnson-Brock  
Emerson-Hubbard14 @ 19Hartington  
Hitchcock County USD26 @ 8Minatare  
Meridian22 @ 20Deshler  
Scribner-Snyder0 @ 24Guardian Angels Central Catholic  
North Central6 @ 58Newman Grove  
East Butler16 @ 15Tri County  
St. Mary's48 @ 18Verdigre  
Winnebago22 @ 34Omaha Nation  
Winside26 @ 14Osmond  
Heartland Lutheran24 @ 53North Loup-Scotia  
Pleasanton20 @ 37Sargent  
Sacred Heart61 @ 8Diller-Odell  
Giltner26 @ 23Axtell  
Shelton12 @ 55Silver Lake  
Bertrand6 @ 42Arapahoe  
Burwell56 @ 0West Boyd  
Chambers0 @ 50Ewing  
Litchfield20 @ 60Hampton  
Loup County27 @ 67St. Edward  
Greeley-Wolbach45 @ 8Wheeler Central  
Laurel-Concord40 @ 0Homer  
Lynch12 @ 58Bloomfield  
Coleridge58 @ 56Newcastle  
Arnold62 @ 25McPherson County  
Stapleton26 @ 42Hay Springs  
Elgin65 @ 22Cedar Rapids  
Clay Center54 @ 76Red Cloud  
Shickley12 @ 74Bruning-Davenport  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)