Schedule & Scores for Friday, September 27, 2013

ClassAway   HomeLocation
Blue Springs South6 @ 27Rockhurst  
Joplin31 @ 34West Plains  
Lees Summit North3 @ 35Lees Summit West  
Webb City27 @ 24Nixa  
Lafayette (St. Joseph)9 @ 29Smithville  
Rock Bridge27 @ 10Hickman  
Howell45 @ 20Fort Zumwalt West  
Fort Osage35 @ 0Raytown  
Raymore-Peculiar38 @ 44Lees Summit  
Cassville14 @ 49Carl Junction  
DeSmet Jesuit16 @ 18Jefferson City  
Parkway Central7 @ 28Webster Groves  
Staley45 @ 7Belton  
Lamar74 @ 7Butler  
Holt8 @ 31Eureka  
Lafayette County33 @ 0Richmond  
Sullivan49 @ 9Pacific  
Rockwood Summit14 @ 30Parkway West  
Platte County22 @ 44Kearney  
Seneca49 @ 12McDonald County  
Parkway South47 @ 14Fox  
Winnetonka57 @ 5Oak Park  
Hannibal33 @ 20Kirksville  
Hillcrest52 @ 29Lebanon  
Lathrop14 @ 28Lawson  
Blair Oaks61 @ 29Osage  
Excelsior Springs14 @ 35Harrisonville  
Center34 @ 15St. Pius X (Kansas City)  
Camdenton34 @ 15Parkview  
Parkway North19 @ 35Kirkwood  
Nevada31 @ 6El Dorado Springs  
Mt Vernon32 @ 13East Newton  
Centralia21 @ 9Brookfield  
Bolivar59 @ 24Marshfield  
Sikeston22 @ 21Poplar Bluff  
St. Dominic34 @ 0St. Mary's (St. Louis)  
St. Dominic7 @ 34St. Francis Borgia  
South Harrison44 @ 22Gallatin  
Branson28 @ 12Republic  
Chaminade26 @ 21St. Louis University  
Park Hill45 @ 6Ruskin  
Lindbergh27 @ 12Northwest (House Springs)  
Boonville12 @ 6Mexico  
Wellington-Napoleon6 @ 41Crest Ridge  
Marquette13 @ 37Mehlville  
Vianney7 @ 27Christian Brothers  
Hillsboro36 @ 20Festus  
Caruthersville42 @ 0New Madrid County Central  
Bishop LeBlond14 @ 0Chillicothe  
Willard55 @ 24Ozark  
Macon40 @ 8Highland  
North County56 @ 29Farmington  
West Platte35 @ 16North Platte  
South Callaway44 @ 0Tipton  
Marshall28 @ 56Fulton  
St Paul Lutheran (Concordia)27 @ 28Lone Jack  
Aurora21 @ 26Monett  
Miller32 @ 54Lockwood  
Living Word Christian43 @ 7Lutheran (St. Peters)  
Milan31 @ 6Knox County  
Springfield Catholic42 @ 21Hollister  
Palmyra42 @ 8Louisiana  
Odessa0 @ 61Oak Grove  
Drexel0 @ 40Midway  
North Callaway14 @ 34Montgomery County  
Cardinal Ritter13 @ 15Bishop DuBourg  
Hallsville52 @ 34Warsaw  
Westran48 @ 6Paris  
Waynesville32 @ 17Rolla  
Eldon56 @ 0Versailles  
McCluer South-Berkeley42 @ 36Affton  
Salisbury17 @ 0Marceline  
Howell Central37 @ 21Howell North  
Valle Catholic48 @ 0Grandview (Hillsboro)  
Truman6 @ 58Central (St. Joseph)  
Lighthouse Christian13 @ 32Prime Prep TX  
Malden44 @ 7East Prairie  
Neosho17 @ 48Carthage  
East Buchanan46 @ 18Mid-Buchanan  
Trenton13 @ 33Pembroke Hill  
Logan-Rogersville14 @ 34Reeds Spring  
Ava44 @ 7Salem  
Cameron14 @ 44Maryville  
Cole Camp67 @ 28Sherwood  
OHara27 @ 7Clinton  
Lexington38 @ 62Holden  
Benton26 @ 47Savannah  
Willow Springs0 @ 70Liberty (Mountain View)  
Union49 @ 21St. Clair  
Grain Valley21 @ 52Pleasant Hill  
Concordia74 @ 24Santa Fe  
Warren County0 @ 48St. Charles West  
Brentwood58 @ 26Cuba  
Sarcoxie14 @ 22Jasper  
Herculaneum8 @ 50St. Pius X (Festus)  
Osceola42 @ 8Rich Hill  
McAuley Catholic14 @ 54Ash Grove  
DeSoto26 @ 8Windsor (Imperial)  
Potosi28 @ 7Fredericktown  
Hayti12 @ 18Portageville  
Plattsburg26 @ 43Penney  
Mark Twain8 @ 35Clark County  
Sacred Heart32 @ 20Windsor (Windsor)  
Scott City16 @ 51Chaffee  
Warrensburg6 @ 42Smith-Cotton  
Dexter27 @ 15Kennett  
Monroe City0 @ 27South Shelby  
Archie12 @ 55Adrian  
King City12 @ 45Maysville  
Southern Boone0 @ 42California  
Trinity Catholic70 @ 6Kennedy  
St. James7 @ 58Moberly  
Perryville12 @ 34Maplewood-Richmond Heights  
Diamond10 @ 13Pierce City  
Carrollton48 @ 13Knob Noster  
Buffalo8 @ 46Central (Springfield)  
Houston16 @ 42Thayer  
Cabool0 @ 55Mountain Grove  
Appleton City8 @ 51Skyline  
Fayette27 @ 20Slater  
Stockton13 @ 6Fair Grove  
Albany39 @ 6Braymer  
Owensville21 @ 66Hermann  
Crystal City27 @ 54Jefferson (Festus)  
Wright City35 @ 28Bowling Green  
Winfield6 @ 48Orchard Farm  
Van-Far8 @ 44Clopton/Elsberry  
Pleasant Hope6 @ 48Strafford  
Sweet Springs34 @ 0Orrick  
Putnam County20 @ 6Schuyler County  
Lift for Life Academy16 @ 35St. Vincent  
Summit Christian Academy8 @ 51Skyline  
North Shelby12 @ 34Scotland County  
Liberal6 @ 15Greenfield  
Rock Port16 @ 28Mound City  
Worth County/Northeast Nodaway54 @ 72North Nodaway  
Hardin-Central84 @ 36St. Joseph Christian  
DeKalb22 @ 38South Nodaway  
Tarkio65 @ 2South Holt  
Chilhowee6 @ 76Southwest  
Norborne52 @ 24Union Star  
West Nodaway25 @ 81Stanberry  
Craig/Fairfax0 @ 50Nodaway-Holt  
Liberty (Liberty)21 @ 38Blue Springs  
North Andrew86 @ 0Stewartsville  
Central (Cape Girardeau)27 @ 56Jackson  
Grandview (Grandview)26 @ 50Park Hill South  
Lafayette (Wildwood)21 @ 7Oakville  
St. Mary's (St. Louis)0 @ 34Duchesne  
Central (Park Hills)17 @ 14Ste Genevieve  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)