Schedule & Scores for Friday, October 27, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Picayune26 @ Gautier  
Petal19 @ George County  
Noxubee County10 @ New Hope  
West Point50 @ Saltillo  
Brandon39 @ Jim Hill  
Oak Grove @ 12Pearl  
Itawamba Agricultural36 @ Caledonia  
Madison Central @ 5Northwest Rankin  
Forrest County Agricultural @ 1Purvis  
Tylertown2 @ West Marion  
Bay @ 5Moss Point  
Columbus @ 13South Panola  
Southaven8 @ DeSoto Central  
Starkville12 @ Warren Central  
Ocean Springs @ 8Gulfport  
Pearl River Central @ 20Stone  
Taylorsville35 @ Clarkdale  
Biloxi @ 9Hancock  
Natchez20 @ Forest Hill  
Lafayette @ 15Olive Branch  
Louisville23 @ Leake Central  
Philadelphia @ 11Scott Central  
Amory24 @ Mooreville  
Clinton17 @ Greenville-Weston  
Parklane Academy @ 21Jackson Prep  
Eupora @ 6Calhoun City  
Tupelo8 @ Horn Lake  
Lake Cormorant15 @ Center Hill  
West Bolivar4 @ Riverside  
Laurel20 @ North Pike  
Ridgeland3 @ Holmes County Central  
New Albany @ 6Ripley  
Simpson Academy14 @ Copiah Academy  
South Delta15 @ Leland  
Forest18 @ Kemper County  
Lumberton @ 3Stringer  
Jefferson County6 @ Franklin County  
Terry @ 3Meridian  
Washington18 @ Magnolia Heights  
St. Martin7 @ Pascagoula  
South Jones @ 10Brookhaven  
Provine12 @ Murrah  
Neshoba Central @ 19Cleveland  
Sumrall @ 15Greene County  
Harrison Central @ 6DIberville  
Greenwood3 @ Clarksdale  
Lewisburg @ 2Grenada  
Seminary4 @ Columbia  
Mendenhall4 @ Quitman  
Northeast Lauderdale @ 9West Lauderdale  
Hernando @ 14Oxford  
Shannon @ 4Pontotoc  
Booneville2 @ Belmont  
Canton @ 11Germantown  
Newton County @ 17Northeast Jones  
McLaurin @ 26Magee  
Senatobia0 @ Corinth  
Wesson @ 17Jefferson Davis County  
Byhalia7 @ Tishomingo County  
Noxapater4 @ Vardaman  
North Forrest @ 15Perry Central  
Potts Camp2 @ Byers  
Poplarville37 @ Lawrence County  
Port Gibson @ 8Hazlehurst  
Collins32 @ St. Patrick  
Leake Academy5 @ Bayou Academy  
Morton @ 7Kosciusko  
Rosa Fort2 @ Yazoo City  
North Pontotoc45 @ Mantachie  
North Panola14 @ Water Valley  
Pelahatchie5 @ Mize  
East Central35 @ Vancleave  
Long Beach @ 16Hattiesburg  
Southern Baptist2 @ Evangelical Christian TN  
Southeast Lauderdale21 @ Choctaw Central  
Crystal Springs @ 4St. Andrews Episcopal  
Salem @ 19Sacred Heart  
Pillow Academy0 @ East Rankin Academy  
Palmer20 @ Holly Springs  
St. Stanislaus17 @ Pass Christian  
Okolona19 @ Thrasher  
West Harrison @ 13Wayne County  
Vicksburg @ 1Callaway  
Leflore County3 @ East Webster  
Coffeeville @ 23Broad Street  
Velma Jackson10 @ Raleigh  
Simmons15 @ Brooks  
Deer Creek26 @ Delta Streets Academy  
Humphreys County @ 12Ruleville Central  
Florence16 @ Lanier  
Heidelberg @ 4Bay Springs  
Raymond @ 26South Pike  
Newton9 @ Lake  
Nanih Waiya27 @ Smithville  
Mount Olive @ 18East Marion  
Wingfield @ 20West Jones  
Kossuth29 @ Alcorn Central  
Sebastopol @ 20French Camp Academy  
OBannon5 @ Gentry  
Pisgah0 @ St. Joseph Catholic  
Hamilton @ 8Leake County  
Enterprise (Brookhaven) @ 15Bogue Chitto  
South Pontotoc @ 4Aberdeen  
Central Holmes Christian @ 5Brookhaven Academy  
Walnut13 @ Bruce  
Durant @ 10Kennedy  
Loyd Star4 @ West Lincoln  
George @ 3Amanda Elzy  
East Union @ 8Strayhorn  
Independence9 @ Coahoma Agricultural  
Richland @ 17McComb  
Ethel @ 21West Lowndes  
Prentiss Christian13 @ Christian Collegiate Academy  
Immanuel Center for Christian Education3 @ Strider Academy  
Hartfield Academy @ 24Lamar  
Amite School Center1 @ Newton County Academy  
Montgomery County @ 31McAdams  
Biggersville3 @ Falkner  
Hatley @ 30Choctaw County  
Tupelo Christian Prep21 @ Ashland  
Clinton Christian Academy @ 30Manchester Academy  
Humphreys Academy28 @ Hebron Christian  
Sharkey Issaquena Academy @ 13North Sunflower Academy  
Delta Academy12 @ Tensas Academy LA  
Rebul Academy @ 38Tallulah Academy LA  
Kings Court Christian Academy5 @ Tallulah Academy LA  
Oak Forest Academy LA @ 12Jackson Academy  
Union Christian Academy LA @ 25Trinity Episcopal Day  
LeFlore AL 10 @ East Webster  
Claiborne Academy LA 5 @ Wilkinson County Christian  
Lee Academy AR @ 3Tunica Academy  
Marvell Academy AR 10 @ Kemper Academy  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)