Schedule & Scores for Friday, October 18, 2013

ClassAway   HomeLocation
Petal42 @ 7Jim Hill  
Olive Branch37 @ 14Horn Lake  
Meridian14 @ 42Brandon  
Oxford39 @ 14New Hope  
Hattiesburg43 @ 50Gulfport  
Itawamba Agricultural7 @ 54Kossuth  
Itawamba Agricultural9 @ 20Corinth  
Madison Central42 @ 45Starkville  
Pascagoula49 @ 8Long Beach  
Tylertown48 @ 10St. Patrick  
DIberville39 @ 0Hancock  
Quitman26 @ 21Greene County  
Ocean Springs14 @ 17Harrison Central  
West Marion14 @ 35Seminary  
Pearl River Central9 @ 28Wayne County  
Taylorsville55 @ 20Bay Springs  
Hazlehurst58 @ 40Wilkinson County  
Aberdeen13 @ 39Louisville  
Biloxi28 @ 49St. Martin  
Natchez13 @ 45Laurel  
McComb35 @ 42Purvis  
Pearl50 @ 0Lanier  
Grenada35 @ 14Southaven  
Amory7 @ 3Shannon  
East Marion58 @ 0West Lincoln  
Houston12 @ 14Leake Central  
Brookhaven54 @ 14South Jones  
Clinton21 @ 17Northwest Rankin  
St. Joseph Catholic36 @ 22Puckett  
East Side28 @ 8Humphreys County  
Tupelo8 @ 14South Panola  
Lake Cormorant21 @ 24West Point  
Ridgeland10 @ 49Callaway  
Columbia34 @ 20North Pike  
New Albany7 @ 44Lafayette  
Water Valley28 @ 12North Panola  
Bruce7 @ 3East Webster  
Yazoo County0 @ 18Yazoo City  
East Rankin Academy8 @ 34Parklane Academy  
Murrah7 @ 24Warren Central  
Center Hill28 @ 43Saltillo  
Lamar47 @ 41Presbyterian Christian  
Forest48 @ 0Raleigh  
Lumberton12 @ 13Stringer  
Terry7 @ 43Oak Grove  
Cleveland34 @ 30Amanda Elzy  
Germantown49 @ 14Neshoba Central  
Sumrall28 @ 34Perry Central  
Mize35 @ 6Richton  
Greenwood41 @ 16Gentry  
Lewisburg44 @ 40Clarksdale  
French Camp Academy21 @ 50Pelahatchie  
Northeast Lauderdale35 @ 41Forrest County Agricultural  
Hernando20 @ 21DeSoto Central  
Heritage Academy32 @ 20Leake Academy  
Bogue Chitto48 @ 28Resurrection Catholic  
Kosciusko34 @ 6Caledonia  
Magee39 @ 0Raymond  
Brookhaven Academy21 @ 18Copiah Academy  
Canton20 @ 19Vicksburg  
Newton County20 @ 16Northeast Jones  
McLaurin0 @ 46Collins  
Senatobia12 @ 20Byhalia  
Wesson14 @ 17Jefferson County  
Stone21 @ 18Gautier  
North Forrest13 @ 32Heidelberg  
Ripley27 @ 33Rosa Fort  
Winona56 @ 6South Pontotoc  
Forest Hill21 @ 14Provine  
West Lauderdale0 @ 35Noxubee County  
Port Gibson8 @ 16Mendenhall  
Union40 @ 24Scott Central  
Vancleave20 @ 22Bay  
Lee Academy49 @ 22Bayou Academy  
George County0 @ 56Picayune  
Morton28 @ 2St. Andrews Episcopal  
North Pontotoc41 @ 15Belmont  
St. Joseph31 @ 60Kennedy  
Columbia Academy0 @ 49Jackson Prep  
Central Hinds Academy28 @ 49Adams County Christian  
East Central28 @ 38West Harrison  
Cathedral Natchez12 @ 35Oak Forest Academy LA  
Southeast Lauderdale0 @ 45Choctaw County  
Wilkinson County Christian2 @ 40Cenla Christian Academy LA  
Crystal Springs28 @ 52Franklin County  
Leake County52 @ 6Marshall  
Greenville-Weston7 @ 37Columbus  
Strayhorn46 @ 14Potts Camp  
Palmer0 @ 47Charleston  
Tishomingo County14 @ 35Pontotoc  
St. Stanislaus48 @ 41Poplarville  
Okolona12 @ 34Eupora  
Winston Academy35 @ 0Manchester Academy  
Smithville54 @ 6Vardaman  
Velma Jackson16 @ 18Prentiss  
Lawrence County31 @ 12South Pike  
Indianola Academy40 @ 6Kirk Academy  
Amite County14 @ 48Bassfield  
Mooreville20 @ 44Booneville  
Newton3 @ 33Lake  
Benton Academy20 @ 49Tri-County Academy  
Ruleville Central8 @ 44Leflore County  
Leland0 @ 28West Bolivar  
Pass Christian21 @ 45Moss Point  
Nanih Waiya0 @ 44Broad Street  
Nanih Waiya42 @ 25Sebastopol  
Mount Olive20 @ 23Sacred Heart  
Wingfield20 @ 56West Jones  
Oak Hill Academy14 @ 49Canton Academy  
Choctaw Central0 @ 45Philadelphia  
Winona Christian7 @ 34North Delta  
Kossuth54 @ 7Alcorn Central  
Newton County Academy45 @ 7Immanuel Center for Christian Education  
Kemper County34 @ 27Nettleton  
Calhoun Academy (Calhoun City)14 @ 68Kemper Academy  
OBannon36 @ 0McClain  
Pisgah58 @ 6Williams Sullivan  
St. Aloysius26 @ 28Shaw  
Riverside0 @ 48South Delta  
Enterprise (Brookhaven)22 @ 33Loyd Star  
West Lowndes40 @ 20East Oktibbeha  
Central Holmes Christian6 @ 34Sylva Bay Academy  
Walnut29 @ 8New Site  
Coahoma County42 @ 34West Tallahatchie  
Thrasher35 @ 6Houlka  
Hillcrest Christian6 @ 48Washington  
George26 @ 46Simmons  
East Union7 @ 48Baldwyn  
Independence21 @ 20Holly Springs  
Richland14 @ 15Florence  
Ethel6 @ 46Noxapater  
Tunica Academy20 @ 42Deer Creek  
Prentiss Christian14 @ 13Heidelberg Academy  
Coahoma Agricultural12 @ 14Byers  
Hartfield Academy10 @ 41Simpson Academy  
Amite School Center16 @ 48Centreville Academy  
Montgomery County8 @ 12Brooks  
Greenville Christian6 @ 21Carroll Academy  
Biggersville0 @ 55Hamilton  
Hatley7 @ 37Mantachie  
Strider Academy14 @ 56Marvell Academy AR  
McAdams0 @ 44Broad Street  
Clinton Christian Academy42 @ 6Veritas  
Hebron Christian50 @ 0Central Academy  
Delta Academy14 @ 20Sharkey Issaquena Academy  
Mississippi School for the Deaf0 @ 1North Sunflower Academy  
Calvary Christian60 @ 28Rebul Academy  
Enterprise (Enterprise)26 @ 6Clarkdale  
Lee Academy AR 0 @ 69Marshall Academy  
Evangelical Christian TN 47 @ 0Southern Baptist  
Silliman Institute LA 41 @ 8Wayne Academy  
Tallulah Academy LA 0 @ 45Porters Chapel Academy  
Union Christian Academy LA 28 @ 30Park Place Christian Academy  
Tensas Academy LA 28 @ 52Humphreys Academy  
Franklin Academy LA 32 @ 28Christian Collegiate Academy  
Briarfield Academy LA 30 @ 12Mt. Salus Christian  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)