Schedule & Scores for Saturday, August 28, 2010

ClassAway   HomeLocation
Picayune53 @ 13Moss Point  
Noxubee County27 @ 6Columbus  
Bassfield22 @ 16Forrest County Agricultural  
South Panola65 @ 35Colquitt County GA  
Meridian26 @ 6Wayne County  
Brandon24 @ 27Pearl  
Itawamba Agricultural38 @ 14Amory  
Charleston14 @ 24Oxford  
Tylertown34 @ 35Ocean Springs  
DIberville35 @ 7Harrison Central  
Starkville34 @ 0Louisville  
Gulfport45 @ 6Gautier  
Hazlehurst34 @ 6Morton  
Madison Ridgeland Academy6 @ 43Kosciusko  
Greene County0 @ 21Vancleave  
Brookhaven20 @ 0Franklin County  
Warren Central27 @ 29Lawrence County  
Purvis33 @ 26East Marion  
Ridgeland15 @ 10Clinton  
Water Valley28 @ 0Coffeeville  
Yazoo County6 @ 42Kosciusko  
South Delta6 @ 16Simmons  
Murrah14 @ 25Callaway  
Center Hill13 @ 55Southaven  
Washington24 @ 27River Oaks LA  
Cleveland12 @ 7West Bolivar  
St. Martin7 @ 27Biloxi  
Neshoba Central28 @ 6West Lauderdale  
Mendenhall13 @ 28St. Stanislaus  
Northeast Lauderdale16 @ 14Collins  
Senatobia13 @ 6Corinth  
Byhalia28 @ 22Okolona  
Noxapater54 @ 0Ethel  
Ripley0 @ 49New Albany  
Calhoun City41 @ 0Houston  
Richton13 @ 54Seminary  
Poplarville7 @ 28Pearl River Central  
Union10 @ 30Choctaw Central  
Shaw6 @ 20Leland  
Lake13 @ 6Sebastopol  
Caledonia0 @ 10Saltillo  
West Oktibbeha27 @ 55East Webster  
George County31 @ 28Stone  
Rosa Fort42 @ 26Broad Street  
North Pontotoc30 @ 12Nettleton  
North Panola8 @ 25Kennedy  
Gentry6 @ 28Greenwood  
East Central0 @ 27Pascagoula  
Long Beach13 @ 23Hancock  
Southern Baptist23 @ 35Jackson Christian TN  
McClain6 @ 46Philadelphia  
Leake County18 @ 0Leake Central  
St. Patrick14 @ 26Pass Christian  
Scott Central0 @ 47Forest  
Tishomingo County39 @ 7Alcorn Central  
Dexter22 @ 41McLaurin  
Prentiss14 @ 12Amite County  
Perry Central12 @ 13Columbia  
Florence49 @ 0Bailey Magnet  
Heidelberg0 @ 39Quitman  
Raymond0 @ 33Terry  
Mooreville47 @ 0Strayhorn  
Coldwater6 @ 14Independence  
Newton18 @ 6Bay Springs  
Ruleville Central42 @ 12Drew  
Nanih Waiya21 @ 26Kemper County  
Riverside20 @ 14OBannon  
Enterprise (Brookhaven)7 @ 28Bogue Chitto  
West Lowndes20 @ 12East Oktibbeha  
Byers6 @ 38Holly Springs  
South Pontotoc0 @ 40Pontotoc  
Williams Sullivan0 @ 42McAdams  
Coahoma Agricultural6 @ 44Palmer  
Greenville Christian14 @ 44Central Hinds Academy  
Houlka0 @ 50Hatley  
Marshall12 @ 38Coahoma County  
Clinton Christian Academy0 @ 40Central Holmes Christian  
Wheeler0 @ 41Tupelo Christian Prep  
Melrose TN 18 @ 20Madison Central  
Oak Forest Academy LA 20 @ 36Jackson Academy  
Sheffield TN 31 @ 16Lewisburg  
Memphis East TN 50 @ 22Shannon  
Adamsville TN 22 @ 31Kossuth  
Ellwood Christian AL 0 @ 46Victory Christian  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)