Schedule & Scores for Friday, September 7, 2018

ClassAway   HomeLocation
Wayzata24 @ 27Minnetonka  
Eden Prairie0 @ 14Lakeville North  
Hutchinson42 @ 28Willmar  
Osseo14 @ 24White Bear Lake  
St. Thomas Academy43 @ 0Apple Valley  
Maple Grove11 @ 29Prior Lake  
Hopkins13 @ 35Waconia  
Owatonna37 @ 9Mayo  
DeLaSalle32 @ 46Simley  
South St. Paul6 @ 28Academy of Holy Angels  
Champlin Park21 @ 0Anoka  
Stillwater24 @ 45East Ridge  
Blaine14 @ 7St. Michael-Albertville  
Monticello35 @ 54Elk River  
Spring Lake Park22 @ 21Robbinsdale Armstrong  
Cretin-Derham Hall38 @ 14Mounds View  
Cambridge-Isanti34 @ 28Chisago Lakes Area  
Morris Area/Chokio-Alberta49 @ 21Montevideo  
Lake City7 @ 56Stewartville  
Moorhead20 @ 24Sauk Rapids-Rice  
Hill-Murray6 @ 36Hastings  
Annandale26 @ 29Dassel-Cokato  
Andover20 @ 12Rogers  
John Marshall14 @ 40Northfield  
Pierz32 @ 14Holdingford  
Waterville-Elysian-Morristown44 @ 14Lake Crystal-Wellcome Memorial  
Mankato West48 @ 20Mankato East  
Rosemount14 @ 17Edina  
Mahtomedi20 @ 7Park  
Blue Earth0 @ 21Redwood Valley  
Barnesville28 @ 0Frazee  
Luverne0 @ 33Jackson County Central  
Orono16 @ 21Benilde-St. Margarets  
Brainerd26 @ 32St. Cloud Tech  
Rocori14 @ 17Apollo  
Faribault8 @ 27Winona  
Atwater-Cosmos-Grove City16 @ 43Minnewaska Area  
Blooming Prairie41 @ 6Fillmore Central  
Sartell-St. Stephen16 @ 17Alexandria  
Chanhassen28 @ 17Jefferson  
Robbinsdale Cooper42 @ 14St. Louis Park  
Burnsville0 @ 20Eastview  
Centennial14 @ 6Totino-Grace  
Perham30 @ 36Detroit Lakes  
Bethlehem Academy @ 5United South Central  
St. Peter21 @ 17Albert Lea  
Buffalo28 @ 29St. Francis  
Plainview-Elgin-Millville15 @ 45Lourdes  
Cannon Falls6 @ 13Chatfield  
Shakopee28 @ 21Farmington  
Fergus Falls14 @ 27Pequot Lakes  
St. Anthony Village0 @ 48Minneapolis North  
Rushford-Peterson41 @ 7Southland  
Triton6 @ 42Caledonia  
Eagan7 @ 27Lakeville South  
Watertown-Mayer7 @ 54Glencoe-Silver Lake  
Pillager41 @ 8Long Prairie-Grey Eagle  
Upsala/Swanville22 @ 13New York Mills  
Litchfield14 @ 7Holy Family Catholic  
Roseville27 @ 7Woodbury  
Tri-City United7 @ 56Waseca  
Crosby-Ironton6 @ 28Braham  
Hermantown16 @ 6North Branch  
Maple Lake20 @ 14Eden Valley-Watkins  
Pelican Rapids6 @ 40Breckenridge  
Foley0 @ 32Zimmerman  
Springfield14 @ 30Murray County Central  
Paynesville58 @ 21Melrose  
Minneapolis Southwest62 @ 12Henry  
Washburn20 @ 22St. Paul Central  
Maple River @ 9Prior Lake  
Maple River15 @ 6Gibbon-Fairfax-Winthrop  
Barnum28 @ 12Rush City  
Concordia Academy29 @ 28Edison  
Pipestone40 @ 6Windom  
Big Lake0 @ 41Bemidji  
Zumbrota-Mazeppa14 @ 35Lewiston-Altura  
Thief River Falls0 @ 34Park Rapids  
Kennedy14 @ 38Chaska  
Kimball34 @ 0Belgrade-Brooten-Elrosa  
Princeton14 @ 51Becker  
Park Center41 @ 39Richfield  
Cook County50 @ 7Kelley  
North14 @ 32Irondale  
Duluth East35 @ 6Proctor  
Tartan42 @ 0Sibley  
Cloquet34 @ 12Denfeld  
East Grand Forks40 @ 34Dilworth-Glyndon-Felton  
La Crescent3 @ 42Kasson-Mantorville  
Red Rock Central29 @ 30Heron Lake-Okabena/Fulda  
Benson56 @ 60Sauk Centre  
W12 @ 28Yellow Medicine East  
Century35 @ 21New Prague  
Fertile-Beltrami48 @ 0Lake Park-Audubon  
Fridley42 @ 0Highland Park  
Roseau6 @ 42Hawley  
Rockford39 @ 18Howard Lake-Waverly-Winsted  
Hinckley-Finlayson0 @ 36Mesabi East  
Grand Rapids8 @ 13Hibbing  
Minnesota Valley Lutheran0 @ 34Lester Prairie/Holy Trinity  
Minnesota Valley Lutheran0 @ 34Holy Trinity/Lester Prairie  
Goodhue38 @ 0Cotter  
Dover-Eyota20 @ 50St. Charles  
Red Lake County Central/Red Lake Falls @ 1Fertile-Beltrami  
Red Lake County Central/Red Lake Falls38 @ 26Blackduck  
Lake Park-Audubon @ 1Badger/Greenbush-Middle River  
Pine River-Backus0 @ 2Warroad  
Royalton32 @ 20Parkers Prairie  
Harding10 @ 49Columbia Heights  
Tracy-Milroy-Balaton20 @ 14Adrian  
Little Falls0 @ 40Delano  
Cedar Mountain/Comfrey24 @ 27Russell-Tyler-Ruthton  
Kerkhoven-Murdock-Sunburg22 @ 24Browerville/Eagle Valley  
United South Central28 @ 21Mayer Lutheran  
Le Sueur-Henderson36 @ 20Norwood-Young America  
Red Wing12 @ 44Austin  
Osakis0 @ 49B O L D  
St. Agnes48 @ 29Brooklyn Center  
Mora38 @ 24Warroad  
Greenway/Nashwauk-Keewatin36 @ 12Pine City  
Warren-Alvarado-Oslo0 @ 47Stephen-Argyle Central  
Pine Island14 @ 17Byron  
International Falls0 @ 54Aitkin  
Minneapolis South7 @ 45Breck  
New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva39 @ 6Sibley East  
Hayfield7 @ 6Wabasha-Kellogg  
Forest Lake19 @ 21Coon Rapids  
Jordan45 @ 26Fairmont  
New Ulm7 @ 43Worthington  
Deer River41 @ 12East Central  
Sleepy Eye8 @ 7New Ulm Cathedral  
Spectrum54 @ 27Roosevelt  
Kenyon-Wanamingo13 @ 14Medford  
Milaca6 @ 43Albany  
Virginia12 @ 26Moose Lake/Willow River  
St. James42 @ 8Martin County West  
Wadena-Deer Creek6 @ 50Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]  
Staples-Motley0 @ 20Crookston  
Two Harbors19 @ 12Esko  
Cass Lake-Bena38 @ 14Red Lake  
Lakeview14 @ 48Lac qui Parle Valley  
Wheaton/Herman-Norcross39 @ 0Clinton-Graceville-Beardsley  
Spring Grove13 @ Cleveland/Immanuel Lutheran  
Grand Meadow22 @ 32Houston  
Nevis6 @ 48Win-E-Mac  
South Ridge60 @ 22Lake of the Woods/Indus/Rainy River  
Cleveland6 @ Buffalo Lake-Hector-Stewart  
Madelia28 @ 14St. Marys  
Bigfork8 @ 62Cromwell  
Park Christian6 @ 58Verndale  
Badger/Greenbush-Middle River0 @ 20Climax/Fisher  
North Woods0 @ 18Mountain Iron-Buhl  
Hillcrest Lutheran Academy15 @ 54Brandon/Evansville  
Chisholm @ 1Eveleth-Gilbert  
Westbrook-Walnut Grove50 @ 30MACCRAY  
Floodwood44 @ 18Hill City/Northland  
Janesville-Waldorf-Pemberton21 @ 41Bethlehem Academy  
Isle6 @ 28Ogilvie  
LeRoy-Ostrander20 @ 26Mabel-Canton  
McGregor38 @ 12Onamia  
Bertha-Hewitt6 @ 52Underwood  
Hancock41 @ 18Rothsay  
Lyle/Pacelli16 @ 62Spring Grove  
Randolph34 @ 14Lanesboro  
Wrenshall14 @ 60Carlton  
Renville County West33 @ 50Edgerton/Ellsworth  
Littlefork-Big Falls24 @ 32Kelliher/Northome  
Granada-Huntley-East Chain/Truman @ 3West Lutheran (Plymouth)  
Ortonville27 @ 19Canby  
Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County]6 @ 26Kittson Central  
Marshall (Marshall)42 @ 0Belle Plaine  
Red Lake County Central @ 1Blackduck  
Johnson7 @ 12Mound-Westonka  
Minneota47 @ 0Dawson-Boyd  
Laporte8 @ 48Goodridge-Grygla Chargers  
Wheaton3 @ Clinton-Graceville-Beardsley  
Norman County East/Ulen-Hitterdal40 @ 8Clearbrook-Gonvick  
Mountain Lake/Mountain Lake Christian27 @ 0Hills-Beaver Creek  
St. Paul Academy/Minnehaha Academy/Blake35 @ 13St. Croix Lutheran  
West Central Area/Ashby28 @ 6United North Central co-op [Menahga/Sebeka]  
Cleveland/Immanuel Lutheran35 @ 14Buffalo Lake-Hector-Stewart  
Alden-Conger/Glenville-Emmons14 @ 21Nicollet  
Ada-Borup/Norman County West40 @ 0Fosston  
St. Clair/Loyola50 @ 7Kingsland  
Mahnomen/Waubun42 @ 14Walker-Hackensack-Akeley  
Windham ME @ 3Bagley  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)