Schedule & Scores for Friday, September 28, 2018

ClassAway   HomeLocation
Edina14 @ 7Shakopee  
Wayzata13 @ 42Lakeville North  
Hutchinson40 @ 14Apollo  
Osseo10 @ 42Centennial  
St. Thomas Academy24 @ 6Hastings  
Maple Grove14 @ 38Eden Prairie  
Mounds View17 @ 9Stillwater  
Owatonna71 @ 12Mankato East  
South St. Paul0 @ 29Mahtomedi  
Blaine31 @ 14Champlin Park  
Caledonia20 @ 0Chatfield  
Monticello7 @ 21Buffalo  
Spring Lake Park21 @ 14Coon Rapids  
Cretin-Derham Hall29 @ 33East Ridge  
Apple Valley0 @ 64Chaska  
Cambridge-Isanti29 @ 30Andover  
Lester Prairie/Holy Trinity46 @ 44Medford  
Lakeville South3 @ 16Minnetonka  
St. Michael-Albertville43 @ 22Totino-Grace  
Moorhead32 @ 35Willmar  
Annandale42 @ 18Watertown-Mayer  
John Marshall72 @ 0Red Wing  
St. Croix Lutheran28 @ 14Washburn  
Lewiston-Altura12 @ 26St. Charles  
Pierz46 @ 0Eden Valley-Watkins  
Waterville-Elysian-Morristown48 @ 6New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva  
Mankato West41 @ 14New Prague  
Elk River35 @ 22St. Francis  
Rosemount13 @ 9Eastview  
Blue Earth35 @ 8Windom  
Barnesville32 @ 6Roseau  
Orono0 @ 26Waconia  
Brainerd7 @ 12Bemidji  
St. Marys8 @ Lyle/Pacelli  
St. Marys46 @ 16Nicollet  
Holy Family Catholic28 @ 0Glencoe-Silver Lake  
Chisago Lakes Area9 @ 10Rogers  
Chisago Lakes Area35 @ 62Buffalo  
Detroit Lakes47 @ 0Pequot Lakes  
Faribault0 @ 35Mayo  
Farmington41 @ 28Eagan  
Blooming Prairie28 @ 25Hayfield  
Sartell-St. Stephen13 @ 42Sauk Rapids-Rice  
Chanhassen28 @ 20Hopkins  
Byron7 @ 28Lourdes  
Robbinsdale Cooper42 @ 34Robbinsdale Armstrong  
Anoka18 @ 28Woodbury  
Dawson-Boyd44 @ 14Murray County Central  
Mayo17 @ 20Century  
Frazee6 @ 14Crookston  
Burnsville0 @ 21Prior Lake  
Perham32 @ 42Fergus Falls  
Jackson County Central61 @ 21Martin County West  
Stewartville14 @ 42Kasson-Mantorville  
Plainview-Elgin-Millville56 @ 20Lake City  
New London-Spicer50 @ 13Litchfield  
Dassel-Cokato35 @ 20Delano  
Triton17 @ 30Dover-Eyota  
Upsala/Swanville28 @ 30Browerville/Eagle Valley  
Roseville20 @ 24White Bear Lake  
Tri-City United20 @ 49Jordan  
Hermantown21 @ 14Duluth East  
Fairmont29 @ 22Albert Lea  
Maple Lake25 @ 15Holdingford  
Pelican Rapids12 @ 6Wadena-Deer Creek  
Foley20 @ 14Milaca  
Providence Academy27 @ 0Mound-Westonka  
Paynesville76 @ 21Howard Lake-Waverly-Winsted  
Zimmerman52 @ 6Little Falls  
Concordia Academy6 @ 35St. Agnes  
Adrian7 @ 43New Ulm Cathedral  
Pipestone14 @ 16Redwood Valley  
Belgrade-Brooten-Elrosa0 @ 36Parkers Prairie  
Big Lake21 @ 18Becker  
Minnewaska Area7 @ 6Morris Area/Chokio-Alberta  
Zumbrota-Mazeppa19 @ 53Cannon Falls  
Thief River Falls7 @ 55East Grand Forks  
Princeton16 @ 51Rocori  
Park Center0 @ 65Irondale  
Cook County52 @ 6Floodwood  
Alexandria14 @ 21St. Cloud Tech  
Park Rapids12 @ 14Dilworth-Glyndon-Felton  
Tartan0 @ 13Simley  
Cloquet50 @ 7Grand Rapids  
Cotter12 @ 56Rushford-Peterson  
La Crescent0 @ 52Pine Island  
Canby35 @ 44Lac qui Parle Valley  
Benson8 @ 78B O L D  
W7 @ 27Sleepy Eye  
Century28 @ 44Winona  
Jefferson24 @ 6Kennedy  
Lake Crystal-Wellcome Memorial33 @ 12Sibley East  
Esko12 @ 6Pine City  
Rockford6 @ 34Melrose  
Worthington31 @ 28Belle Plaine  
Hinckley-Finlayson12 @ 28Barnum  
Minnesota Valley Lutheran @ 8Medford  
Minnesota Valley Lutheran6 @ 47United South Central  
Fillmore Central18 @ 28Southland  
Goodhue14 @ 20Blooming Prairie  
St. Cloud Cathedral7 @ 44Albany  
Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]46 @ 14Long Prairie-Grey Eagle  
Park37 @ 0Sibley  
St. Louis Park13 @ 35Benilde-St. Margarets  
Red Lake County Central/Red Lake Falls0 @ 46Fertile-Beltrami  
Lake Park-Audubon0 @ 53Mahnomen/Waubun  
Pine River-Backus0 @ 2Bagley  
Royalton34 @ 13Kimball  
Harding28 @ 68Spectrum  
Blackduck0 @ 26Walker-Hackensack-Akeley  
Tracy-Milroy-Balaton16 @ 26Springfield  
Tracy-Milroy-Balaton1 @ Ortonville  
Gibbon-Fairfax-Winthrop14 @ 33Le Sueur-Henderson  
Cedar Mountain/Comfrey24 @ 28Red Rock Central  
Eveleth-Gilbert8 @ 6Virginia  
Kerkhoven-Murdock-Sunburg22 @ 0New York Mills  
Osakis33 @ 32Sauk Centre  
Mora51 @ 30Moose Lake/Willow River  
International Falls20 @ 6North Woods  
Hayfield20 @ 34Bethlehem Academy  
Austin20 @ 36Northfield  
Breckenridge27 @ 56Hawley  
Norwood-Young America22 @ 35Maple River  
Columbia Heights6 @ 38Minneapolis North  
Forest Lake40 @ 7North  
Aitkin16 @ 20Crosby-Ironton  
MACCRAY0 @ 34Russell-Tyler-Ruthton  
New Ulm0 @ 28St. Peter  
Deer River22 @ 16Braham  
Montevideo20 @ 41Atwater-Cosmos-Grove City  
Kenyon-Wanamingo12 @ 38Mayer Lutheran  
Hibbing0 @ 47North Branch  
Virginia @ 8Greenway/Nashwauk-Keewatin  
East Central12 @ 28Rush City  
St. James6 @ 35Luverne  
Wabasha-Kellogg46 @ 26Kingsland  
Yellow Medicine East34 @ 20Lakeview  
Two Harbors27 @ 12Greenway/Nashwauk-Keewatin  
Two Harbors27 @ 12Greenway  
United North Central co-op [Menahga/Sebeka]14 @ 34Staples-Motley  
Mesabi East2 @ 0Chisholm  
Ogilvie50 @ 18McGregor  
Edison20 @ 30Humboldt  
Roosevelt17 @ 24Brooklyn Center  
Spring Grove49 @ 16Lanesboro  
Grand Meadow19 @ 12LeRoy-Ostrander  
Goodridge-Grygla Chargers8 @ 26Stephen-Argyle Central  
Onamia0 @ 78Isle  
Kittson Central12 @ 29Norman County East/Ulen-Hitterdal  
Verndale60 @ 14Rothsay  
South Ridge30 @ 0Kelley  
Cleveland13 @ Granada-Huntley-East Chain/Truman  
Kelliher/Northome22 @ 0Bigfork  
Madelia28 @ 38Alden-Conger/Glenville-Emmons  
Bigfork @ 14Lake of the Woods/Indus/Rainy River  
Park Christian6 @ 36Bertha-Hewitt  
Badger/Greenbush-Middle River0 @ 34Fosston  
Hillcrest Lutheran Academy7 @ 60Underwood  
Clearbrook-Gonvick44 @ 14Nevis  
Westbrook-Walnut Grove36 @ 6Edgerton/Ellsworth  
Climax/Fisher61 @ 6Warroad  
Brandon/Evansville26 @ 32Clinton-Graceville-Beardsley  
Cromwell51 @ 14Carlton  
Hancock20 @ 7Wheaton/Herman-Norcross  
Lyle/Pacelli26 @ 36Mabel-Canton  
Randolph46 @ 52Houston  
Littlefork-Big Falls32 @ 30Wrenshall  
Ortonville27 @ 53Minneota  
Marshall (Marshall)19 @ 18Waseca  
West Lutheran (Plymouth)4 @ Buffalo Lake-Hector-Stewart  
Denfeld36 @ 11Proctor  
Laporte14 @ 50Win-E-Mac  
Circle of Life16 @ 54Four Winds ND  
Mountain Lake/Mountain Lake Christian52 @ 12Renville County West  
West Central Area/Ashby8 @ 28Pillager  
Cleveland/Immanuel Lutheran48 @ 8Granada-Huntley-East Chain/Truman  
Ada-Borup/Norman County West52 @ 0Cass Lake-Bena  
St. Clair/Loyola24 @ 21Janesville-Waldorf-Pemberton  
Heron Lake-Okabena/Fulda8 @ 62Hills-Beaver Creek  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)