Schedule & Scores for Friday, September 21, 2018

ClassAway   HomeLocation
Totino-Grace33 @ 0Anoka  
Eden Prairie35 @ 34Wayzata  
Lakeville North28 @ 3Lakeville South  
Prior Lake7 @ 9Minnetonka  
Hopkins14 @ 7Spring Lake Park  
Lourdes42 @ 6Lake City  
Glencoe-Silver Lake0 @ 35Albany  
Mounds View7 @ 24Woodbury  
Kasson-Mantorville28 @ 29Plainview-Elgin-Millville  
Champlin Park35 @ 3Osseo  
Rogers20 @ 24St. Francis  
Blaine56 @ 20Cretin-Derham Hall  
Monticello20 @ 49Cambridge-Isanti  
Apple Valley8 @ 28Park  
Eastview3 @ 16Edina  
White Bear Lake37 @ 21Stillwater  
John Marshall0 @ 34Owatonna  
St. Croix Lutheran31 @ 35Fridley  
Lewiston-Altura7 @ 49Caledonia  
Becker21 @ 34Hutchinson  
Waterville-Elysian-Morristown27 @ 0Norwood-Young America  
Delano31 @ 28Holy Family Catholic  
Rosemount35 @ 7Farmington  
Mahtomedi0 @ 21St. Thomas Academy  
Academy of Holy Angels21 @ 7DeLaSalle  
Holdingford20 @ 50Paynesville  
Luverne12 @ 33Pipestone  
Rocori12 @ 24Alexandria  
Chisago Lakes Area21 @ 28Elk River  
Faribault48 @ 14Austin  
Atwater-Cosmos-Grove City20 @ 27Osakis  
Blooming Prairie58 @ 0Cotter  
Chaska13 @ 28Orono  
Mayo17 @ 20Century  
Burnsville17 @ 7Maple Grove  
East Ridge24 @ 22Roseville  
Centennial15 @ 20St. Michael-Albertville  
Willmar55 @ 7Big Lake  
Perham49 @ 18Thief River Falls  
St. Peter35 @ 21Worthington  
Moose Lake/Willow River22 @ 14Esko  
Moose Lake/Willow River10 @ International Falls  
Buffalo63 @ 40Andover  
Cannon Falls16 @ 29Dover-Eyota  
New London-Spicer41 @ 6Foley  
Benilde-St. Margarets33 @ 36Chanhassen  
Bemidji43 @ 28Moorhead  
Shakopee14 @ 10Eagan  
Fergus Falls20 @ 14East Grand Forks  
Fergus Falls @ 8Dilworth-Glyndon-Felton  
St. Anthony Village41 @ 8Como Park  
Rushford-Peterson34 @ 0Wabasha-Kellogg  
Triton21 @ 28St. Charles  
Hastings14 @ 6Simley  
Watertown-Mayer7 @ 54Dassel-Cokato  
Pillager54 @ 8United North Central co-op [Menahga/Sebeka]  
Litchfield12 @ 21Annandale  
Apollo36 @ 20Princeton  
Tri-City United25 @ 41Fairmont  
Richfield14 @ 41St. Louis Park  
Crosby-Ironton16 @ 38Mora  
Sibley21 @ 27South St. Paul  
Pelican Rapids0 @ 53Barnesville  
St. Cloud Tech43 @ 20Sartell-St. Stephen  
Waseca60 @ 6Albert Lea  
Springfield21 @ 6W  
Washburn8 @ 24St. Paul Academy/Minnehaha Academy/Blake  
Melrose34 @ 42Pierz  
New Ulm Cathedral20 @ 34Murray County Central  
Maple River46 @ 21Lake Crystal-Wellcome Memorial  
Waconia31 @ 7Jefferson  
Barnum32 @ 6Mesabi East  
Medford6 @ 42Mayer Lutheran  
Highland Park14 @ 32St. Paul Central  
Big Lake @ 8Hutchinson  
Big Lake41 @ 0Bemidji  
Winona25 @ 14Mankato West  
Minnewaska Area8 @ 54B O L D  
Proctor0 @ 14Hibbing  
Zumbrota-Mazeppa13 @ 42Chatfield  
Kennedy10 @ 41Robbinsdale Cooper  
Northfield49 @ 13New Prague  
Kimball33 @ 45Kerkhoven-Murdock-Sunburg  
Lac qui Parle Valley13 @ 56Dawson-Boyd  
Park Center31 @ 24North  
Duluth East6 @ 19Denfeld  
Park Rapids14 @ 42Detroit Lakes  
Tartan42 @ 6Hill-Murray  
Martin County West0 @ 42Blue Earth  
La Crescent0 @ 42Byron  
Red Rock Central41 @ 26MACCRAY  
Sauk Rapids-Rice14 @ 34Brainerd  
Benson14 @ 48Morris Area/Chokio-Alberta  
North Branch18 @ 14Cloquet  
W @ 9Tracy-Milroy-Balaton  
Jefferson6 @ Apple Valley  
Fertile-Beltrami34 @ 0Warroad  
Coon Rapids21 @ 23Irondale  
New Life Academy/St. Croix Prep0 @ 48Mound-Westonka  
Roseau33 @ 24Frazee  
Crookston0 @ 32Breckenridge  
Rockford31 @ 14Eden Valley-Watkins  
Grand Rapids8 @ 34Hermantown  
Minnesota Valley Lutheran12 @ 0Southland  
Minnesota Valley Lutheran @ 11United South Central  
Lake Park-Audubon @ 5Red Lake County Central/Red Lake Falls  
Lake Park-Audubon19 @ 14Fosston  
Pine River-Backus0 @ 2Blackduck  
Tracy-Milroy-Balaton22 @ 21Ortonville  
Little Falls28 @ 26St. Cloud Cathedral  
Redwood Valley21 @ 0St. James  
United South Central34 @ 12St. Clair/Loyola  
Sauk Centre @ 10Morris Area/Chokio-Alberta  
Sauk Centre22 @ 35Montevideo  
Le Sueur-Henderson38 @ 6Sibley East  
St. Agnes40 @ 12Humboldt  
Dilworth-Glyndon-Felton20 @ 18Pequot Lakes  
Greenway/Nashwauk-Keewatin44 @ 0International Falls  
Warren-Alvarado-Oslo8 @ 28Goodridge-Grygla Chargers  
Pine Island22 @ 29Stewartville  
Howard Lake-Waverly-Winsted8 @ 37Maple Lake  
Rush City16 @ 34Braham  
New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva27 @ 20Gibbon-Fairfax-Winthrop  
Hayfield @ 2Bethlehem Academy  
Hayfield0 @ 40Goodhue  
Kingsland6 @ 41Fillmore Central  
Columbia Heights42 @ 14Roosevelt  
Forest Lake27 @ 45Robbinsdale Armstrong  
Jordan64 @ 0Belle Plaine  
Pine City12 @ 24Aitkin  
Mankato East29 @ 12Red Wing  
Windom0 @ 51Jackson County Central  
Deer River23 @ 8Hinckley-Finlayson  
Sleepy Eye14 @ 23Adrian  
Spectrum66 @ 8Edison  
Kenyon-Wanamingo28 @ 13Bethlehem Academy  
Milaca6 @ 30Zimmerman  
Virginia26 @ 20Two Harbors  
Wadena-Deer Creek6 @ 52West Central Area/Ashby  
Wadena-Deer Creek @ 4West Central Area  
Long Prairie-Grey Eagle14 @ 42Hawley  
Staples-Motley12 @ 52Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]  
Carlton8 @ 48Ogilvie  
Two Harbors1 @ Greenway/Nashwauk-Keewatin  
Brooklyn Center0 @ 34Concordia Academy  
Minneapolis North54 @ 28Breck  
Lakeview14 @ 33Canby  
Red Lake0 @ 46Red Lake County Central/Red Lake Falls  
Wheaton/Herman-Norcross22 @ 6Rothsay  
Hills-Beaver Creek22 @ 12Westbrook-Walnut Grove  
Edgerton/Ellsworth22 @ 34Cedar Mountain/Comfrey  
Underwood28 @ 19Hancock  
Grand Meadow41 @ 0Lyle/Pacelli  
Nevis28 @ 44Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County]  
Stephen-Argyle Central9 @ Kittson Central/Lancaster  
Stephen-Argyle Central42 @ 0Kittson Central  
Win-E-Mac24 @ 14Clearbrook-Gonvick  
South Ridge29 @ 0Ely  
Kelliher/Northome50 @ 0Onamia  
Madelia13 @ 7Nicollet  
Bigfork14 @ 46Floodwood  
Park Christian41 @ 40Hillcrest Lutheran Academy  
Badger/Greenbush-Middle River12 @ 34Ada-Borup/Norman County West  
Mabel-Canton0 @ 42Houston  
North Woods26 @ 38Cook County  
Clearbrook-Gonvick @ 9Nevis  
Chisholm10 @ East Central  
Janesville-Waldorf-Pemberton0 @ 29Lester Prairie/Holy Trinity  
Janesville-Waldorf-Pemberton @ 11Holy Trinity/Lester Prairie  
Cromwell77 @ 22McGregor  
Isle38 @ 22Wrenshall  
LeRoy-Ostrander8 @ 26Lanesboro  
Bertha-Hewitt14 @ 44Brandon/Evansville  
Randolph28 @ 46Spring Grove  
Kelley7 @ 50Mountain Iron-Buhl  
Renville County West42 @ 48Heron Lake-Okabena/Fulda  
Granada-Huntley-East Chain/Truman8 @ 46Buffalo Lake-Hector-Stewart  
Granada-Huntley-East Chain/Truman @ 1Alden-Conger/Glenville-Emmons  
Clinton-Graceville-Beardsley8 @ 48Verndale  
Marshall (Marshall)58 @ 0New Ulm  
West Lutheran (Plymouth) @ 1St. Marys  
Walker-Hackensack-Akeley48 @ 17Bagley  
Red Lake County Central7 @ Red Lake  
Henry0 @ 54Providence Academy  
Johnson7 @ 0Minneapolis Southwest  
Johnson2 @ Southwest MO  
Minneota46 @ 6Yellow Medicine East  
Parkers Prairie22 @ 36Upsala/Swanville  
Norman County East/Ulen-Hitterdal51 @ 14Laporte  
Browerville/Eagle Valley44 @ 7Belgrade-Brooten-Elrosa  
Mountain Lake/Mountain Lake Christian29 @ 6Russell-Tyler-Ruthton  
Alden-Conger/Glenville-Emmons38 @ 24Cleveland/Immanuel Lutheran  
Lake of the Woods/Indus/Rainy River22 @ 36Littlefork-Big Falls  
Hill City/Northland14 @ 76St. Marys  
Mahnomen/Waubun34 @ 0Climax/Fisher  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)