Schedule & Scores for Friday, September 14, 2018

ClassAway   HomeLocation
Minnetonka16 @ 35Maple Grove  
Totino-Grace0 @ 28Mounds View  
Edina0 @ 23Wayzata  
Osseo10 @ 45Blaine  
Prior Lake12 @ 35Eden Prairie  
Lourdes45 @ 0La Crescent  
Glencoe-Silver Lake10 @ 41Delano  
B O L D84 @ 13Sauk Centre  
DeLaSalle7 @ 47Benilde-St. Margarets  
Rogers7 @ 21Cambridge-Isanti  
Stillwater20 @ 17Roseville  
Caledonia61 @ 0Zumbrota-Mazeppa  
Spring Lake Park28 @ 35Robbinsdale Cooper  
Spring Lake Park42 @ 0Park Center  
Apple Valley @ 3Park  
Eastview17 @ 7Shakopee  
Lester Prairie/Holy Trinity14 @ 32United South Central  
Lakeville South7 @ 23Burnsville  
St. Michael-Albertville35 @ 20Champlin Park  
Morris Area/Chokio-Alberta20 @ 13Atwater-Cosmos-Grove City  
Lake City14 @ 37Pine Island  
White Bear Lake28 @ 43East Ridge  
Hill-Murray12 @ 39Mahtomedi  
Annandale45 @ 7Foley  
Andover24 @ 31Chisago Lakes Area  
Chatfield14 @ 0Triton  
Becker27 @ 22Rocori  
Mankato West50 @ 12John Marshall  
Elk River80 @ 70Buffalo  
St. Paul Central28 @ 33St. Croix Lutheran  
Orono51 @ 14Richfield  
St. Marys0 @ Loyola  
St. Marys50 @ 16Granada-Huntley-East Chain/Truman  
Holy Family Catholic @ 5Glencoe-Silver Lake  
Holy Family Catholic48 @ 0Watertown-Mayer  
Detroit Lakes49 @ 7Fergus Falls  
Farmington34 @ 62Lakeville North  
Hawley34 @ 14Crookston  
Sartell-St. Stephen21 @ 27Apollo  
Chanhassen21 @ 24Chaska  
Byron14 @ 49Kasson-Mantorville  
Anoka6 @ 27Centennial  
Mayer Lutheran44 @ 7Janesville-Waldorf-Pemberton  
Dawson-Boyd58 @ 20Lakeview  
Mayo40 @ 13Mankato East  
Frazee14 @ 34Pelican Rapids  
Irondale21 @ 7Forest Lake  
Willmar47 @ 12Princeton  
Sibley East6 @ 46Maple River  
Jackson County Central47 @ 7Blue Earth  
Bethlehem Academy20 @ 38Medford  
Bethlehem Academy @ 3United South Central  
Moose Lake/Willow River20 @ 7International Falls  
Stewartville28 @ 9Plainview-Elgin-Millville  
New Prague30 @ 40Winona  
Dassel-Cokato48 @ 27Litchfield  
Eagan7 @ 50Rosemount  
Upsala/Swanville14 @ 28Kerkhoven-Murdock-Sunburg  
Simley14 @ 15South St. Paul  
Fairmont26 @ 21Waseca  
Maple Lake6 @ 34Pierz  
Sibley0 @ 42St. Thomas Academy  
Providence Academy7 @ Southwest MO  
Providence Academy31 @ 0Minneapolis Southwest  
St. Cloud Tech48 @ 42Moorhead  
Woodbury20 @ 17Cretin-Derham Hall  
Paynesville48 @ 20Rockford  
Zimmerman13 @ 49New London-Spicer  
Melrose40 @ 12Howard Lake-Waverly-Winsted  
Robbinsdale Armstrong41 @ 37Hopkins  
Southland47 @ 13Kingsland  
New Ulm Cathedral45 @ 30Lac qui Parle Valley  
Waconia38 @ 2Kennedy  
Barnum47 @ 0East Central  
Adrian21 @ 35Springfield  
Highland Park27 @ 49Washburn  
Belgrade-Brooten-Elrosa8 @ 38Royalton  
Big Lake12 @ 40Hutchinson  
Albany36 @ 8Little Falls  
Proctor14 @ 19Grand Rapids  
Northfield29 @ 0Faribault  
North0 @ 41Tartan  
Alexandria7 @ 36Brainerd  
Cotter6 @ 21Hayfield  
East Grand Forks13 @ 12Park Rapids  
Sauk Rapids-Rice38 @ 37Bemidji  
Canby20 @ 33Minneota  
North Branch8 @ 15Duluth East  
W8 @ 38Tracy-Milroy-Balaton  
Jefferson21 @ 28Apple Valley  
Lake Crystal-Wellcome Memorial27 @ 24Le Sueur-Henderson  
St. Francis31 @ 34Monticello  
Coon Rapids35 @ 22Park Center  
Esko45 @ 50Greenway/Nashwauk-Keewatin  
New Life Academy/St. Croix Prep13 @ 35Johnson  
Fridley14 @ 28St. Paul Academy/Minnehaha Academy/Blake  
Worthington6 @ 62Marshall (Marshall)  
Eden Valley-Watkins0 @ 25Holdingford  
Fillmore Central20 @ 42Rushford-Peterson  
Warroad28 @ 32Blackduck  
St. Cloud Cathedral17 @ 52Milaca  
Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]50 @ 22Pillager  
Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]4 @ West Central Area/Ashby  
Park21 @ 24Hastings  
Dover-Eyota27 @ 24Lewiston-Altura  
St. Charles32 @ 8Cannon Falls  
Mound-Westonka56 @ 6Henry  
Murray County Central36 @ 22Sleepy Eye  
Bagley43 @ 14Cass Lake-Bena  
Albert Lea13 @ 30Jordan  
St. Louis Park7 @ 28Academy of Holy Angels  
Lake Park-Audubon22 @ 21Badger/Greenbush-Middle River  
Gibbon-Fairfax-Winthrop12 @ 56Waterville-Elysian-Morristown  
Eveleth-Gilbert6 @ 42Mora  
Redwood Valley19 @ 8Luverne  
Red Wing6 @ 55Century  
Osakis56 @ 8Benson  
Pequot Lakes32 @ 34Perham  
Dilworth-Glyndon-Felton28 @ 0Thief River Falls  
Minneapolis South19 @ 25St. Anthony Village  
Austin27 @ 63Owatonna  
Breckenridge3 @ Hawley  
Breckenridge48 @ 0Roseau  
Norwood-Young America8 @ 33New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva  
Braham20 @ 6Hinckley-Finlayson  
New York Mills10 @ 6Browerville/Eagle Valley  
Breck38 @ 7Concordia Academy  
Pine City0 @ 21Two Harbors  
Aitkin14 @ 12Virginia  
MACCRAY12 @ 49Renville County West  
New Ulm6 @ 37Tri-City United  
Buffalo Lake-Hector-Stewart16 @ 30Alden-Conger/Glenville-Emmons  
Windom6 @ 20Martin County West  
Russell-Tyler-Ruthton43 @ 14Westbrook-Walnut Grove  
Montevideo0 @ 43Minnewaska Area  
Kenyon-Wanamingo0 @ 28Goodhue  
Hibbing0 @ 40Cloquet  
St. James0 @ 26Pipestone  
Wabasha-Kellogg6 @ 52Blooming Prairie  
West Central Area14 @ 38Barnesville  
Long Prairie-Grey Eagle34 @ 28Staples-Motley  
Como Park10 @ 49Columbia Heights  
Humboldt21 @ 49Roosevelt  
Yellow Medicine East7 @ 21Ortonville  
Carlton30 @ 22Isle  
Carlton4 @ Kelliher/Northome  
Fosston0 @ 42Mahnomen/Waubun  
Brooklyn Center25 @ 63Spectrum  
United North Central co-op [Menahga/Sebeka]6 @ 34Wadena-Deer Creek  
Minneapolis North40 @ 6Harding  
Mesabi East44 @ 14Deer River  
Ogilvie20 @ 46Cromwell  
Edison12 @ 52St. Agnes  
Red Lake @ 6Red Lake County Central/Red Lake Falls  
Spring Grove54 @ 12Mabel-Canton  
Hills-Beaver Creek6 @ 3Red Rock Central  
Edgerton/Ellsworth16 @ 60Mountain Lake/Mountain Lake Christian  
Onamia0 @ 42Wrenshall  
Kittson Central49 @ 8Warren-Alvarado-Oslo  
Nicollet6 @ 34Cook County  
Nicollet0 @ West Lutheran (Plymouth)  
Verndale28 @ 0Underwood  
Lanesboro0 @ 45Grand Meadow  
Houston @ 2Spring Grove  
Houston52 @ 14LeRoy-Ostrander  
Win-E-Mac6 @ 14Norman County East/Ulen-Hitterdal  
Kelliher/Northome14 @ 22Floodwood  
Hillcrest Lutheran Academy15 @ 54Hancock  
Clearbrook-Gonvick10 @ 27Stephen-Argyle Central  
Mountain Iron-Buhl20 @ 23South Ridge  
Climax/Fisher13 @ 14Red Lake County Central/Red Lake Falls  
Brandon/Evansville8 @ 14Wheaton/Herman-Norcross  
McGregor @ 0Littlefork-Big Falls  
Lyle/Pacelli13 @ 48Randolph  
Rothsay44 @ 13Park Christian  
Kelley33 @ 46North Woods  
Clinton-Graceville-Beardsley22 @ 30Bertha-Hewitt  
Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County]8 @ 34Goodridge-Grygla Chargers  
Walker-Hackensack-Akeley47 @ 0Red Lake  
Denfeld8 @ 14Hermantown  
Belle Plaine19 @ 24St. Peter  
Parkers Prairie20 @ 28Kimball  
Laporte8 @ 32Nevis  
West Central Area/Ashby14 @ 38Barnesville  
Cleveland/Immanuel Lutheran26 @ 20Madelia  
Lake of the Woods/Indus/Rainy River14 @ 18Ely  
Hill City/Northland52 @ 38Bigfork  
Ada-Borup/Norman County West14 @ 12Fertile-Beltrami  
St. Clair/Loyola31 @ 30Minnesota Valley Lutheran  
Heron Lake-Okabena/Fulda28 @ 47Cedar Mountain/Comfrey  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)