Schedule & Scores for Thursday, August 30, 2018

ClassAway   HomeLocation
Minnetonka42 @ 0Eagan  
Cretin-Derham Hall22 @ 21Totino-Grace  
Edina13 @ 8Lakeville South  
Wayzata21 @ 12Rosemount  
Eden Prairie14 @ 9Eastview  
Hutchinson22 @ 21Monticello  
Maple Grove34 @ 7Osseo  
St. Thomas Academy50 @ 7North  
Lakeville North30 @ 6Burnsville  
Prior Lake41 @ 8Shakopee  
Apple Valley0 @ 21Hopkins  
Lourdes42 @ 6Triton  
Mounds View21 @ 20St. Michael-Albertville  
Kasson-Mantorville10 @ 13Zumbrota-Mazeppa  
South St. Paul7 @ 38Tartan  
East Ridge23 @ 27Champlin Park  
Bemidji31 @ 7Rogers  
Stillwater10 @ 27Blaine  
Irondale13 @ 35Spring Lake Park  
White Bear Lake28 @ 27Centennial  
Alexandria7 @ 26Andover  
Pierz64 @ 8Milaca  
Delano19 @ 37Zimmerman  
Simley13 @ 28Mahtomedi  
Fairmont41 @ 12Blue Earth  
Luverne12 @ 28Maple River  
St. Paul Central21 @ 19Johnson  
Mound-Westonka @ St. Paul Central  
Detroit Lakes40 @ 19Rocori  
Holy Family Catholic32 @ 23New London-Spicer  
Robbinsdale Armstrong13 @ 35Chanhassen  
Roseville22 @ 7Anoka  
Mayer Lutheran26 @ 0Minnesota Valley Lutheran  
Chaska0 @ 9Coon Rapids  
Adrian18 @ 58Dawson-Boyd  
Willmar55 @ 7Big Lake  
Sibley East0 @ 48St. Peter  
Lake Crystal-Wellcome Memorial7 @ 56Jackson County Central  
Moose Lake/Willow River13 @ 27Hermantown  
Benilde-St. Margarets9 @ 23Waconia  
Hastings49 @ 0Sibley  
Belle Plaine0 @ 15Tri-City United  
Minnewaska Area0 @ 27Maple Lake  
Waseca62 @ 0New Ulm  
Minneapolis Southwest6 @ 29Fridley  
Barnum2 @ 14Aitkin  
Mound-Westonka48 @ 14Highland Park  
Duluth East6 @ 27Big Lake  
Proctor19 @ 0International Falls  
Thief River Falls14 @ 46Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]  
St. Louis Park34 @ 7Kennedy  
Eden Valley-Watkins41 @ 22Kimball  
Hibbing @ Duluth East  
Edgerton/Ellsworth14 @ 28Red Rock Central  
Warroad13 @ 17Roseau  
Park13 @ 22Forest Lake  
Sauk Centre20 @ 34Royalton  
Harding8 @ 40Como Park  
Yellow Medicine East8 @ 30Tracy-Milroy-Balaton  
Eveleth-Gilbert10 @ 22Hibbing  
Browerville/Eagle Valley6 @ 14Osakis  
Pequot Lakes50 @ 26Staples-Motley  
Norman County East/Ulen-Hitterdal48 @ 7Warren-Alvarado-Oslo  
Pine City42 @ 0Rush City  
Minneapolis South0 @ 43Minneapolis North  
Braham @ Chisholm  
New York Mills10 @ 14Long Prairie-Grey Eagle  
Minneota23 @ 8Sleepy Eye  
Spectrum56 @ 6Humboldt  
Denfeld14 @ 7Two Harbors  
Edison28 @ 26Brooklyn Center  
Ely8 @ 12Ogilvie  
Underwood @ Park Christian  
Underwood42 @ 0Clinton-Graceville-Beardsley  
Stephen-Argyle Central35 @ 0Win-E-Mac  
Houston38 @ 6Alden-Conger/Glenville-Emmons  
Kelley41 @ 6Bigfork  
Hancock20 @ 12Park Christian  
Lyle/Pacelli @ Mabel-Canton  
Rothsay38 @ 22Hillcrest Lutheran Academy  
Hill City/Northland14 @ 13Wrenshall  
Red Lake County Central/Red Lake Falls22 @ 8Fosston  
Braham21 @ 41Ada-Borup/Norman County West  
Hawley7 @ 28Mahnomen/Waubun  
Westbrook-Walnut Grove28 @ 14Heron Lake-Okabena/Fulda  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)