Schedule & Scores for Friday, October 5, 2018

ClassAway   HomeLocation
Minnetonka7 @ 21Edina  
Totino-Grace28 @ 0Osseo  
Hutchinson49 @ 0Princeton  
Lakeville North33 @ 18Maple Grove  
Prior Lake35 @ 0Eagan  
Hopkins12 @ 45St. Thomas Academy  
Glencoe-Silver Lake7 @ 56Dassel-Cokato  
Owatonna28 @ 7Century  
B O L D56 @ 0Montevideo  
Kasson-Mantorville0 @ 37Lourdes  
DeLaSalle21 @ 3Park Center  
Champlin Park34 @ 14Roseville  
Rogers34 @ 50Elk River  
Stillwater22 @ 29Cretin-Derham Hall  
Eastview14 @ 17Wayzata  
Lakeville South15 @ 31Rosemount  
Morris Area/Chokio-Alberta6 @ 14Osakis  
Lake City7 @ 27Byron  
Andover8 @ 36Monticello  
Chatfield18 @ 13Lewiston-Altura  
Mankato West33 @ 28Austin  
Delano8 @ 13Annandale  
Mahtomedi49 @ 12Forest Lake  
Holdingford22 @ 13Rockford  
Luverne27 @ 0Blue Earth  
St. Paul Central12 @ 28St. Paul Academy/Minnehaha Academy/Blake  
St. Marys3 @ Cleveland/Immanuel Lutheran  
Chisago Lakes Area4 @ Rogers  
Atwater-Cosmos-Grove City54 @ 19Benson  
Farmington17 @ 55Burnsville  
Hawley41 @ 8Frazee  
Blooming Prairie47 @ 7Hayfield  
Sartell-St. Stephen17 @ 37Moorhead  
Anoka7 @ 42St. Michael-Albertville  
Chaska0 @ 16Waconia  
Dawson-Boyd54 @ 6Canby  
Irondale41 @ 27Sibley  
East Ridge10 @ 21Mounds View  
Centennial13 @ 22Blaine  
Willmar40 @ 14Apollo  
Sibley East0 @ 34Norwood-Young America  
Bethlehem Academy25 @ 49Mayer Lutheran  
St. Peter0 @ 49Marshall (Marshall)  
Buffalo70 @ 42Cambridge-Isanti  
Plainview-Elgin-Millville41 @ 55Pine Island  
Cannon Falls40 @ 24Triton  
Benilde-St. Margarets17 @ 34Academy of Holy Angels  
Shakopee16 @ 28Eden Prairie  
Fergus Falls30 @ 0Thief River Falls  
St. Anthony Village44 @ 22Harding  
New Prague14 @ 35John Marshall  
Rushford-Peterson7 @ 14Goodhue  
Hastings27 @ 7Tartan  
Watertown-Mayer14 @ 53Litchfield  
Pillager38 @ 8Wadena-Deer Creek  
Simley7 @ 10Hill-Murray  
Richfield0 @ 62Robbinsdale Cooper  
Crosby-Ironton28 @ 51Moose Lake/Willow River  
Hermantown39 @ 8Hibbing  
St. Cloud Tech6 @ 34Sauk Rapids-Rice  
Woodbury33 @ 15White Bear Lake  
Waseca42 @ 15Jordan  
Springfield16 @ 47Minneota  
Washburn13 @ 48Fridley  
Melrose28 @ 18Maple Lake  
Robbinsdale Armstrong42 @ 16Jefferson  
Southland21 @ 0Wabasha-Kellogg  
Barnum0 @ 8Deer River  
Medford14 @ 41St. Clair/Loyola  
Pipestone47 @ 7Martin County West  
Highland Park12 @ 30St. Croix Lutheran  
Big Lake14 @ 6Rocori  
Albany14 @ 6Zimmerman  
Kennedy0 @ 10Apple Valley  
Northfield28 @ 21Mayo  
Kimball35 @ 52Upsala/Swanville  
Lac qui Parle Valley33 @ 19Yellow Medicine East  
Cook County56 @ 6Ely  
North13 @ 47Spring Lake Park  
Alexandria12 @ 30Bemidji  
Cloquet41 @ 7Proctor  
East Grand Forks7 @ 30Perham  
La Crescent7 @ 42Stewartville  
Red Rock Central0 @ 44Mountain Lake/Mountain Lake Christian  
North Branch22 @ 16Denfeld  
Century4 @ Winona  
Lake Crystal-Wellcome Memorial8 @ Sibley East  
Lake Crystal-Wellcome Memorial22 @ 50Gibbon-Fairfax-Winthrop  
Fertile-Beltrami8 @ 21Climax/Fisher  
St. Francis28 @ 7Chisago Lakes Area  
Coon Rapids14 @ 38Chanhassen  
Roseau8 @ 14Pelican Rapids  
Crookston0 @ 28Barnesville  
Worthington6 @ 36Fairmont  
Hinckley-Finlayson12 @ 27Walker-Hackensack-Akeley  
Eden Valley-Watkins0 @ 62Paynesville  
Grand Rapids13 @ 20Duluth East  
Warroad48 @ 6Red Lake  
St. Cloud Cathedral0 @ 34Holy Family Catholic  
Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]34 @ 20Breckenridge  
Park31 @ 7South St. Paul  
Dover-Eyota0 @ 14Caledonia  
St. Charles48 @ 14Zumbrota-Mazeppa  
Mound-Westonka15 @ 13Minneapolis Southwest  
Mound-Westonka4 @ Southwest MO  
Murray County Central20 @ 10Adrian  
Bagley7 @ 41Ada-Borup/Norman County West  
Albert Lea14 @ 17Tri-City United  
St. Louis Park14 @ 20Orono  
Lake Park-Audubon14 @ 38Red Lake County Central/Red Lake Falls  
Lake Park-Audubon @ 4Red Lake County Central  
Little Falls13 @ 27Foley  
Cedar Mountain/Comfrey56 @ 20MACCRAY  
Redwood Valley7 @ 0Jackson County Central  
United South Central22 @ 13Fillmore Central  
Sauk Centre14 @ 44Minnewaska Area  
Le Sueur-Henderson7 @ 21Waterville-Elysian-Morristown  
Red Wing6 @ 49Faribault  
St. Agnes7 @ 42Spectrum  
Pequot Lakes32 @ 20Park Rapids  
Dilworth-Glyndon-Felton19 @ 41Detroit Lakes  
Greenway/Nashwauk-Keewatin34 @ 20Eveleth-Gilbert  
Howard Lake-Waverly-Winsted7 @ 69Pierz  
International Falls0 @ 14Two Harbors  
Rush City6 @ 14Mesabi East  
Minneapolis South13 @ 48Columbia Heights  
New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva29 @ 28Maple River  
Hayfield @ 20Rushford-Peterson  
Kingsland33 @ 30Cotter  
Breckenridge13 @ Carson City-Crystal MI  
Braham46 @ 14East Central  
New York Mills14 @ 9Belgrade-Brooten-Elrosa  
Pine City7 @ 48Mora  
Aitkin20 @ 15Esko  
Mankato East14 @ 48Winona  
Buffalo Lake-Hector-Stewart3 @ 32St. Marys  
Russell-Tyler-Ruthton45 @ 24Heron Lake-Okabena/Fulda  
Sleepy Eye22 @ 28Tracy-Milroy-Balaton  
Kenyon-Wanamingo26 @ 22Lester Prairie/Holy Trinity  
Kenyon-Wanamingo @ 6Holy Trinity/Lester Prairie  
Milaca8 @ 49New London-Spicer  
St. James37 @ 6Windom  
Wadena-Deer Creek @ 21Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]  
Long Prairie-Grey Eagle27 @ 12United North Central co-op [Menahga/Sebeka]  
Staples-Motley0 @ 14West Central Area/Ashby  
Como Park6 @ 56Breck  
Humboldt18 @ 26Concordia Academy  
Carlton6 @ 12Kelliher/Northome  
Cass Lake-Bena0 @ 38Fosston  
Minneapolis North58 @ 0Brooklyn Center  
Ogilvie84 @ 0Onamia  
Lakeview7 @ 16Ortonville  
Edison6 @ 26Roosevelt  
Red Lake @ 10Badger/Greenbush-Middle River  
Wheaton/Herman-Norcross52 @ 10Park Christian  
Hills-Beaver Creek52 @ 6Edgerton/Ellsworth  
Grand Meadow20 @ Lyle/Pacelli  
Nevis0 @ 28Norman County East/Ulen-Hitterdal  
Stephen-Argyle Central29 @ 2Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County]  
Kittson Central30 @ 16Goodridge-Grygla Chargers  
Nicollet24 @ 8Cleveland/Immanuel Lutheran  
Nicollet24 @ 8Cleveland  
Verndale40 @ 21Hancock  
Lanesboro41 @ 0Lyle/Pacelli  
Houston14 @ 35Spring Grove  
Win-E-Mac42 @ 0Warren-Alvarado-Oslo  
Bigfork24 @ 38Lake of the Woods/Indus/Rainy River  
Mabel-Canton6 @ 20Grand Meadow  
North Woods18 @ 38South Ridge  
Hillcrest Lutheran Academy6 @ 42Bertha-Hewitt  
Mountain Iron-Buhl76 @ 20McDonell Central WI  
Floodwood0 @ 2Littlefork-Big Falls  
Janesville-Waldorf-Pemberton14 @ 38Minnesota Valley Lutheran  
Brandon/Evansville14 @ 20Underwood  
Isle8 @ 60Cromwell  
LeRoy-Ostrander22 @ 55Randolph  
Rothsay14 @ 28Clinton-Graceville-Beardsley  
Wrenshall52 @ 12McGregor  
Renville County West24 @ 26Westbrook-Walnut Grove  
Granada-Huntley-East Chain/Truman6 @ 28Madelia  
Belle Plaine @ 10Tri-City United  
Belle Plaine17 @ 15New Ulm  
Henry6 @ 26Virginia  
Johnson0 @ 18Providence Academy  
Greenway @ 0Eveleth-Gilbert  
Parkers Prairie22 @ 30Kerkhoven-Murdock-Sunburg  
Laporte18 @ 48Clearbrook-Gonvick  
Browerville/Eagle Valley6 @ 12Royalton  
Hill City/Northland6 @ 45Kelley  
Mahnomen/Waubun45 @ 0Badger/Greenbush-Middle River  
Merrill WI @ 3Medford  
Sullivan MO 1 @ St. James  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)