Schedule & Scores for Tuesday, October 23, 2018

ClassAway   HomeLocation
Proctor @ 10Esko  
Plainview-Elgin-Millville16 @ 26Byron  
Pine Island1 @ Byron  
Princeton69 @ 40Foley  
Foley8 @ 48Becker  
Minnesota Valley Lutheran @ 7Sleepy Eye  
Litchfield @ 12Melrose MA  
Litchfield18 @ 27Melrose  
Montevideo7 @ 48Albany  
La Crescent8 @ 45Lourdes  
Hayfield13 @ 54Rushford-Peterson  
Pine Island40 @ 35Stewartville  
Osseo7 @ 37St. Cloud Tech  
Norwood-Young America6 @ 32Glencoe-Silver Lake  
Lakeview7 @ 63B O L D  
DeLaSalle35 @ 7Minneapolis South  
Rogers25 @ 47Monticello  
Kennedy21 @ 28Apple Valley  
Browerville/Eagle Valley18 @ 37Lester Prairie/Holy Trinity  
Morris Area/Chokio-Alberta11 @ 8West Central Area/Ashby  
Lake City49 @ 20Roosevelt  
Sartell-St. Stephen6 @ 41Moorhead  
New Life Academy/St. Croix Prep8 @ 46Hill-Murray  
Andover42 @ 6Duluth East  
John Marshall7 @ 10Northfield  
Kenyon-Wanamingo14 @ 34Lewiston-Altura  
Cotter6 @ 44Chatfield  
Blue Earth28 @ 54Waterville-Elysian-Morristown  
New Prague7 @ 57Mankato West  
Benilde-St. Margarets17 @ 10Academy of Holy Angels  
Frazee22 @ 74Barnesville  
Eden Valley-Watkins20 @ 14Holdingford  
Luverne26 @ 40St. Peter  
St. Paul Central23 @ 17North  
Benilde-St. Margarets4 @ Orono  
Orono23 @ 17Mound-Westonka  
Rocori14 @ 7Fergus Falls  
Buffalo Lake-Hector-Stewart33 @ 22St. Marys  
Watertown-Mayer21 @ 34Holy Family Catholic  
Chisago Lakes Area48 @ 20Coon Rapids  
Sauk Centre14 @ 21Atwater-Cosmos-Grove City  
United North Central co-op [Menahga/Sebeka]12 @ 48Hawley  
Kingsland20 @ 53Blooming Prairie  
Parkers Prairie30 @ 43Mayer Lutheran  
Jefferson21 @ 42Chaska  
Canby7 @ 48Dawson-Boyd  
Austin32 @ 58Mayo  
Park Center22 @ 42Irondale  
Sibley East8 @ 42Jackson County Central  
Bethlehem Academy34 @ 0Heron Lake-Okabena/Fulda  
Cannon Falls67 @ 8Edison  
St. Cloud Cathedral12 @ 54New London-Spicer  
Triton56 @ 44St. Charles  
Staples-Motley6 @ 26Pillager  
Kimball27 @ 20Upsala/Swanville  
Little Falls21 @ 51Apollo  
Worthington20 @ 54Tri-City United  
Harding0 @ 49Simley  
Richfield0 @ 46Providence Academy  
Crosby-Ironton6 @ 34Aitkin  
Humboldt6 @ 40Maple Lake  
Sibley0 @ 28Park  
New York Mills6 @ 35Pelican Rapids  
Mankato East8 @ 43Waseca  
Sleepy Eye14 @ 35Springfield  
Minneapolis Southwest21 @ 49St. Louis Park  
Highland Park48 @ 24Washburn  
Fillmore Central12 @ 25Southland  
W7 @ 20New Ulm Cathedral  
Le Sueur-Henderson19 @ 14Maple River  
Mesabi East26 @ 18Barnum  
Medford20 @ 42New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva  
Rush City8 @ 25Concordia Academy  
Howard Lake-Waverly-Winsted @ 6Concordia Academy  
Adrian0 @ 28Murray County Central  
Windom27 @ 72Pipestone  
Belgrade-Brooten-Elrosa20 @ 63Kerkhoven-Murdock-Sunburg  
Princeton22 @ 34Big Lake  
Benson0 @ 45Minnewaska Area  
Proctor21 @ 0International Falls  
Zumbrota-Mazeppa28 @ 48Dover-Eyota  
Dilworth-Glyndon-Felton44 @ 7Thief River Falls  
Lac qui Parle Valley15 @ 49Ortonville  
Park Rapids14 @ 19Pequot Lakes  
Cotter @ 17Kenyon-Wanamingo  
Martin County West6 @ 32Tracy-Milroy-Balaton  
Red Rock Central36 @ 6Renville County West  
Grand Rapids12 @ 52North Branch  
Lake Crystal-Wellcome Memorial7 @ 28St. Clair/Loyola  
Fosston0 @ 50Fertile-Beltrami  
Esko25 @ 0Virginia  
Crookston12 @ 23Roseau  
Belle Plaine6 @ 34Rockford  
East Central42 @ 48Hinckley-Finlayson  
Cedar Mountain/Comfrey32 @ 38Minnesota Valley Lutheran  
Wabasha-Kellogg0 @ 36Goodhue  
Bagley21 @ 48Warroad  
Red Wing18 @ 53Albert Lea  
Red Lake0 @ 44Red Lake County Central/Red Lake Falls  
Lake Park-Audubon15 @ 58Walker-Hackensack-Akeley  
Eveleth-Gilbert8 @ 56Royalton  
St. James28 @ 46Gibbon-Fairfax-Winthrop  
Wadena-Deer Creek12 @ 55Osakis  
Howard Lake-Waverly-Winsted12 @ 48St. Agnes  
Henry16 @ 53Mora  
Warren-Alvarado-Oslo6 @ 47Stephen-Argyle Central  
Long Prairie-Grey Eagle20 @ 47Breckenridge  
Como Park6 @ 49Columbia Heights  
Pine City14 @ 42Spectrum  
MACCRAY6 @ 60Russell-Tyler-Ruthton  
Brooklyn Center16 @ 69Milaca  
Hibbing8 @ 39Denfeld  
Yellow Medicine East15 @ 55Minneota  
Hill City/Northland14 @ 28Carlton  
Bertha-Hewitt22 @ 38Wheaton/Herman-Norcross  
Lyle/Pacelli0 @ 2Spring Grove  
Granada-Huntley-East Chain/Truman8 @ 54Hills-Beaver Creek  
Edgerton/Ellsworth32 @ 22Westbrook-Walnut Grove  
Clinton-Graceville-Beardsley16 @ 42Underwood  
Lanesboro6 @ 26Grand Meadow  
Laporte8 @ 35Nevis  
Clearbrook-Gonvick20 @ 59Goodridge-Grygla Chargers  
Onamia6 @ 56Verndale  
Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County]14 @ 48Kittson Central  
Madelia38 @ 40Nicollet  
LeRoy-Ostrander40 @ 50Houston  
Lake of the Woods/Indus/Rainy River0 @ 36Kelliher/Northome  
Bigfork0 @ 68Mountain Iron-Buhl  
Park Christian0 @ 38Rothsay  
Badger/Greenbush-Middle River14 @ 46Climax/Fisher  
Ely28 @ 30Littlefork-Big Falls  
Mabel-Canton62 @ 30Cleveland/Immanuel Lutheran  
Kelley6 @ 20North Woods  
Isle20 @ 56Floodwood  
Janesville-Waldorf-Pemberton43 @ 68Randolph  
Brandon/Evansville12 @ 43Hancock  
McGregor20 @ 63Cromwell  
New Ulm7 @ 48Marshall (Marshall)  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)