Schedule & Scores for Wednesday, October 17, 2018

ClassAway   HomeLocation
Minnetonka26 @ 28Burnsville  
Totino-Grace34 @ 41Champlin Park  
Edina0 @ 21Eden Prairie  
Wayzata34 @ 38Maple Grove  
Sauk Rapids-Rice13 @ 48Hutchinson  
St. Michael-Albertville41 @ 21Osseo  
Hill-Murray0 @ 52St. Thomas Academy  
Eagan0 @ 55Lakeville North  
Eastview28 @ 14Prior Lake  
Coon Rapids7 @ 21Hopkins  
Pine Island10 @ 44Lourdes  
Glencoe-Silver Lake27 @ 20Litchfield  
Mounds View21 @ 7White Bear Lake  
New Prague13 @ 55Owatonna  
Morris Area/Chokio-Alberta7 @ 35B O L D  
Lake City28 @ 55Kasson-Mantorville  
DeLaSalle14 @ 51St. Louis Park  
Hastings35 @ 9South St. Paul  
Buffalo41 @ 20Rogers  
Woodbury33 @ 7Stillwater  
Anoka21 @ 34Blaine  
St. Charles8 @ 33Caledonia  
Monticello28 @ 21Chisago Lakes Area  
Forest Lake7 @ 32Spring Lake Park  
Cretin-Derham Hall21 @ 0Roseville  
Sibley7 @ 14Apple Valley  
Cambridge-Isanti48 @ 44Elk River  
Mayer Lutheran15 @ 31Lester Prairie/Holy Trinity  
Lakeville South59 @ 21Farmington  
Morris Area/Chokio-Alberta20 @ Montevideo  
Moorhead22 @ 47Alexandria  
Holy Family Catholic12 @ 32Annandale  
Andover14 @ 39St. Francis  
Mayo7 @ 0John Marshall  
Henry33 @ 63St. Croix Lutheran  
Cannon Falls6 @ 14Lewiston-Altura  
Rockford0 @ 66Pierz  
Dover-Eyota31 @ 12Chatfield  
Apollo7 @ 22Becker  
Waterville-Elysian-Morristown61 @ 6Sibley East  
Red Wing0 @ 67Mankato West  
Delano47 @ 6Watertown-Mayer  
Rosemount17 @ 14Shakopee  
Mahtomedi41 @ 7North  
Academy of Holy Angels7 @ 31Orono  
Blue Earth35 @ 0St. James  
Breckenridge21 @ 20Barnesville  
Holdingford47 @ 12Howard Lake-Waverly-Winsted  
Windom6 @ 41Luverne  
Mound-Westonka30 @ 12St. Paul Central  
Brainerd42 @ 0Sartell-St. Stephen  
Rocori0 @ 46Willmar  
St. Marys16 @ 31Cleveland/Immanuel Lutheran  
St. Marys4 @ Cleveland  
Thief River Falls0 @ 55Detroit Lakes  
Mankato East30 @ 16Faribault  
Atwater-Cosmos-Grove City21 @ 14Sauk Centre  
Hawley52 @ 27Pelican Rapids  
Rushford-Peterson14 @ 47Blooming Prairie  
Waconia20 @ 8Chanhassen  
Stewartville21 @ 29Byron  
Robbinsdale Cooper13 @ 41Irondale  
Mayer Lutheran15 @ 31Lester Prairie  
Chaska27 @ 20Robbinsdale Armstrong  
Dawson-Boyd48 @ 0Ortonville  
United North Central co-op [Menahga/Sebeka]6 @ 30Frazee  
Centennial26 @ 30East Ridge  
Perham50 @ 16Park Rapids  
Jackson County Central14 @ 13Pipestone  
St. Peter6 @ 19Tri-City United  
Aitkin8 @ 27Moose Lake/Willow River  
Plainview-Elgin-Millville36 @ 21La Crescent  
Albany22 @ 27New London-Spicer  
Benilde-St. Margarets35 @ 34Jefferson  
Bemidji31 @ 30St. Cloud Tech  
Fergus Falls6 @ 24Dilworth-Glyndon-Felton  
Spectrum34 @ 36St. Anthony Village  
New Prague24 @ Red Wing  
Zimmerman10 @ 19Dassel-Cokato  
Triton14 @ 35Zumbrota-Mazeppa  
Staples-Motley22 @ 44Pillager  
Belgrade-Brooten-Elrosa29 @ 38Upsala/Swanville  
Simley13 @ 28Park  
Kennedy69 @ 42Richfield  
Crosby-Ironton14 @ 8Pine City  
Hermantown0 @ 14Cloquet  
New Ulm0 @ 56Fairmont  
Paynesville72 @ 16Maple Lake  
St. Cloud Cathedral12 @ 32Foley  
Providence Academy42 @ 21Fridley  
Worthington0 @ 62Waseca  
New Ulm Cathedral43 @ 15Springfield  
Minneapolis Southwest14 @ 42St. Paul Academy/Minnehaha Academy/Blake  
Johnson67 @ 0Washburn  
Eden Valley-Watkins22 @ 36Melrose  
Southland0 @ 34Goodhue  
Maple River50 @ 14Le Sueur-Henderson  
Medford6 @ 54United South Central  
Concordia Academy0 @ 54Minneapolis North  
Adrian13 @ 25W  
New Life Academy/St. Croix Prep8 @ 44Highland Park  
Duluth East @ 6Big Lake  
Princeton30 @ 41Big Lake  
Winona20 @ 16Austin  
Benson0 @ 45Minnewaska Area  
North Branch57 @ 6Proctor  
Century31 @ 0Northfield  
New York Mills32 @ 53Kimball  
Lac qui Parle Valley10 @ 55Minneota  
Park Center14 @ 42Tartan  
Cook County24 @ 28South Ridge  
Hibbing7 @ 47Duluth East  
Fillmore Central55 @ 6Cotter  
Martin County West0 @ 34Redwood Valley  
East Grand Forks32 @ 29Pequot Lakes  
Red Rock Central28 @ 20Renville County West  
Canby14 @ 2Yellow Medicine East  
New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva63 @ 7Lake Crystal-Wellcome Memorial  
Fertile-Beltrami14 @ Walker-Hackensack-Akeley  
Esko20 @ 28Mora  
Crookston12 @ 35Roseau  
East Central20 @ 30Hinckley-Finlayson  
Hinckley-Finlayson @ 20Greenway/Nashwauk-Keewatin  
Denfeld28 @ 22Grand Rapids  
Kenyon-Wanamingo20 @ 26Minnesota Valley Lutheran  
Bagley21 @ 48Warroad  
Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]42 @ 2West Central Area/Ashby  
Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]13 @ West Central Area  
Murray County Central6 @ 22Tracy-Milroy-Balaton  
Belle Plaine6 @ 47Albert Lea  
Red Lake County Central/Red Lake Falls34 @ 8Badger/Greenbush-Middle River  
Cass Lake-Bena0 @ 2Lake Park-Audubon  
Pine River-Backus @ 21Ada-Borup/Norman County West  
Royalton8 @ 28Kerkhoven-Murdock-Sunburg  
Roosevelt39 @ 20Harding  
Blackduck54 @ 6Red Lake  
Gibbon-Fairfax-Winthrop36 @ 28Norwood-Young America  
Little Falls20 @ 54Milaca  
Cedar Mountain/Comfrey22 @ 24Westbrook-Walnut Grove  
Two Harbors45 @ 8Eveleth-Gilbert  
Osakis30 @ 28Montevideo  
Minneapolis South31 @ 28St. Agnes  
Warren-Alvarado-Oslo44 @ 14Laporte  
International Falls42 @ 20Virginia  
Rush City12 @ 30Deer River  
Kingsland12 @ 40Hayfield  
Edison0 @ 49Columbia Heights  
Mesabi East20 @ 28Braham  
Marshall (Marshall)39 @ 42Jordan  
Humboldt6 @ 52Breck  
MACCRAY14 @ 50Edgerton/Ellsworth  
Buffalo Lake-Hector-Stewart13 @ 40Nicollet  
Russell-Tyler-Ruthton27 @ 36Hills-Beaver Creek  
Mountain Lake/Mountain Lake Christian13 @ Russell-Tyler-Ruthton  
Sleepy Eye27 @ 45Lakeview  
Long Prairie-Grey Eagle13 @ 42Wadena-Deer Creek  
Janesville-Waldorf-Pemberton13 @ 16Wabasha-Kellogg  
Brooklyn Center12 @ 32Como Park  
Onamia6 @ 56Carlton  
Climax/Fisher13 @ 6Fosston  
Mountain Iron-Buhl46 @ 14Ogilvie  
Verndale42 @ 0Wheaton/Herman-Norcross  
Hancock @ 2Wheaton/Herman-Norcross  
LeRoy-Ostrander38 @ 63Spring Grove  
Underwood52 @ 6Park Christian  
Grand Meadow26 @ 6Randolph  
Verndale26 @ Wheaton  
Mabel-Canton26 @ 20Lanesboro  
Houston40 @ 22Lyle/Pacelli  
Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County]6 @ 54Win-E-Mac  
Kelliher/Northome53 @ 16Hill City/Northland  
Lake of the Woods/Indus/Rainy River @ 7Kelliher/Northome  
Littlefork-Big Falls40 @ 8Bigfork  
Ely16 @ 43North Woods  
Clinton-Graceville-Beardsley38 @ 12Hillcrest Lutheran Academy  
Floodwood38 @ 14Lake of the Woods/Indus/Rainy River  
Hancock20 @ 40Brandon/Evansville  
Wrenshall0 @ 2Cromwell  
McGregor54 @ 76Isle  
Rothsay12 @ 52Bertha-Hewitt  
Granada-Huntley-East Chain/Truman12 @ 42Alden-Conger/Glenville-Emmons  
Browerville/Eagle Valley20 @ 32Parkers Prairie  
Chisholm30 @ 34Kelley  
Littlefork-Big Falls @ 16Bigfork MT  
Bethlehem Academy6 @ 14St. Clair/Loyola  
Fertile-Beltrami0 @ 40Mahnomen/Waubun  
Heron Lake-Okabena/Fulda14 @ 63Mountain Lake/Mountain Lake Christian  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)