Schedule & Scores for Friday, October 12, 2018

ClassAway   HomeLocation
Eden Prairie23 @ 16Minnetonka  
Osseo14 @ 28Anoka  
St. Thomas Academy49 @ 14Park  
Lakeville North38 @ 3Prior Lake  
Maple Grove0 @ 21Edina  
Hopkins26 @ 7Forest Lake  
Lourdes40 @ 14Stewartville  
B O L D64 @ 7Atwater-Cosmos-Grove City  
Kasson-Mantorville13 @ 27Pine Island  
South St. Paul33 @ 7Hill-Murray  
Champlin Park24 @ 21Centennial  
Rogers30 @ 40Monticello  
Blaine17 @ 0Totino-Grace  
Caledonia32 @ 7Cannon Falls  
Spring Lake Park42 @ 0Park Center  
Apple Valley0 @ 34Hastings  
Lester Prairie/Holy Trinity38 @ 6Bethlehem Academy  
St. Michael-Albertville0 @ 7Stillwater  
White Bear Lake28 @ 36Cretin-Derham Hall  
Moorhead6 @ 21Brainerd  
Annandale21 @ 0Glencoe-Silver Lake  
John Marshall18 @ 29Century  
St. Croix Lutheran21 @ 20Mound-Westonka  
Lewiston-Altura0 @ 7Triton  
Pierz47 @ 14Paynesville  
Chatfield22 @ 6St. Charles  
Becker18 @ 56Willmar  
Elk River28 @ 26Andover  
Blue Earth6 @ 35Pipestone  
Barnesville18 @ 19Hawley  
St. Paul Central50 @ 20Henry  
Orono48 @ 30DeLaSalle  
Rocori8 @ 25Hutchinson  
Chisago Lakes Area35 @ 62Buffalo  
Detroit Lakes42 @ 14East Grand Forks  
Faribault6 @ 48Mankato West  
Atwater-Cosmos-Grove City9 @ Sauk Centre  
Farmington33 @ 49Wayzata  
Blooming Prairie48 @ 34Mayer Lutheran  
Chanhassen28 @ 6Kennedy  
Byron57 @ 16Plainview-Elgin-Millville  
Anoka7 @ 42St. Michael-Albertville  
Mayo67 @ 27New Prague  
Frazee12 @ 41Breckenridge  
Frazee @ 5Pelican Rapids  
Burnsville25 @ 26Rosemount  
Irondale28 @ 35St. Louis Park  
East Ridge17 @ 20Woodbury  
Sibley East14 @ 58Gibbon-Fairfax-Winthrop  
Jackson County Central67 @ 17St. James  
New London-Spicer48 @ 8Little Falls  
Bemidji50 @ 6Sartell-St. Stephen  
Shakopee20 @ 48Lakeville South  
Dassel-Cokato7 @ 32Holy Family Catholic  
Eagan0 @ 45Eastview  
Upsala/Swanville14 @ 28Royalton  
Litchfield13 @ 20Delano  
Roseville10 @ 7Mounds View  
Apollo24 @ 14Big Lake  
Tri-City United7 @ 54Marshall (Marshall)  
Richfield0 @ 62Benilde-St. Margarets  
Fairmont34 @ 0Belle Plaine  
Maple Lake6 @ 14Rockford  
Sibley14 @ 28Simley  
Pelican Rapids51 @ 14Crookston  
Foley0 @ 28Albany  
St. Cloud Tech16 @ 37Princeton  
Waseca42 @ 13St. Peter  
Springfield45 @ 42Sleepy Eye  
Zimmerman53 @ 20St. Cloud Cathedral  
Washburn27 @ 37Minneapolis Southwest  
Melrose28 @ 6Holdingford  
Robbinsdale Armstrong40 @ 25Coon Rapids  
Maple River0 @ 38Waterville-Elysian-Morristown  
Waconia6 @ 7Academy of Holy Angels  
Concordia Academy16 @ 58Spectrum  
Highland Park0 @ 41Providence Academy  
Winona48 @ 8Red Wing  
Minnewaska Area21 @ 0Osakis  
Proctor7 @ 15Hermantown  
Zumbrota-Mazeppa21 @ 41Dover-Eyota  
Northfield11 @ 29Owatonna  
Kimball40 @ 21Browerville/Eagle Valley  
Kimball @ 5Browerville  
North6 @ 54Robbinsdale Cooper  
Duluth East20 @ 38Cloquet  
Park Rapids12 @ 13Fergus Falls  
Tartan21 @ 17Mahtomedi  
Cotter8 @ 45Southland  
Martin County West0 @ 28Luverne  
La Crescent7 @ 18Lake City  
Sauk Rapids-Rice22 @ 21Alexandria  
W13 @ 20Murray County Central  
Jefferson7 @ 35Chaska  
St. Francis35 @ 34Cambridge-Isanti  
Esko @ 2Greenway/Nashwauk-Keewatin  
Fridley63 @ 14New Life Academy/St. Croix Prep  
Roseau6 @ 63Pillager  
Roseau1 @ Pelican Rapids  
Hinckley-Finlayson32 @ 6Rush City  
Grand Rapids7 @ 30North Branch  
Minnesota Valley Lutheran26 @ 35Medford  
Goodhue51 @ 6Kingsland  
Warroad22 @ 28Red Lake County Central/Red Lake Falls  
Albert Lea13 @ 15Worthington  
Pine River-Backus20 @ 8Cass Lake-Bena  
Tracy-Milroy-Balaton14 @ 24New Ulm Cathedral  
Eveleth-Gilbert6 @ 22International Falls  
Kerkhoven-Murdock-Sunburg42 @ 6Belgrade-Brooten-Elrosa  
United South Central40 @ 6Janesville-Waldorf-Pemberton  
Sauk Centre26 @ 48Morris Area/Chokio-Alberta  
Le Sueur-Henderson12 @ 28New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva  
Osakis14 @ Montevideo  
Mora64 @ 36Aitkin  
Pequot Lakes28 @ 7Thief River Falls  
Dilworth-Glyndon-Felton13 @ 46Perham  
Howard Lake-Waverly-Winsted20 @ 54Eden Valley-Watkins  
Minneapolis South14 @ 18Edison  
Hayfield6 @ 49Rushford-Peterson  
Austin36 @ 35Mankato East  
Norwood-Young America6 @ 24Lake Crystal-Wellcome Memorial  
Columbia Heights13 @ 41St. Anthony Village  
Braham8 @ 42Barnum  
Jordan64 @ 6New Ulm  
Breck51 @ 0Harding  
Windom0 @ 35Redwood Valley  
Deer River2 @ 0Chisholm  
Montevideo35 @ 34Benson  
Kenyon-Wanamingo6 @ 22St. Clair/Loyola  
Milaca28 @ 7Watertown-Mayer  
Hibbing8 @ 51Denfeld  
Virginia22 @ 56Greenway/Nashwauk-Keewatin  
Virginia4 @ Greenway  
Wadena-Deer Creek24 @ 18Staples-Motley  
Wabasha-Kellogg14 @ 47Fillmore Central  
Yellow Medicine East7 @ 61Dawson-Boyd  
Carlton33 @ 18McGregor  
Fosston0 @ 44Fertile-Beltrami  
Brooklyn Center17 @ 10Humboldt  
United North Central co-op [Menahga/Sebeka]6 @ 56Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]  
Minneapolis North58 @ 0Como Park  
Mesabi East26 @ 6East Central  
Ogilvie38 @ 0Wrenshall  
Roosevelt0 @ 39St. Agnes  
Red Lake14 @ 40Bagley  
Wheaton/Herman-Norcross39 @ 19Hillcrest Lutheran Academy  
Spring Grove35 @ 6Grand Meadow  
Edgerton/Ellsworth26 @ 20Russell-Tyler-Ruthton  
Edgerton/Ellsworth @ 31Mountain Lake/Mountain Lake Christian  
Underwood42 @ 6Rothsay  
Goodridge-Grygla Chargers40 @ 28Nevis  
Nicollet52 @ 0Granada-Huntley-East Chain/Truman  
Lanesboro0 @ 24Houston  
Lanesboro11 @ Lyle/Pacelli  
South Ridge44 @ 20Chisholm  
Madelia19 @ 28Buffalo Lake-Hector-Stewart  
Bigfork8 @ 52Isle  
Park Christian0 @ 50Brandon/Evansville  
Badger/Greenbush-Middle River8 @ 26Blackduck  
Badger/Greenbush-Middle River @ 23Ada-Borup/Norman County West  
Mabel-Canton @ 18Houston  
North Woods60 @ 22Floodwood  
Mountain Iron-Buhl0 @ 22Cook County  
Westbrook-Walnut Grove22 @ 23Red Rock Central  
Climax/Fisher21 @ 12Walker-Hackensack-Akeley  
Floodwood3 @ Lake of the Woods/Indus/Rainy River  
Cromwell64 @ 0Onamia  
McGregor @ 13Littlefork-Big Falls  
Bertha-Hewitt32 @ 50Verndale  
Lyle/Pacelli6 @ 24LeRoy-Ostrander  
Randolph61 @ 24Mabel-Canton  
Kelley34 @ 30Ely  
Renville County West30 @ 50Hills-Beaver Creek  
Clinton-Graceville-Beardsley8 @ 41Hancock  
Ortonville34 @ 13Lac qui Parle Valley  
Parkers Prairie46 @ 22New York Mills  
Wheaton18 @ Hillcrest Lutheran Academy  
Holy Trinity/Lester Prairie6 @ Bethlehem Academy  
Norman County East/Ulen-Hitterdal49 @ 6Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County]  
Mountain Lake/Mountain Lake Christian33 @ 14Cedar Mountain/Comfrey  
St. Paul Academy/Minnehaha Academy/Blake17 @ 0Johnson  
West Central Area/Ashby36 @ 13Long Prairie-Grey Eagle  
Alden-Conger/Glenville-Emmons30 @ 26St. Marys  
Lake of the Woods/Indus/Rainy River8 @ 52Kelliher/Northome  
Hill City/Northland0 @ 58Littlefork-Big Falls  
Ada-Borup/Norman County West44 @ 7Lake Park-Audubon  
Heron Lake-Okabena/Fulda30 @ 26MACCRAY  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)