Schedule & Scores for Friday, September 15, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Wayzata0 @ 29Edina  
Eden Prairie24 @ 0Prior Lake  
Hutchinson21 @ 14Big Lake  
St. Thomas Academy28 @ 7Sibley  
Lakeville North51 @ 0Farmington  
Maple Grove21 @ 28Minnetonka  
Hopkins6 @ 31Robbinsdale Armstrong  
Mounds View17 @ 21Totino-Grace  
Owatonna70 @ 36Austin  
Mahnomen38 @ 14Fosston  
Kasson-Mantorville19 @ 16Byron  
South St. Paul48 @ 7Simley  
Champlin Park21 @ 31St. Michael-Albertville  
Blaine7 @ 14Osseo  
Monticello20 @ 44St. Francis  
Cretin-Derham Hall34 @ 27Woodbury  
Apple Valley43 @ 9Jefferson  
Cambridge-Isanti24 @ 45Rogers  
Moorhead18 @ 14St. Cloud Tech  
John Marshall0 @ 41Mankato West  
St. Croix Lutheran49 @ 7St. Paul Central  
Lewiston-Altura13 @ 15Dover-Eyota  
Pierz34 @ 7Maple Lake  
Waterville-Elysian-Morristown48 @ 27Gibbon-Fairfax-Winthrop  
Delano21 @ 9Glencoe-Silver Lake  
Rosemount38 @ 7Eagan  
Mahtomedi27 @ 6Hill-Murray  
Academy of Holy Angels30 @ 0St. Louis Park  
Blue Earth18 @ 6Jackson County Central  
Barnesville21 @ 0West Central Area/Ashby  
Holdingford6 @ 20Eden Valley-Watkins  
Luverne12 @ 36Redwood Valley  
Rocori16 @ 14Becker  
Chisago Lakes Area41 @ 62Andover  
Faribault0 @ 24Northfield  
Atwater-Cosmos-Grove City26 @ 25Morris Area/Chokio-Alberta  
Blooming Prairie40 @ 14Wabasha-Kellogg  
Robbinsdale Cooper44 @ 7Spring Lake Park  
Chaska14 @ 0Chanhassen  
Burnsville6 @ 9Lakeville South  
East Ridge31 @ 15White Bear Lake  
Centennial16 @ 0Anoka  
St. Peter14 @ 24Belle Plaine  
Buffalo13 @ 45Elk River  
Plainview-Elgin-Millville13 @ 15Stewartville  
Cannon Falls28 @ 6St. Charles  
New London-Spicer7 @ 28Zimmerman  
Bemidji37 @ 12Sauk Rapids-Rice  
Shakopee17 @ 0Eastview  
Fergus Falls27 @ 17Detroit Lakes  
St. Anthony Village37 @ 7Minneapolis South  
Rushford-Peterson14 @ 7Fillmore Central  
Triton54 @ 24Chatfield  
Hastings14 @ 43Park  
Watertown-Mayer14 @ 35Holy Family Catholic  
Pillager8 @ 35Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]  
Litchfield20 @ 28Dassel-Cokato  
Roseville34 @ 14Stillwater  
Apollo @ 6Rocori  
Apollo34 @ 14Sartell-St. Stephen  
Tri-City United26 @ 34New Ulm  
Richfield30 @ 46Orono  
Hermantown13 @ 12Denfeld  
Pelican Rapids2 @ 0Frazee  
Foley14 @ 34Annandale  
Waseca14 @ 9Fairmont  
Springfield31 @ 21Adrian  
Minneapolis Southwest6 @ 13Providence Academy  
Washburn12 @ 21Highland Park  
Maple River15 @ 29Sibley East  
Barnum30 @ 8East Central  
Medford0 @ 32Bethlehem Academy  
Concordia Academy8 @ 35Breck  
Winona41 @ 14New Prague  
Minnewaska Area35 @ 6Montevideo  
Zumbrota-Mazeppa6 @ 42Caledonia  
Thief River Falls0 @ 57Dilworth-Glyndon-Felton  
Kennedy7 @ 57Waconia  
Kimball12 @ 28Parkers Prairie  
Princeton14 @ 54Willmar  
Lac qui Parle Valley37 @ 35New Ulm Cathedral  
Park Center13 @ 41Coon Rapids  
Cook County62 @ 0Northeast Range  
Duluth East45 @ 66North Branch  
Park Rapids14 @ 32East Grand Forks  
Tartan28 @ 9North  
Cloquet42 @ 7Hibbing  
Martin County West12 @ 27Windom  
La Crescent0 @ 38Lourdes  
Red Rock Central28 @ 20Hills-Beaver Creek  
Benson6 @ 27Osakis  
Century13 @ 0Red Wing  
Roseau13 @ 48Breckenridge  
Crookston14 @ 52Hawley  
Rockford0 @ 54Paynesville  
Hinckley-Finlayson0 @ 32Braham  
Grand Rapids0 @ 9Proctor  
Bagley7 @ Red Lake  
St. Louis Park28 @ 20Richfield  
Red Lake County Central/Red Lake Falls22 @ 12Climax/Fisher  
Pine River-Backus0 @ 2Bagley  
Royalton8 @ 24Belgrade-Brooten-Elrosa  
Harding8 @ 56Minneapolis North  
Blackduck0 @ 24Warroad  
Tracy-Milroy-Balaton0 @ 35W  
Little Falls12 @ 51Albany  
Cedar Mountain/Comfrey24 @ 53Buffalo Lake-Hector-Stewart  
United South Central22 @ 12Lester Prairie/Holy Trinity  
United South Central22 @ 12Holy Trinity/Lester Prairie  
Sauk Centre7 @ 40B O L D  
Le Sueur-Henderson30 @ 22Lake Crystal-Wellcome Memorial  
St. Agnes40 @ 8Edison  
Mora0 @ 12Eveleth-Gilbert  
Greenway/Nashwauk-Keewatin6 @ 7Esko  
Warren-Alvarado-Oslo21 @ 8Kittson Central  
Warren-Alvarado-Oslo @ 3Kittson Central/Lancaster  
Pine Island19 @ 18Lake City  
Howard Lake-Waverly-Winsted0 @ 56Melrose  
International Falls0 @ 42Moose Lake/Willow River  
New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva14 @ 12Norwood-Young America  
Hayfield14 @ 38Cotter  
Kingsland8 @ 43Southland  
Forest Lake18 @ 34Irondale  
Jordan49 @ 6Albert Lea  
Mankato East23 @ 14Mayo  
Deer River14 @ 2Mesabi East  
Sleepy Eye22 @ 27Murray County Central  
Spectrum46 @ 6Brooklyn Center  
Kenyon-Wanamingo8 @ 37Goodhue  
Milaca0 @ 7St. Cloud Cathedral  
Virginia6 @ 0Aitkin  
Wadena-Deer Creek12 @ 42United North Central co-op [Menahga/Sebeka]  
Loyola26 @ 66St. Marys  
Staples-Motley27 @ 6Long Prairie-Grey Eagle  
Two Harbors21 @ 13Pine City  
Cass Lake-Bena16 @ 47Ada-Borup/Norman County West  
Lakeview7 @ 47Dawson-Boyd  
Roosevelt29 @ 52Humboldt  
Red Lake0 @ 65Walker-Hackensack-Akeley  
Wheaton/Herman-Norcross6 @ 47Brandon/Evansville  
Underwood8 @ 59Verndale  
Grand Meadow56 @ 6Lanesboro  
Nevis44 @ 12Waubun  
Stephen-Argyle Central26 @ 0Clearbrook-Gonvick  
Goodridge-Grygla Chargers24 @ 20Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County]  
Madelia8 @ 48Cleveland/Immanuel Lutheran  
Bigfork @ 11Hill City  
Bigfork14 @ 6Hill City/Northland  
Park Christian @ 8Rothsay  
Badger/Greenbush-Middle River2 @ 6Lake Park-Audubon  
Ely11 @ Lake of the Woods/Indus  
Ely11 @ Lake of the Woods  
Ely76 @ 0Lake of the Woods/Indus/Rainy River  
Mabel-Canton16 @ 50Spring Grove  
North Woods42 @ 0Kelley  
Chisholm12 @ 40Rush City  
Westbrook-Walnut Grove26 @ 14Russell-Tyler-Ruthton  
Floodwood12 @ 8Kelliher/Northome  
Janesville-Waldorf-Pemberton6 @ 39Mayer Lutheran  
Cromwell60 @ 16Ogilvie  
Isle30 @ 12Carlton  
LeRoy-Ostrander6 @ 54Houston  
Bertha-Hewitt38 @ 18Clinton-Graceville-Beardsley  
Hancock36 @ 0Hillcrest Lutheran Academy  
Randolph34 @ 30Lyle/Pacelli  
Wrenshall72 @ 0Onamia  
Renville County West50 @ 7MACCRAY  
Littlefork-Big Falls22 @ 56McGregor  
Granada-Huntley-East Chain/Truman4 @ Alden-Conger  
Granada-Huntley-East Chain/Truman14 @ 46Alden-Conger/Glenville-Emmons  
Ortonville17 @ 16Yellow Medicine East  
Marshall (Marshall)56 @ 0Worthington  
Southwest Star Concept26 @ 36Fulda  
West Lutheran (Plymouth)6 @ 48Nicollet  
Red Lake County Central @ Sacred Heart  
Henry0 @ 49Mound-Westonka  
Johnson @ 3St. Croix Prep  
Johnson46 @ 32New Life Academy/St. Croix Prep  
Greenway6 @ 7Esko  
Minneota53 @ 0Canby  
Laporte6 @ 57Rothsay  
Norman County East/Ulen-Hitterdal28 @ 14Win-E-Mac  
Browerville/Eagle Valley32 @ 0New York Mills  
Mountain Lake/Mountain Lake Christian26 @ 28Edgerton/Ellsworth  
St. Paul Academy/Minnehaha Academy/Blake35 @ 14Fridley  
Potomac VA 3 @ Cedar Mountain/Comfrey  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)