Schedule & Scores for Friday, September 1, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Glencoe-Silver Lake42 @ 17Foley  
DeLaSalle51 @ 14Richfield  
Monticello6 @ 34Hutchinson  
Morris Area/Chokio-Alberta6 @ 34Holdingford  
Lake City7 @ 39Caledonia  
Hill-Murray6 @ 47Academy of Holy Angels  
Annandale14 @ 0Albany  
Andover28 @ 34Alexandria  
Becker56 @ 44Chisago Lakes Area  
Waterville-Elysian-Morristown7 @ 25Redwood Valley  
Mankato West28 @ 0Century  
Mahtomedi35 @ 28Simley  
Rocori20 @ 12Detroit Lakes  
Faribault0 @ 61Owatonna  
Atwater-Cosmos-Grove City41 @ 12Belgrade-Brooten-Elrosa  
Farmington22 @ 20Woodbury  
Blooming Prairie37 @ 14Southland  
Sartell-St. Stephen2 @ 28Cambridge-Isanti  
Mayo21 @ 40Austin  
Jackson County Central34 @ 8Lake Crystal-Wellcome Memorial  
Buffalo23 @ 30Brainerd  
Plainview-Elgin-Millville6 @ 22St. Charles  
Cannon Falls24 @ 40Kasson-Mantorville  
Fergus Falls13 @ 28Willmar  
Rushford-Peterson58 @ 0Kingsland  
Upsala/Swanville38 @ 20Howard Lake-Waverly-Winsted  
Pelican Rapids14 @ 36Pillager  
Providence Academy12 @ 40St. Croix Lutheran  
St. Cloud Tech42 @ 16Apollo  
Springfield25 @ 28Ortonville  
Paynesville8 @ 51B O L D  
Melrose27 @ 18Montevideo  
New Ulm Cathedral16 @ 0Lakeview  
Maple River24 @ 6Luverne  
Waconia14 @ 28Benilde-St. Margarets  
Concordia Academy26 @ 0Roosevelt  
Highland Park17 @ 19Mound-Westonka  
Winona50 @ 14John Marshall  
Northfield31 @ 14Mankato East  
Cook County78 @ 0Onamia  
Tartan6 @ 34South St. Paul  
La Crescent7 @ 47Chatfield  
Sauk Rapids-Rice16 @ 6St. Francis  
Canby0 @ 27Murray County Central  
Benson28 @ 34Kerkhoven-Murdock-Sunburg  
North Branch50 @ 30Princeton  
Fertile-Beltrami14 @ 19Walker-Hackensack-Akeley  
Esko20 @ 55Cloquet  
New Life Academy/St. Croix Prep0 @ 41St. Paul Academy/Minnehaha Academy/Blake  
Roseau14 @ 21Warroad  
Rockford6 @ 21Watertown-Mayer  
Worthington21 @ 51Jordan  
Minnesota Valley Lutheran6 @ 35Mayer Lutheran  
Goodhue21 @ 0Wabasha-Kellogg  
St. Cloud Cathedral0 @ 25Litchfield  
Dover-Eyota6 @ 51Stewartville  
Bagley14 @ 24Lake Park-Audubon  
Pine River-Backus6 @ 46Fosston  
Royalton22 @ 15Sauk Centre  
Little Falls20 @ 36Dassel-Cokato  
Cedar Mountain/Comfrey14 @ 25Loyola  
United South Central6 @ 0Bethlehem Academy  
Le Sueur-Henderson24 @ 0Martin County West  
Red Wing8 @ 56New Prague  
Osakis33 @ 6Browerville/Eagle Valley  
Dilworth-Glyndon-Felton14 @ 27Barnesville  
Pine Island21 @ 40Lewiston-Altura  
International Falls22 @ 33Proctor  
New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva7 @ 14Pipestone  
Hayfield0 @ 35Fillmore Central  
Breck37 @ 19Columbia Heights  
Windom36 @ 18Gibbon-Fairfax-Winthrop  
Hibbing25 @ 12Eveleth-Gilbert  
Carlton28 @ 0Littlefork-Big Falls  
Two Harbors41 @ 14Denfeld  
United North Central co-op [Menahga/Sebeka]22 @ 0Park Rapids  
Cass Lake-Bena8 @ 40Red Lake County Central/Red Lake Falls  
Wheaton/Herman-Norcross7 @ 28Bertha-Hewitt  
Verndale36 @ 26Brandon/Evansville  
South Ridge36 @ 12Isle  
Kelliher/Northome46 @ 14Northeast Range  
Madelia18 @ 30Lanesboro  
Badger/Greenbush-Middle River40 @ 6Red Lake  
North Woods8 @ 37Cromwell  
Janesville-Waldorf-Pemberton14 @ 28Kenyon-Wanamingo  
LeRoy-Ostrander56 @ 0West Lutheran (Plymouth)  
Randolph46 @ 3Buffalo Lake-Hector-Stewart  
Granada-Huntley-East Chain/Truman22 @ 50Mabel-Canton  
Marshall (Marshall)70 @ 0Albert Lea  
Parkers Prairie41 @ 20Wadena-Deer Creek  
Laporte0 @ 62Hancock  
West Central Area/Ashby14 @ 6Breckenridge  
Cleveland/Immanuel Lutheran51 @ 52Spring Grove  
Lake of the Woods/Indus/Rainy River8 @ 50McGregor  
Hill City/Northland0 @ 48Wrenshall  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)