Schedule & Scores for Thursday, August 31, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Totino-Grace13 @ 12Cretin-Derham Hall  
Osseo7 @ 28Maple Grove  
Hopkins7 @ 27Apple Valley  
Mahnomen28 @ 60Hawley  
Champlin Park34 @ 13East Ridge  
Rogers21 @ 24Bemidji  
Blaine53 @ 28Stillwater  
Spring Lake Park0 @ 35Irondale  
Eastview7 @ 35Eden Prairie  
Lakeville South9 @ 34Edina  
St. Michael-Albertville45 @ 21Mounds View  
Moorhead31 @ 44Elk River  
Rosemount27 @ 28Wayzata  
Blue Earth0 @ 13Fairmont  
Orono49 @ 21Jefferson  
Chanhassen29 @ 10Robbinsdale Armstrong  
Anoka16 @ 34Roseville  
Dawson-Boyd46 @ 14Adrian  
Burnsville0 @ 62Lakeville North  
Centennial27 @ 21White Bear Lake  
Perham2 @ 0Frazee  
St. Peter13 @ 29Sibley East  
New London-Spicer35 @ 38Holy Family Catholic  
Shakopee12 @ 42Prior Lake  
Triton50 @ 7Byron  
Eagan7 @ 42Minnetonka  
Tri-City United25 @ 3Belle Plaine  
Crosby-Ironton26 @ 14East Central  
Hermantown34 @ 0Moose Lake/Willow River  
Maple Lake6 @ 23Minnewaska Area  
Sibley6 @ 13Hastings  
Zimmerman28 @ 24Delano  
Washburn35 @ 6Henry  
Big Lake30 @ 15Duluth East  
Zumbrota-Mazeppa19 @ 22Lourdes  
Kennedy0 @ 40St. Louis Park  
Kimball0 @ 40Eden Valley-Watkins  
Park Center12 @ 39Robbinsdale Cooper  
North0 @ 16St. Thomas Academy  
East Grand Forks27 @ 31Crookston  
Red Rock Central35 @ 24Edgerton/Ellsworth  
W25 @ 24Lac qui Parle Valley  
Coon Rapids17 @ 24Chaska  
Fridley27 @ 10Minneapolis Southwest  
Grand Rapids22 @ 39Mora  
Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]6 @ 0Thief River Falls  
Tracy-Milroy-Balaton8 @ 0Yellow Medicine East  
St. Agnes0 @ 35St. Anthony Village  
Warren-Alvarado-Oslo18 @ 37Norman County East/Ulen-Hitterdal  
Rush City6 @ 21Pine City  
Forest Lake0 @ 34Park  
Aitkin6 @ 12Barnum  
New Ulm14 @ 46Waseca  
Sleepy Eye7 @ 58Minneota  
Milaca0 @ 69Pierz  
St. James8 @ 27Norwood-Young America  
Long Prairie-Grey Eagle6 @ 7New York Mills  
Staples-Motley0 @ 52Pequot Lakes  
Como Park50 @ 13Harding  
Humboldt26 @ 56Spectrum  
Brooklyn Center37 @ 12Edison  
Minneapolis North54 @ 6Minneapolis South  
Mesabi East8 @ 35Virginia  
Ogilvie0 @ 6Ely  
Grand Meadow71 @ 27Nicollet  
Nevis14 @ 0Kittson Central  
Nevis14 @ 0Kittson Central/Lancaster  
Goodridge-Grygla Chargers18 @ 45Clearbrook-Gonvick  
Win-E-Mac8 @ 48Stephen-Argyle Central  
Bigfork6 @ 42Kelley  
Hillcrest Lutheran Academy0 @ 54Rothsay  
Chisholm0 @ 55Braham  
Mountain Iron-Buhl42 @ 6Floodwood  
Fulda14 @ 58Westbrook-Walnut Grove  
Lyle/Pacelli14 @ 44St. Marys  
Renville County West20 @ 46Russell-Tyler-Ruthton  
Clinton-Graceville-Beardsley30 @ 38Underwood  
Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County]8 @ 52Waubun  
Southwest Star Concept0 @ 46Hills-Beaver Creek  
Johnson12 @ 16St. Paul Central  
Mountain Lake/Mountain Lake Christian28 @ 0MACCRAY  
Alden-Conger/Glenville-Emmons25 @ 52Houston  
Ada-Borup/Norman County West50 @ 0Blackduck  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)