Schedule & Scores for Friday, October 6, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Edina27 @ 28Minnetonka  
Wayzata7 @ 18Eastview  
Eden Prairie35 @ 6Shakopee  
Osseo13 @ 28Totino-Grace  
St. Thomas Academy19 @ 21Hopkins  
Maple Grove14 @ 6Lakeville North  
Lourdes14 @ 34Kasson-Mantorville  
Mounds View25 @ 24East Ridge  
South St. Paul39 @ 40Park  
Blaine28 @ 29Centennial  
Caledonia36 @ 0Dover-Eyota  
Monticello7 @ 60Andover  
Spring Lake Park23 @ 6North  
Cretin-Derham Hall33 @ 7Stillwater  
Apple Valley56 @ 13Kennedy  
Cambridge-Isanti6 @ 15Buffalo  
Lester Prairie/Holy Trinity6 @ 0Kenyon-Wanamingo  
St. Michael-Albertville38 @ 7Anoka  
White Bear Lake0 @ 13Woodbury  
Moorhead44 @ 23Sartell-St. Stephen  
Hill-Murray6 @ 7Simley  
Annandale20 @ 34Delano  
John Marshall20 @ 30New Prague  
Lewiston-Altura20 @ 12Chatfield  
Pierz52 @ 7Howard Lake-Waverly-Winsted  
Waterville-Elysian-Morristown35 @ 19Le Sueur-Henderson  
Elk River20 @ 24Rogers  
Rosemount9 @ 6Lakeville South  
Academy of Holy Angels19 @ 20Benilde-St. Margarets  
Blue Earth0 @ 22Luverne  
Barnesville40 @ 20Crookston  
Orono14 @ 16St. Louis Park  
Brainerd36 @ 8Becker  
Rocori30 @ 14Big Lake  
St. Marys20 @ 30Buffalo Lake-Hector-Stewart  
Holy Family Catholic19 @ 20St. Cloud Cathedral  
Chisago Lakes Area49 @ 19St. Francis  
Detroit Lakes21 @ 35Dilworth-Glyndon-Felton  
Faribault28 @ 6Red Wing  
Chanhassen28 @ 7Coon Rapids  
Byron20 @ 12Lake City  
Mayer Lutheran14 @ 7Bethlehem Academy  
Mayo7 @ 21Northfield  
Frazee0 @ 48Hawley  
Burnsville35 @ 27Farmington  
Perham45 @ 12East Grand Forks  
Jackson County Central26 @ 24Redwood Valley  
Stewartville14 @ 0La Crescent  
New London-Spicer41 @ 0Milaca  
Bemidji42 @ 59Alexandria  
Dassel-Cokato14 @ 20Glencoe-Silver Lake  
Eagan3 @ 44Prior Lake  
Upsala/Swanville16 @ 31Kimball  
Litchfield21 @ 20Watertown-Mayer  
Roseville28 @ 7Champlin Park  
Apollo26 @ 24Willmar  
Tri-City United40 @ 8Albert Lea  
Fairmont42 @ 13Worthington  
Maple Lake13 @ 21Melrose  
Sibley23 @ 20Irondale  
Pelican Rapids8 @ 6Roseau  
Foley14 @ 22Little Falls  
Paynesville50 @ 30Eden Valley-Watkins  
Minneapolis Southwest17 @ 29Mound-Westonka  
Zimmerman31 @ 14Albany  
Maple River25 @ 6New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva  
Waconia30 @ 44Chaska  
Medford @ 18Merrill WI  
Concordia Academy46 @ 14Humboldt  
Adrian26 @ 21Murray County Central  
Belgrade-Brooten-Elrosa51 @ 13New York Mills  
Winona32 @ 8Mankato East  
Minnewaska Area27 @ 28Sauk Centre  
Proctor6 @ 22Cloquet  
Zumbrota-Mazeppa22 @ 20St. Charles  
Thief River Falls0 @ 42Fergus Falls  
Princeton7 @ 53Hutchinson  
Park Center19 @ 35DeLaSalle  
Duluth East26 @ 6Grand Rapids  
Park Rapids8 @ 55Pequot Lakes  
Tartan14 @ 27Hastings  
Cotter46 @ 0Kingsland  
Sauk Rapids-Rice6 @ 34St. Cloud Tech  
Canby0 @ 32Dawson-Boyd  
Benson0 @ 26Atwater-Cosmos-Grove City  
W38 @ 0New Ulm Cathedral  
Century7 @ 46Owatonna  
Jefferson10 @ 51Robbinsdale Armstrong  
Fertile-Beltrami @ 4Fosston  
Esko45 @ 28Aitkin  
Fridley35 @ 15Washburn  
Rockford0 @ 26Holdingford  
Hinckley-Finlayson28 @ 2Chisholm  
Minnesota Valley Lutheran0 @ 22Janesville-Waldorf-Pemberton  
Fillmore Central35 @ 0United South Central  
Goodhue36 @ 0Rushford-Peterson  
Murray County Central @ 11Dawson-Boyd  
Bagley @ 8Ada-Borup  
Red Lake County Central/Red Lake Falls26 @ 14Lake Park-Audubon  
Pine River-Backus7 @ 52Walker-Hackensack-Akeley  
Royalton35 @ 12Browerville/Eagle Valley  
Blackduck14 @ 34Cass Lake-Bena  
Tracy-Milroy-Balaton0 @ 36Sleepy Eye  
Gibbon-Fairfax-Winthrop8 @ 40Lake Crystal-Wellcome Memorial  
Cedar Mountain/Comfrey28 @ 12Granada-Huntley-East Chain/Truman  
Cedar Mountain/Comfrey2 @ Granada-Huntley-East Chain  
Cedar Mountain/Comfrey2 @ Granada-Huntley-East Chain/Martin Luther/Truman  
Eveleth-Gilbert6 @ 24Greenway/Nashwauk-Keewatin  
Kerkhoven-Murdock-Sunburg6 @ 19Parkers Prairie  
Osakis20 @ 21Morris Area/Chokio-Alberta  
Mora27 @ 6Pine City  
Warren-Alvarado-Oslo6 @ 32Win-E-Mac  
Pine Island21 @ 14Plainview-Elgin-Millville  
Hayfield0 @ 2Blooming Prairie  
Austin0 @ 35Mankato West  
Breckenridge6 @ 33Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]  
Norwood-Young America0 @ 25Sibley East  
Columbia Heights33 @ 0Minneapolis South  
Forest Lake16 @ 19Mahtomedi  
Jordan0 @ 20Waseca  
MACCRAY33 @ 8Southwest Star Concept  
New Ulm18 @ 27Belle Plaine  
Deer River12 @ 28Barnum  
Montevideo6 @ 58B O L D  
Spectrum46 @ 7St. Agnes  
Hibbing20 @ 14Hermantown  
East Central6 @ 28Braham  
Wadena-Deer Creek0 @ 40Pillager  
Wabasha-Kellogg43 @ 14Southland  
Loyola31 @ 24West Lutheran (Plymouth)  
Yellow Medicine East6 @ 21Lac qui Parle Valley  
Two Harbors48 @ 8International Falls  
United North Central co-op [Menahga/Sebeka]14 @ 0Long Prairie-Grey Eagle  
Mesabi East14 @ 24Rush City  
Roosevelt2 @ 20Edison  
Red Lake @ 24Walker-Hackensack-Akeley  
Red Lake6 @ 52Warroad  
Spring Grove26 @ 6Houston  
Edgerton/Ellsworth16 @ 32Hills-Beaver Creek  
Underwood12 @ 40Brandon/Evansville  
Grand Meadow20 @ 0Mabel-Canton  
Goodridge-Grygla Chargers24 @ 34Kittson Central  
Onamia0 @ 40Ogilvie  
South Ridge36 @ 56North Woods  
Kelliher/Northome34 @ 8Carlton  
Madelia8 @ 13Alden-Conger/Glenville-Emmons  
Badger/Greenbush-Middle River0 @ 34Mahnomen  
Ely0 @ 14Cook County  
Clearbrook-Gonvick14 @ 47Waubun  
Westbrook-Walnut Grove30 @ 34Renville County West  
Climax/Fisher7 @ 29Fertile-Beltrami  
Cromwell27 @ 6Isle  
McGregor6 @ 43Wrenshall  
Fulda6 @ 54Russell-Tyler-Ruthton  
Northeast Range0 @ 51Mountain Iron-Buhl  
Bertha-Hewitt46 @ 20Hillcrest Lutheran Academy  
Hancock18 @ 61Verndale  
Lyle/Pacelli0 @ 14Lanesboro  
Randolph6 @ 14LeRoy-Ostrander  
Kelley33 @ 6Hill City  
Kelley33 @ 6Hill City/Northland  
Littlefork-Big Falls0 @ 58Floodwood  
Clinton-Graceville-Beardsley0 @ 34Rothsay  
Ortonville20 @ 0Lakeview  
Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County]12 @ 47Stephen-Argyle Central  
Marshall (Marshall)37 @ 7St. Peter  
Red Lake County Central @ 1Lake Park-Audubon  
Denfeld20 @ 52North Branch  
Henry27 @ 34St. Croix Prep  
Henry27 @ 34New Life Academy/St. Croix Prep  
Minneota64 @ 7Springfield  
Laporte0 @ 49Wheaton/Herman-Norcross  
Holy Trinity/Lester Prairie @ 2Kenyon-Wanamingo  
Norman County East/Ulen-Hitterdal20 @ 14Nevis  
Mountain Lake/Mountain Lake Christian14 @ 20Red Rock Central  
St. Paul Academy/Minnehaha Academy/Blake21 @ 20St. Paul Central  
West Central Area/Ashby40 @ 7Staples-Motley  
Cleveland/Immanuel Lutheran19 @ 0Nicollet  
Lake of the Woods/Indus/Rainy River0 @ 28Bigfork  
Ada-Borup/Norman County West35 @ 7Bagley  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)