Schedule & Scores for Saturday, October 28, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Faribault16 @ 43Kasson-Mantorville  
Alexandria27 @ 20Moorhead  
Becker36 @ 28Delano  
Academy of Holy Angels34 @ 7Mound-Westonka  
Holdingford21 @ 18Minnewaska Area  
Simley28 @ 6Johnson  
Zimmerman6 @ 28Big Lake  
Two Harbors10 @ 20Proctor  
Deer River0 @ 16Hinckley-Finlayson  
Northfield12 @ 14Century  
Luverne19 @ 42Fairmont  
Ely18 @ 42North Woods  
Sauk Rapids-Rice28 @ 63Elk River  
Owatonna62 @ 41Austin  
Rogers14 @ 40St. Cloud Tech  
South St. Paul38 @ 7Hill-Murray  
Caledonia33 @ 14Chatfield  
Mahtomedi42 @ 21Washburn  
Buffalo Lake-Hector-Stewart10 @ 48Russell-Tyler-Ruthton  
Nicollet24 @ 30Mountain Lake/Mountain Lake Christian  
Waubun0 @ 6Nevis  
Rothsay14 @ 22Norman County East/Ulen-Hitterdal  
Waterville-Elysian-Morristown14 @ 21Blue Earth  
Rocori24 @ 14Apollo  
Byron21 @ 28Plainview-Elgin-Millville  
Lewiston-Altura7 @ 54Triton  
Dassel-Cokato39 @ 50Marshall (Marshall)  
Cook County24 @ 14Mountain Iron-Buhl  
Providence Academy20 @ 41Jordan  
Hutchinson22 @ 36Waseca  
St. Thomas Academy13 @ 7Park  
Glencoe-Silver Lake34 @ 0Belle Plaine  
B O L D57 @ 0Lac qui Parle Valley  
Spring Lake Park0 @ 23Robbinsdale Cooper  
Cannon Falls32 @ 14Breck  
Annandale21 @ 24Mora  
Mankato West14 @ 7Chanhassen  
Blooming Prairie21 @ 20Rushford-Peterson  
Brainerd28 @ 21Bemidji  
Mayer Lutheran42 @ 7Kerkhoven-Murdock-Sunburg  
Jackson County Central26 @ 6Tri-City United  
Moose Lake/Willow River48 @ 6Barnum  
New London-Spicer28 @ 20Albany  
Chaska10 @ 20Waconia  
Upsala/Swanville20 @ 14Belgrade-Brooten-Elrosa  
Pierz41 @ 7Melrose  
Maple Lake48 @ 0Howard Lake-Waverly-Winsted  
W63 @ 12Sleepy Eye  
Alden-Conger/Glenville-Emmons0 @ 32St. Clair  
New Ulm Cathedral40 @ 7Adrian  
Pipestone47 @ 14Tracy-Milroy-Balaton  
Highland Park7 @ 21Tartan  
Perham43 @ 13East Grand Forks  
Pequot Lakes34 @ 0Dilworth-Glyndon-Felton  
Red Rock Central14 @ 7Renville County West  
Fertile-Beltrami24 @ 20Red Lake County Central/Red Lake Falls  
St. Anthony Village12 @ 21Fridley  
Fillmore Central0 @ 20Goodhue  
Hawley48 @ 0Warroad  
Walker-Hackensack-Akeley21 @ 42Ada-Borup/Norman County West  
Braham50 @ 19East Central  
Royalton24 @ 6Aitkin  
Bethlehem Academy27 @ 0United South Central  
Maple River34 @ 14New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva  
Wadena-Deer Creek27 @ 28West Central Area/Ashby  
St. Agnes6 @ 16Minneapolis North  
Esko48 @ 28Greenway/Nashwauk-Keewatin  
Kittson Central30 @ 6Kelliher/Northome  
Floodwood12 @ 54Wrenshall  
St. Croix Lutheran61 @ 20Edison  
Brandon/Evansville30 @ 12Bertha-Hewitt  
Spring Grove40 @ 17Grand Meadow  
Edgerton/Ellsworth38 @ 56Westbrook-Walnut Grove  
Verndale61 @ 18Hancock  
Stephen-Argyle Central29 @ 20Clearbrook-Gonvick  
Houston6 @ 33Cleveland/Immanuel Lutheran  
South Ridge22 @ 34Cromwell  
Lourdes20 @ 9Zumbrota-Mazeppa  
DeLaSalle27 @ 12Como Park  
Apple Valley56 @ 13Hastings  
Andover50 @ 24Chisago Lakes Area  
Barnesville48 @ 23Crookston  
Holdingford21 @ 18Minnewaska Area  
Orono19 @ 15Benilde-St. Margarets  
Detroit Lakes21 @ 42Fergus Falls  
Dawson-Boyd0 @ 28Minneota  
Hermantown7 @ 43Cloquet  
Paynesville32 @ 22Eden Valley-Watkins  
Winona42 @ 6Red Wing  
Park Center18 @ 21St. Louis Park  
Martin County West14 @ 44Redwood Valley  
St. Francis17 @ 0Coon Rapids  
Pine City44 @ 20Spectrum  
North Branch29 @ 6Grand Rapids  
Mahnomen30 @ 0Fosston  
Morris Area/Chokio-Alberta0 @ 36Pillager  
Pelican Rapids0 @ 35Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]  
Iowa School for the Deaf IA 60 @ 46Minnesota State Academy for the Deaf  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)