Schedule & Scores for Friday, October 13, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Minnetonka21 @ 39Eden Prairie  
Totino-Grace16 @ 28Blaine  
Edina28 @ 17Maple Grove  
Wayzata41 @ 24Eagan  
Hutchinson7 @ 16Rocori  
Prior Lake8 @ 0Lakeville North  
Glencoe-Silver Lake35 @ 31Annandale  
Mounds View14 @ 28Roseville  
Owatonna17 @ 21Northfield  
DeLaSalle14 @ 52Orono  
Stillwater6 @ 35St. Michael-Albertville  
Monticello27 @ 32Rogers  
Cretin-Derham Hall35 @ 14White Bear Lake  
Eastview34 @ 14Farmington  
Cambridge-Isanti21 @ 16St. Francis  
Lakeville South7 @ 29Shakopee  
Morris Area/Chokio-Alberta8 @ 39Sauk Centre  
Lake City0 @ 18La Crescent  
Hill-Murray14 @ 15South St. Paul  
Andover54 @ 69Elk River  
Waterville-Elysian-Morristown13 @ 25Maple River  
Mankato West62 @ 6Faribault  
Delano50 @ 20Litchfield  
Rosemount37 @ 0Burnsville  
Mahtomedi27 @ 20Tartan  
Academy of Holy Angels46 @ 13Waconia  
Holdingford19 @ 28Melrose  
Luverne42 @ 19Martin County West  
Brainerd35 @ 28Moorhead  
St. Marys16 @ 49Cleveland/Immanuel Lutheran  
Holy Family Catholic0 @ 26Dassel-Cokato  
Atwater-Cosmos-Grove City0 @ 54B O L D  
Hawley48 @ 30Barnesville  
Sartell-St. Stephen14 @ 34Bemidji  
Robbinsdale Cooper46 @ 7North  
Anoka7 @ 21Osseo  
Mayer Lutheran27 @ 28Blooming Prairie  
Chaska42 @ 24Jefferson  
Dawson-Boyd34 @ 7Yellow Medicine East  
Centennial28 @ 21Champlin Park  
Willmar8 @ 6Becker  
Perham32 @ 35Dilworth-Glyndon-Felton  
Bethlehem Academy27 @ 26Lester Prairie/Holy Trinity  
Bethlehem Academy3 @ Lester Prairie  
Bethlehem Academy11 @ Holy Trinity/Lester Prairie  
St. Peter14 @ 48Waseca  
Buffalo48 @ 41Chisago Lakes Area  
Stewartville56 @ 3Lourdes  
Plainview-Elgin-Millville12 @ 34Byron  
Cannon Falls8 @ 40Caledonia  
Benilde-St. Margarets74 @ 14Richfield  
Fergus Falls42 @ 14Park Rapids  
St. Anthony Village49 @ 46Columbia Heights  
New Prague0 @ 24Mayo  
Rushford-Peterson41 @ 0Hayfield  
Triton42 @ 14Lewiston-Altura  
Hastings14 @ 38Apple Valley  
Watertown-Mayer14 @ 28Milaca  
Pillager48 @ 14Roseau  
Simley6 @ 34Sibley  
Crosby-Ironton0 @ 33Esko  
Hermantown0 @ 19Proctor  
Providence Academy21 @ 13Highland Park  
Woodbury20 @ 3East Ridge  
Paynesville6 @ 42Pierz  
Minneapolis Southwest21 @ 6Washburn  
Southland18 @ 59Cotter  
Browerville1 @ Kimball  
New Ulm Cathedral44 @ 6Tracy-Milroy-Balaton  
Barnum6 @ 36Braham  
Medford29 @ 14Minnesota Valley Lutheran  
Pipestone7 @ 0Blue Earth  
Belgrade-Brooten-Elrosa24 @ 21Kerkhoven-Murdock-Sunburg  
Big Lake18 @ 27Apollo  
Big Lake @ 15St. Cloud Tech  
Minnewaska Area21 @ Benson  
Albany30 @ 7Foley  
Thief River Falls0 @ 35Pequot Lakes  
Kennedy0 @ 35Chanhassen  
Princeton16 @ 47St. Cloud Tech  
Lac qui Parle Valley47 @ 50Ortonville  
Park Center13 @ 38Spring Lake Park  
Cook County16 @ 8Mountain Iron-Buhl  
Alexandria36 @ 38Sauk Rapids-Rice  
Cloquet20 @ 0Duluth East  
East Grand Forks6 @ 33Detroit Lakes  
Red Rock Central44 @ 0Westbrook-Walnut Grove  
Benson12 @ 35Montevideo  
North Branch55 @ 36Grand Rapids  
Century20 @ 16John Marshall  
Lake Crystal-Wellcome Memorial0 @ 14Norwood-Young America  
Fertile-Beltrami24 @ 16Fosston  
Coon Rapids14 @ 31Robbinsdale Armstrong  
New Life Academy/St. Croix Prep15 @ 70Fridley  
Crookston21 @ 14Pelican Rapids  
Rockford10 @ 23Maple Lake  
Worthington14 @ 0Albert Lea  
Eden Valley-Watkins39 @ 6Howard Lake-Waverly-Winsted  
Fillmore Central16 @ 0Wabasha-Kellogg  
St. Cloud Cathedral6 @ 41Zimmerman  
Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]48 @ 18United North Central co-op [Menahga/Sebeka]  
Park27 @ 7St. Thomas Academy  
Dover-Eyota7 @ 34Zumbrota-Mazeppa  
St. Charles6 @ 32Chatfield  
Mound-Westonka23 @ 48St. Croix Lutheran  
Murray County Central0 @ 32W  
Bagley53 @ 14Red Lake  
St. Louis Park16 @ 13Irondale  
Red Lake County Central/Red Lake Falls22 @ 48Mahnomen  
Lake Park-Audubon6 @ 50Ada-Borup/Norman County West  
Royalton35 @ 8Upsala/Swanville  
Harding14 @ 49Breck  
Blackduck6 @ 30Badger/Greenbush-Middle River  
Gibbon-Fairfax-Winthrop0 @ 29Sibley East  
Little Falls6 @ 41New London-Spicer  
Cedar Mountain/Comfrey44 @ 48Madelia  
Redwood Valley48 @ 28Windom  
Red Wing8 @ 56Winona  
Osakis13 @ 48Minnewaska Area  
St. Agnes21 @ 20Roosevelt  
Greenway/Nashwauk-Keewatin20 @ 8Virginia  
Pine Island21 @ 35Kasson-Mantorville  
International Falls7 @ 28Eveleth-Gilbert  
Rush City8 @ 26Hinckley-Finlayson  
New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva24 @ 10Le Sueur-Henderson  
Kingsland6 @ 44Goodhue  
Breckenridge2 @ 0Frazee  
Forest Lake48 @ 21Hopkins  
New York Mills6 @ 35Parkers Prairie  
Breck8 @ Humboldt  
Aitkin6 @ 35Mora  
Mankato East26 @ 47Austin  
MACCRAY37 @ 36Fulda  
New Ulm25 @ 57Jordan  
Buffalo Lake-Hector-Stewart48 @ 16West Lutheran (Plymouth)  
Russell-Tyler-Ruthton26 @ 18Edgerton  
Russell-Tyler-Ruthton26 @ 18Edgerton/Ellsworth  
Sleepy Eye15 @ 18Springfield  
Spectrum60 @ 20Concordia Academy  
Kenyon-Wanamingo14 @ 24St. Clair  
East Central24 @ 18Mesabi East  
St. James6 @ 40Jackson County Central  
Loyola @ Alden-Conger  
Loyola6 @ 33Alden-Conger/Glenville-Emmons  
Long Prairie-Grey Eagle14 @ 40West Central Area/Ashby  
Staples-Motley19 @ 37Wadena-Deer Creek  
Como Park22 @ 42Minneapolis North  
Humboldt12 @ 39Brooklyn Center  
Cass Lake-Bena16 @ 31Pine River-Backus  
Edison28 @ 37Minneapolis South  
Hills-Beaver Creek8 @ 14Renville County West  
Grand Meadow20 @ 33Spring Grove  
Nevis26 @ 6Goodridge-Grygla Chargers  
Onamia8 @ 57Cromwell  
Kittson Central20 @ 28Win-E-Mac  
Verndale35 @ 8Bertha-Hewitt  
Houston46 @ 12Lanesboro  
Kelliher/Northome50 @ 8Lake of the Woods  
Kelliher/Northome58 @ 8Lake of the Woods/Indus/Rainy River  
Ely38 @ 0Kelley  
Mabel-Canton44 @ 52Randolph  
Hillcrest Lutheran Academy6 @ 14Wheaton/Herman-Norcross  
Hillcrest Lutheran Academy @ 17Wheaton  
Chisholm12 @ 39Deer River  
Janesville-Waldorf-Pemberton14 @ 20United South Central  
Brandon/Evansville70 @ 14Laporte  
Isle32 @ 22Bigfork  
LeRoy-Ostrander36 @ 6Lyle/Pacelli  
McGregor20 @ 24Carlton  
Northeast Range0 @ 2South Ridge  
Hancock20 @ 14Clinton-Graceville-Beardsley  
Rothsay56 @ 20Underwood  
Wrenshall32 @ 19Ogilvie  
Littlefork-Big Falls @ 12Hill City  
Littlefork-Big Falls14 @ 56Hill City/Northland  
Granada-Huntley-East Chain/Truman22 @ 47Nicollet  
Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County]14 @ 56Norman County East/Ulen-Hitterdal  
Marshall (Marshall)55 @ 12Tri-City United  
Southwest Star Concept8 @ 48Mountain Lake/Mountain Lake Christian  
Walker-Hackensack-Akeley28 @ 19Climax/Fisher  
Walker-Hackensack-Akeley2 @ Sacred Heart  
Red Lake County Central @ 11Mahnomen  
Denfeld20 @ 5Hibbing  
Belle Plaine7 @ 27Fairmont  
Johnson12 @ 47St. Paul Academy/Minnehaha Academy/Blake  
Kittson Central/Lancaster3 @ Win-E-Mac  
Browerville/Eagle Valley35 @ 32Kimball  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)