Schedule & Scores for Friday, September 9, 2016:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Minnetonka15 @ 10Prior Lake  
Wayzata42 @ 7Shakopee  
Eden Prairie21 @ 9Edina  
Hutchinson28 @ 14Glencoe-Silver Lake  
Maple Grove32 @ 22Hopkins  
Lourdes42 @ 6Lake City  
Mahnomen45 @ 6Fertile-Beltrami  
B O L D38 @ 14Sauk Centre  
Apple Valley17 @ 28Rosemount  
Cambridge-Isanti40 @ 35Duluth East  
Lakeville South7 @ 14Burnsville  
White Bear Lake14 @ 20Forest Lake  
Moorhead14 @ 36Alexandria  
Hill-Murray10 @ 34Sibley  
Annandale47 @ 16Holy Family Catholic  
Andover26 @ 34Osseo  
John Marshall7 @ 26Owatonna  
Lewiston-Altura28 @ 7Hayfield  
Elk River44 @ 7Chisago Lakes Area  
Mahtomedi31 @ 0Tartan  
Blue Earth41 @ 10St. James  
Holdingford21 @ 41Eden Valley-Watkins  
St. Paul Central49 @ 12St. Anthony Village  
Brainerd28 @ 21Apollo  
Rocori41 @ 21Willmar  
Atwater-Cosmos-Grove City13 @ 33Morris  
Farmington33 @ 13Eastview  
Hawley56 @ 22Warroad  
Sartell-St. Stephen7 @ 28St. Cloud Tech  
Chanhassen56 @ 14Academy of Holy Angels  
Anoka0 @ 41Totino-Grace  
Dawson-Boyd14 @ 7Canby  
Irondale17 @ 22DeLaSalle  
East Ridge24 @ 14Mounds View  
Centennial0 @ 7Champlin Park  
Jackson County Central19 @ 18Pipestone  
Bethlehem Academy0 @ 32Blooming Prairie  
Buffalo28 @ 57Monticello  
Stewartville20 @ 23Byron  
Plainview-Elgin-Millville14 @ 25Cannon Falls  
New London-Spicer42 @ 41Becker  
Benilde-St. Margarets7 @ 30Robbinsdale Cooper  
Bemidji23 @ 19Sauk Rapids-Rice  
Fergus Falls28 @ 26Pequot Lakes  
Dassel-Cokato7 @ 14Delano  
Triton24 @ 26Zumbrota-Mazeppa  
Eagan7 @ 42Lakeville North  
Pillager14 @ 12Bagley  
Litchfield36 @ 27Watertown-Mayer  
Roseville0 @ 14Stillwater  
Simley24 @ 20Hastings  
Simley @ Hastings MI  
Richfield20 @ 34Chaska  
Hermantown28 @ 0Pine City  
Fairmont37 @ 20Jordan  
Maple Lake20 @ 6Pierz  
Providence Academy24 @ 34St. Croix Lutheran  
Woodbury12 @ 22Cretin-Derham Hall  
Waseca7 @ 42Marshall (Marshall)  
Springfield14 @ 28St. Marys  
Minneapolis Southwest6 @ 32Fridley  
Zimmerman42 @ 7Foley  
Washburn27 @ 21Highland Park  
Melrose18 @ 14Howard Lake-Waverly-Winsted  
Robbinsdale Armstrong42 @ 19St. Louis Park  
St. Clair6 @ 31Kenyon-Wanamingo  
Maple River31 @ 6Sibley East  
Waconia51 @ 7Kennedy  
Medford25 @ 32Janesville-Waldorf-Pemberton  
Concordia Academy6 @ 38Breck  
Belgrade-Brooten-Elrosa0 @ 59Royalton  
Big Lake10 @ 42St. Michael-Albertville  
Proctor30 @ 7Mora  
Thief River Falls7 @ 27Park Rapids  
Northfield45 @ 25New Prague  
Princeton7 @ 56Rogers  
Lac qui Parle Valley25 @ 6Russell-Tyler-Ruthton  
Park Center8 @ 35Spring Lake Park  
North12 @ 13St. Thomas Academy  
Cloquet39 @ 10Virginia  
Martin County West6 @ 40Redwood Valley  
East Grand Forks0 @ 50Perham  
La Crescent14 @ 55Kasson-Mantorville  
Benson28 @ 26Yellow Medicine East  
North Branch0 @ 24St. Francis  
Century6 @ 24Mayo  
Jefferson27 @ 7Orono  
Lake Crystal-Wellcome Memorial7 @ 6Waterville-Elysian-Morristown  
Minnehaha Academy @ Johnson  
Coon Rapids28 @ 45Blaine  
Esko0 @ 30Two Harbors  
Roseau0 @ 47Detroit Lakes  
Blake @ Johnson  
Crookston20 @ 60Barnesville  
Rockford21 @ 20Paynesville  
Worthington35 @ 22St. Peter  
Minnesota Valley Lutheran14 @ 48W  
Fillmore Central8 @ 18Rushford-Peterson  
St. Cloud Cathedral20 @ 21Albany  
Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]12 @ 23Osakis  
Park26 @ 29South St. Paul  
Dover-Eyota0 @ 28Chatfield  
Pine River-Backus22 @ 6New York Mills  
Harding18 @ 35Como Park  
Tracy-Milroy-Balaton0 @ 27Murray County Central  
Gibbon-Fairfax-Winthrop7 @ 47Mayer Lutheran  
Little Falls30 @ 12Milaca  
Cedar Mountain/Comfrey7 @ 29Red Rock Central  
Eveleth-Gilbert36 @ 0Chisholm  
Kerkhoven-Murdock-Sunburg6 @ 35Upsala/Swanville  
United South Central39 @ 7Loyola  
Le Sueur-Henderson15 @ 28Norwood-Young America  
Red Wing0 @ 41Faribault  
Dilworth-Glyndon-Felton53 @ 22Breckenridge  
Greenway/Nashwauk-Keewatin28 @ 26Grand Rapids  
Pine Island27 @ 7Cotter  
International Falls7 @ 54Hibbing  
Rush City22 @ 14East Central  
Minneapolis South0 @ 50New Life Academy/St. Croix Prep  
New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva @ Holy Trinity/Lester Prairie  
New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva39 @ 31Lester Prairie/Holy Trinity  
Hayfield34 @ 0Kingsland  
Kingsland0 @ 48Southland  
Austin7 @ 0Winona  
Columbia Heights0 @ 38Mound-Westonka  
Braham20 @ 29Crosby-Ironton  
Aitkin21 @ 16Denfeld  
Mankato East23 @ 28Mankato West  
Mankato East23 @ 28Mankato West  
MACCRAY26 @ 12Buffalo Lake-Hector-Stewart  
New Ulm6 @ 22Tri-City United  
Windom0 @ 40Luverne  
Deer River24 @ 18Barnum  
Sleepy Eye16 @ 29New Ulm Cathedral  
Spectrum12 @ 36Moose Lake/Willow River  
Wabasha-Kellogg13 @ 27Goodhue  
Long Prairie-Grey Eagle14 @ 26Wadena-Deer Creek  
Staples-Motley26 @ 14Frazee  
Carlton16 @ 20Cook County  
Fosston10 @ 16Lake Park-Audubon  
United North Central co-op [Menahga/Sebeka]40 @ 0Pelican Rapids  
Cass Lake-Bena8 @ 54Warren-Alvarado-Oslo  
Minneapolis North38 @ 0Brooklyn Center  
Mesabi East14 @ 47Hinckley-Finlayson  
Ogilvie16 @ 50Cromwell  
Lakeview21 @ 29Adrian  
Roosevelt7 @ 41St. Agnes  
Lake of the Woods @ Mesabi Academy  
Red Lake8 @ 32Blackduck  
Wheaton/Herman-Norcross66 @ 0Laporte  
Spring Grove55 @ 12Alden-Conger  
Underwood48 @ 0Park Christian  
Grand Meadow44 @ 14Randolph  
Nevis26 @ 0Kelliher/Northome  
Stephen-Argyle Central0 @ 35Waubun  
Onamia20 @ 45McGregor  
Ada-Borup42 @ 14Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County]  
Nicollet19 @ 64Mountain Lake/Mountain Lake Christian  
Verndale18 @ 0Hillcrest Lutheran Academy  
Houston46 @ 8Lyle/Pacelli  
Win-E-Mac12 @ 24Goodridge-Grygla Chargers  
Madelia22 @ 14Westbrook-Walnut Grove  
Bigfork28 @ 46Isle  
Badger/Greenbush-Middle River @ Sacred Heart  
Badger/Greenbush-Middle River7 @ 41Climax/Fisher  
Mabel-Canton14 @ 44Lanesboro  
North Woods39 @ 12South Ridge  
Fulda40 @ 0Southwest Star Concept  
Northeast Range0 @ 52Ely  
Hancock8 @ 33Brandon/Evansville  
Rothsay6 @ 50Bertha-Hewitt  
Wrenshall8 @ 19Kelley  
Hill City6 @ 38Floodwood  
Renville County West7 @ 30Clinton-Graceville-Beardsley  
Norman County West0 @ 47Kittson Central  
Granada-Huntley-East Chain/Truman0 @ 64Edgerton/Ellsworth  
Ortonville16 @ 59Minneota  
West Lutheran (Plymouth)26 @ 28LeRoy-Ostrander  
Walker-Hackensack-Akeley38 @ 14Red Lake County Central/Red Lake Falls  
Belle Plaine31 @ 6Albert Lea  
Henry32 @ 6Edison  
Parkers Prairie30 @ 14Kimball  
Norman County East/Ulen-Hitterdal20 @ 8Clearbrook-Gonvick  
Forsyth MT @ Red Wing  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)