Schedule & Scores for Friday, September 30, 2016:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Minnetonka0 @ 20Eden Prairie  
Totino-Grace21 @ 14Blaine  
Edina0 @ 30Prior Lake  
Wayzata7 @ 35Maple Grove  
Osseo35 @ 36Champlin Park  
St. Thomas Academy7 @ 13South St. Paul  
Lakeville North35 @ 0Lakeville South  
Hopkins41 @ 20Shakopee  
B O L D29 @ 0Montevideo  
Kasson-Mantorville14 @ 49Lourdes  
DeLaSalle14 @ 62Spring Lake Park  
Stillwater0 @ 18Woodbury  
Caledonia47 @ 0Zumbrota-Mazeppa  
Cretin-Derham Hall7 @ 21East Ridge  
Apple Valley42 @ 41Eastview  
Cambridge-Isanti7 @ 45St. Michael-Albertville  
Lester Prairie/Holy Trinity20 @ 14Lake Crystal-Wellcome Memorial  
White Bear Lake27 @ 34Mounds View  
Moorhead22 @ 27Brainerd  
Hill-Murray14 @ 21North  
John Marshall14 @ 34Faribault  
Pierz39 @ 28Howard Lake-Waverly-Winsted  
Chatfield19 @ 28Triton  
Becker28 @ 0Foley  
Waterville-Elysian-Morristown9 @ 42Maple River  
Mankato West34 @ 7Mayo  
Delano19 @ 14Annandale  
Rosemount45 @ 2Eagan  
Holdingford14 @ 27Rockford  
Luverne23 @ 6Pipestone  
St. Paul Central29 @ 36Minneapolis North  
Orono14 @ 52Chanhassen  
Chisago Lakes Area39 @ 25Big Lake  
Detroit Lakes34 @ 25Pequot Lakes  
Hawley49 @ 20Wadena-Deer Creek  
Blooming Prairie2 @ 0Loyola  
Robbinsdale Cooper35 @ 0Park Center  
Chaska21 @ 14Academy of Holy Angels  
Dawson-Boyd31 @ 8Tracy-Milroy-Balaton  
Frazee6 @ 28Osakis  
Burnsville31 @ 23Farmington  
Centennial15 @ 22Andover  
Willmar @ 3Buffalo  
Sibley East29 @ 38New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva  
Bethlehem Academy13 @ 0United South Central  
St. Peter13 @ 27Fairmont  
Buffalo21 @ 63Elk River  
Plainview-Elgin-Millville42 @ 26Lake City  
Cannon Falls30 @ 24Byron  
New London-Spicer26 @ 13Little Falls  
Rushford-Peterson31 @ 14Lewiston-Altura  
Dassel-Cokato7 @ 35Hutchinson  
Hastings14 @ 31Mahtomedi  
Watertown-Mayer7 @ 47Glencoe-Silver Lake  
Pillager47 @ 8Lake Park-Audubon  
Apollo7 @ 21Willmar  
Tri-City United6 @ 21Albert Lea  
Richfield @ 6Jefferson  
Crosby-Ironton28 @ 47Mora  
Maple Lake14 @ 21Melrose  
Sibley26 @ 35Park  
St. Cloud Tech58 @ 7Sauk Rapids-Rice  
Minneapolis Southwest14 @ 28Washburn  
Robbinsdale Armstrong18 @ 14Irondale  
New Ulm Cathedral42 @ 14Springfield  
Waconia53 @ 13Jefferson  
Barnum16 @ 24East Central  
Albany14 @ 38Zimmerman  
Thief River Falls14 @ 12East Grand Forks  
Northfield0 @ 14Winona  
Kimball7 @ 17Upsala/Swanville  
Princeton6 @ 35Monticello  
Park Rapids26 @ 27Perham  
Tartan21 @ 20Simley  
Cloquet27 @ 16Hermantown  
Martin County West16 @ 35Blue Earth  
La Crescent24 @ 45Stewartville  
Canby34 @ 12Adrian  
Benson19 @ 28Atwater-Cosmos-Grove City  
North Branch14 @ 26Duluth East  
North Branch @ 15Millington MI  
W56 @ 14Red Rock Central  
Century12 @ 31Mankato East  
Fertile-Beltrami @ 5Sacred Heart  
Fertile-Beltrami12 @ 47Climax/Fisher  
St. Francis0 @ 21Rogers  
St. Francis16 @ Whitefield Academy GA  
Coon Rapids0 @ 42Anoka  
New Life Academy/St. Croix Prep7 @ 12Providence Academy  
Fridley6 @ 41St. Croix Lutheran  
Roseau6 @ 61Fergus Falls  
Crookston12 @ 42Breckenridge  
Eden Valley-Watkins26 @ 12Paynesville  
Grand Rapids57 @ 14Hibbing  
Minnesota Valley Lutheran23 @ 36St. Marys  
Fillmore Central35 @ 7Southland  
Goodhue42 @ 0Kingsland  
Warroad56 @ 30Pelican Rapids  
Dover-Eyota37 @ 14Cotter  
St. Charles39 @ 20Pine Island  
Mound-Westonka53 @ 7Breck  
St. Louis Park22 @ 38Benilde-St. Margarets  
Red Lake County Central/Red Lake Falls8 @ 44Mahnomen  
Royalton30 @ 8Browerville  
Blackduck0 @ 49Bagley  
Gibbon-Fairfax-Winthrop6 @ 54Le Sueur-Henderson  
Eveleth-Gilbert19 @ 27Two Harbors  
Redwood Valley39 @ 13St. James  
Sauk Centre16 @ 20Minnewaska Area  
Red Wing12 @ 35New Prague  
Dilworth-Glyndon-Felton21 @ 22Barnesville  
Greenway/Nashwauk-Keewatin52 @ 0International Falls  
Minneapolis South @ 18Blake  
Minneapolis South @ 17Minnehaha Academy  
Austin18 @ 49Owatonna  
Norwood-Young America12 @ 17Mayer Lutheran  
Braham32 @ 41Hinckley-Finlayson  
Forest Lake12 @ 27Roseville  
New York Mills3 @ 24Walker-Hackensack-Akeley  
Jordan6 @ 44Waseca  
Pine City20 @ 18Moose Lake/Willow River  
Aitkin34 @ 19Esko  
MACCRAY20 @ 26Hancock  
Buffalo Lake-Hector-Stewart6 @ 59Brandon/Evansville  
Windom13 @ 49Jackson County Central  
Deer River14 @ 19Rush City  
Russell-Tyler-Ruthton28 @ 20Ortonville  
Sleepy Eye42 @ 13Cedar Mountain/Comfrey  
Spectrum52 @ 20Roosevelt  
Kenyon-Wanamingo47 @ 0Medford  
Milaca19 @ 20St. Cloud Cathedral  
Wabasha-Kellogg15 @ 7Hayfield  
Staples-Motley26 @ 33Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]  
Como Park28 @ 26Concordia Academy  
Yellow Medicine East36 @ 13Morris  
Yellow Medicine East13 @ 36Morris Area/Chokio-Alberta  
Carlton21 @ 42South Ridge  
Fosston28 @ 3Badger/Greenbush-Middle River  
Brooklyn Center6 @ 14St. Agnes  
United North Central co-op [Menahga/Sebeka]42 @ 0Long Prairie-Grey Eagle  
Cass Lake-Bena12 @ 50Norman County East/Ulen-Hitterdal  
Mesabi East14 @ 28Chisholm  
Ogilvie12 @ 20Nevis  
Red Lake12 @ 74Pine River-Backus  
Wheaton/Herman-Norcross46 @ 16Renville County West  
Spring Grove66 @ 21Randolph  
Underwood13 @ 23Clinton-Graceville-Beardsley  
Stephen-Argyle Central48 @ 6Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County]  
Goodridge-Grygla Chargers8 @ 31Warren-Alvarado-Oslo  
Kittson Central25 @ 6Clearbrook-Gonvick  
Win-E-Mac20 @ 48Ada-Borup  
Waubun54 @ 12Norman County West  
Kelliher/Northome44 @ 6Littlefork-Big Falls  
Madelia46 @ 20Nicollet  
Park Christian34 @ 6Laporte  
Ely62 @ 8Hill City  
Mabel-Canton36 @ 28Houston  
Mountain Iron-Buhl8 @ 26Cook County  
Cromwell42 @ 0Floodwood  
Isle53 @ 8Onamia  
McGregor14 @ 24Wrenshall  
Northeast Range14 @ 16Bigfork  
Bertha-Hewitt16 @ 48Hillcrest Lutheran Academy  
Lyle/Pacelli8 @ 53LeRoy-Ostrander  
Rothsay6 @ 57Verndale  
Alden-Conger42 @ 24Lanesboro  
Granada-Huntley-East Chain/Truman13 @ 54Hills-Beaver Creek  
Marshall (Marshall)64 @ 0Worthington  
Southwest Star Concept6 @ 44Westbrook-Walnut Grove  
West Lutheran (Plymouth)34 @ 80Grand Meadow  
Denfeld12 @ 30Proctor  
Belle Plaine39 @ 7New Ulm  
St. Croix Prep @ 2Providence Academy/Heritage Christian Academy  
Minneota42 @ 7Murray County Central  
Parkers Prairie14 @ 12Kerkhoven-Murdock-Sunburg  
Mountain Lake/Mountain Lake Christian20 @ 60Edgerton/Ellsworth  
Lester Prairie @ 5Lake Crystal-Wellcome Memorial  
Chisago Lakes/Pine City12 @ Big Lake  
Lake of the Woods/Indus20 @ 66North Woods  
Dawson (Dawson) TX @ 8Tracy-Milroy-Balaton  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)