Schedule & Scores for Friday, September 23, 2016:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Minnetonka24 @ 7Wayzata  
Totino-Grace36 @ 7Osseo  
Edina14 @ 21Hopkins  
Eden Prairie28 @ 15Maple Grove  
Hutchinson36 @ 13Delano  
Lakeville North42 @ 28Farmington  
Prior Lake24 @ 6Shakopee  
Lourdes26 @ 6Cannon Falls  
Glencoe-Silver Lake13 @ 19Holy Family Catholic  
Owatonna21 @ 3Northfield  
Mahnomen34 @ 0Fosston  
South St. Paul26 @ 0Hastings  
Rogers36 @ 0Buffalo  
Stillwater7 @ 30East Ridge  
Blaine30 @ 34Champlin Park  
Monticello49 @ 26Duluth East  
Spring Lake Park35 @ 14Irondale  
Cambridge-Isanti12 @ 41St. Francis  
St. Michael-Albertville6 @ 43Elk River  
Lake City33 @ 35Byron  
White Bear Lake6 @ 37Cretin-Derham Hall  
Moorhead39 @ 14Apollo  
Annandale32 @ 7Watertown-Mayer  
St. Croix Lutheran49 @ 12St. Anthony Village  
Lewiston-Altura7 @ 12Fillmore Central  
Rosemount20 @ 2Lakeville South  
Mahtomedi38 @ 6Hill-Murray  
Academy of Holy Angels7 @ 12Orono  
Barnesville61 @ 12Frazee  
St. Paul Central56 @ 14Minneapolis Southwest  
Brainerd35 @ 6Sauk Rapids-Rice  
Rocori21 @ 41St. Cloud Tech  
Faribault12 @ 20Mankato East  
Atwater-Cosmos-Grove City24 @ 0Montevideo  
Anoka39 @ 30Andover  
Mayer Lutheran30 @ 53Sibley East  
Chaska13 @ 14Waconia  
Dawson-Boyd28 @ 34Minneota  
Mayo41 @ 27New Prague  
Jackson County Central26 @ 20Blue Earth  
Stewartville33 @ 28Kasson-Mantorville  
Plainview-Elgin-Millville41 @ 14La Crescent  
Bemidji0 @ 21Sartell-St. Stephen  
Fergus Falls27 @ 21East Grand Forks  
Triton20 @ 42Caledonia  
Eagan14 @ 30Eastview  
Pillager49 @ 6Blackduck  
Upsala/Swanville21 @ 14Browerville  
Litchfield29 @ 8Dassel-Cokato  
Roseville7 @ 13Mounds View  
Simley0 @ 26St. Thomas Academy  
Richfield27 @ 47Chanhassen  
Hermantown42 @ 28Denfeld  
Hermantown @ Pine City  
Fairmont14 @ 50Marshall (Marshall)  
Maple Lake22 @ 26Holdingford  
Pelican Rapids14 @ 34Crookston  
Foley35 @ 12Milaca  
Providence Academy42 @ 6Harding  
Waseca47 @ 14Belle Plaine  
Springfield26 @ 42Sleepy Eye  
Paynesville30 @ 16Howard Lake-Waverly-Winsted  
Zimmerman17 @ 19Becker  
Washburn0 @ 35Fridley  
Melrose35 @ 14Rockford  
Southland7 @ 33Goodhue  
Maple River30 @ 14Lester Prairie  
Maple River30 @ 14Lester Prairie/Holy Trinity  
Maple River @ Holy Trinity/Lester Prairie  
Barnum8 @ 18Chisholm  
Medford21 @ 24Bethlehem Academy  
Concordia Academy8 @ 31St. Agnes  
Adrian18 @ 8Murray County Central  
Highland Park20 @ 22Johnson  
Highland Park @ St. Croix Lutheran  
Belgrade-Brooten-Elrosa27 @ 20Parkers Prairie  
Big Lake34 @ 25North Branch  
Winona0 @ 0Red Wing  
Minnewaska Area @ 9Morris  
Minnewaska Area14 @ 34Morris Area/Chokio-Alberta  
Zumbrota-Mazeppa32 @ 6Cotter  
Kimball0 @ 30Royalton  
Princeton47 @ 24Chisago Lakes/Pine City  
Princeton12 @ 21Chisago Lakes Area  
Park Center7 @ 21Robbinsdale Armstrong  
Cook County6 @ 26Ely  
North0 @ 14Sibley  
Alexandria56 @ 12Willmar  
Park Rapids0 @ 46Detroit Lakes  
Cloquet7 @ 14Grand Rapids  
Benson0 @ 26B O L D  
W33 @ 8St. Marys  
Century6 @ 13John Marshall  
Jefferson21 @ 0Kennedy  
Lake Crystal-Wellcome Memorial12 @ 14Norwood-Young America  
Minnehaha Academy @ 2New Life Academy/St. Croix Prep  
Esko12 @ 35Crosby-Ironton  
Roseau0 @ 33Thief River Falls  
Worthington27 @ 6Tri-City United  
Eden Valley-Watkins20 @ 35Pierz  
Goodhue11 @ Kingsland  
St. Cloud Cathedral6 @ 32New London-Spicer  
Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]42 @ 0Long Prairie-Grey Eagle  
Park69 @ 32Tartan  
Dover-Eyota6 @ 22St. Charles  
Mound-Westonka41 @ 7Minneapolis South  
Bagley16 @ 8New York Mills  
Albert Lea6 @ 68Jordan  
St. Louis Park6 @ 35Robbinsdale Cooper  
Pine River-Backus38 @ 8Fertile-Beltrami  
Tracy-Milroy-Balaton20 @ 6Lac qui Parle Valley  
Little Falls0 @ 19Albany  
Cedar Mountain/Comfrey7 @ 55Minnesota Valley Lutheran  
Redwood Valley35 @ 20Luverne  
Sauk Centre7 @ 16Yellow Medicine East  
Le Sueur-Henderson14 @ 38Waterville-Elysian-Morristown  
Mora38 @ 14Moose Lake/Willow River  
Dilworth-Glyndon-Felton20 @ 12Hawley  
Greenway/Nashwauk-Keewatin41 @ 10Virginia  
Pine Island20 @ 15Chatfield  
International Falls0 @ 65Eveleth-Gilbert  
Rush City7 @ 28Hinckley-Finlayson  
New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva58 @ 8Gibbon-Fairfax-Winthrop  
Hayfield6 @ 48Rushford-Peterson  
Kingsland0 @ 35Wabasha-Kellogg  
Austin15 @ 58Mankato West  
Breckenridge41 @ 16Warroad  
Forest Lake0 @ 15Woodbury  
Breck0 @ 20Columbia Heights  
Aitkin21 @ 0Pine City  
MACCRAY12 @ 34Wheaton/Herman-Norcross  
Windom47 @ 0Martin County West  
Deer River0 @ 46Braham  
Kenyon-Wanamingo42 @ 0Loyola  
Hibbing8 @ 28Proctor  
East Central19 @ 40Mesabi East  
St. James7 @ 48Pipestone  
Wadena-Deer Creek6 @ 46Osakis  
Staples-Motley30 @ 14United North Central co-op [Menahga/Sebeka]  
Cass Lake-Bena6 @ 36Norman County West  
Minneapolis North26 @ 14Spectrum  
Ogilvie44 @ 16Isle  
Lakeview48 @ 6Russell-Tyler-Ruthton  
Edison6 @ 26Brooklyn Center  
Roosevelt13 @ 48Two Harbors  
Hills-Beaver Creek52 @ 22Mountain Lake/Mountain Lake Christian  
Grand Meadow78 @ 22Lyle/Pacelli  
Nevis42 @ 6Kelley  
Stephen-Argyle Central50 @ 7Warren-Alvarado-Oslo  
Onamia8 @ 60Hill City  
Ada-Borup6 @ 27Waubun  
Nicollet31 @ 6Southwest Star Concept  
Verndale52 @ 8Buffalo Lake-Hector-Stewart  
Houston14 @ 0Alden-Conger  
South Ridge8 @ 48Cromwell  
Park Christian0 @ 2Bertha-Hewitt  
Badger/Greenbush-Middle River0 @ 40Lake Park-Audubon  
North Woods32 @ 16Kelliher/Northome  
Clearbrook-Gonvick43 @ 8Goodridge-Grygla Chargers  
Climax/Fisher12 @ 24Red Lake County Central/Red Lake Falls  
Floodwood32 @ 6McGregor  
Janesville-Waldorf-Pemberton8 @ 12Blooming Prairie  
LeRoy-Ostrander14 @ 52Spring Grove  
Northeast Range50 @ 34Lake of the Woods/Indus  
Hancock26 @ 8Renville County West  
Rothsay36 @ 20Underwood  
Randolph40 @ 46Mabel-Canton  
Wrenshall34 @ 8Carlton  
Littlefork-Big Falls0 @ 34Bigfork  
Granada-Huntley-East Chain/Truman22 @ 60Westbrook-Walnut Grove  
Clinton-Graceville-Beardsley8 @ 45Brandon/Evansville  
Ortonville20 @ 40Canby  
Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County]6 @ 27Kittson Central  
West Lutheran (Plymouth)20 @ 54Lanesboro  
Walker-Hackensack-Akeley69 @ 28Red Lake  
Henry28 @ 19Como Park  
Central Minnesota Christian @ Minneapolis Southwest  
Minneota13 @ Adrian  
Laporte12 @ 56Hillcrest Lutheran Academy  
Norman County East/Ulen-Hitterdal36 @ 0Win-E-Mac  
Lakeville @ Farmington  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)