Schedule & Scores for Friday, September 16, 2016:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Osseo18 @ 25Anoka  
St. Thomas Academy27 @ 31Park  
Prior Lake25 @ 14Wayzata  
Maple Grove20 @ 21Edina  
Hopkins0 @ 41Eden Prairie  
Glencoe-Silver Lake20 @ 27Annandale  
Mounds View41 @ 13Forest Lake  
Owatonna10 @ 21Faribault  
Kasson-Mantorville47 @ 18Plainview-Elgin-Millville  
DeLaSalle25 @ 0Park Center  
South St. Paul14 @ 13Simley  
Champlin Park21 @ 18Coon Rapids  
Blaine42 @ 14Centennial  
Caledonia38 @ 6Pine Island  
Monticello27 @ 21Big Lake  
Spring Lake Park48 @ 12St. Louis Park  
Cretin-Derham Hall42 @ 21Stillwater  
Eastview0 @ 45Rosemount  
Lester Prairie/Holy Trinity32 @ 14Le Sueur-Henderson  
Lakeville South28 @ 7Eagan  
St. Michael-Albertville23 @ 12Rogers  
Morris Area/Chokio-Alberta41 @ 21Benson  
Andover13 @ 35Totino-Grace  
Lewiston-Altura41 @ 6Southland  
Pierz46 @ 6Melrose  
Chatfield12 @ 20St. Charles  
Becker45 @ 0Little Falls  
Waterville-Elysian-Morristown22 @ 30New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva  
Mankato West42 @ 20John Marshall  
Delano7 @ 22Litchfield  
Delano7 @ 22Litchfield  
Elk River33 @ 0Cambridge-Isanti  
Academy of Holy Angels56 @ 34Jefferson  
Blue Earth14 @ 31Redwood Valley  
Luverne21 @ 28Jackson County Central  
Orono36 @ 26Richfield  
St. Marys21 @ 6Sleepy Eye  
Holy Family Catholic13 @ 35Dassel-Cokato  
Chisago Lakes Area47 @ 0North Branch  
Detroit Lakes6 @ 12Fergus Falls  
Farmington26 @ 27Apple Valley  
Blooming Prairie34 @ 16St. Clair  
Sartell-St. Stephen8 @ 24Moorhead  
Chanhassen20 @ 16Waconia  
Byron14 @ 35Lourdes  
Robbinsdale Cooper16 @ 14Robbinsdale Armstrong  
Mayer Lutheran20 @ 6Lake Crystal-Wellcome Memorial  
Mayo17 @ 0Austin  
Frazee12 @ 30Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]  
Burnsville7 @ 28Lakeville North  
Irondale13 @ 42Benilde-St. Margarets  
East Ridge31 @ 0White Bear Lake  
Willmar7 @ 21Brainerd  
Perham36 @ 7Thief River Falls  
Sibley East0 @ 14Gibbon-Fairfax-Winthrop  
Bethlehem Academy0 @ 35Kenyon-Wanamingo  
St. Peter6 @ 48Waseca  
Moose Lake/Willow River36 @ 33Esko  
Stewartville28 @ 14Cannon Falls  
Plainview-Elgin-Millville @ La Crescent  
Shakopee6 @ 42Minnetonka  
St. Anthony Village28 @ 34Washburn  
New Prague7 @ 0Winona  
Rushford-Peterson32 @ 21Wabasha-Kellogg  
Hastings23 @ 7Hill-Murray  
Watertown-Mayer0 @ 40Hutchinson  
Upsala/Swanville21 @ 32Parkers Prairie  
Apollo42 @ 48Alexandria  
Tri-City United0 @ 19Fairmont  
Crosby-Ironton14 @ 20Aitkin  
Hermantown @ Pine City  
Sibley28 @ 63Mahtomedi  
Pelican Rapids14 @ 58Hawley  
Foley27 @ 28St. Cloud Cathedral  
St. Cloud Tech38 @ 24Bemidji  
Woodbury6 @ 28Roseville  
Springfield @ St. Marys  
Paynesville14 @ 35Holdingford  
Browerville30 @ 6Belgrade-Brooten-Elrosa  
New Ulm Cathedral16 @ 29Minnesota Valley Lutheran  
Concordia Academy0 @ 41Henry  
Pipestone37 @ 6Windom  
Highland Park21 @ 55St. Croix Lutheran  
Minnewaska Area0 @ 26B O L D  
Albany42 @ 26New London-Spicer  
Zumbrota-Mazeppa27 @ 14Dover-Eyota  
Kennedy6 @ 37Chaska  
Lac qui Parle Valley7 @ 45Dawson-Boyd  
Cook County12 @ 22Frederic WI  
Duluth East21 @ 32Princeton  
Tartan41 @ 13North  
Cotter6 @ 67Triton  
East Grand Forks0 @ 7Park Rapids  
La Crescent14 @ 35Lake City  
Red Rock Central20 @ 6Springfield  
Sauk Rapids-Rice0 @ 33Rocori  
Canby14 @ 27Lakeview  
W64 @ 13Cedar Mountain/Comfrey  
Fertile-Beltrami27 @ 0Badger/Greenbush-Middle River  
St. Francis21 @ 22Buffalo  
New Life Academy/St. Croix Prep40 @ 7Columbia Heights  
Fridley19 @ 13St. Paul Central  
Crookston24 @ 44Dilworth-Glyndon-Felton  
Rockford14 @ 21Eden Valley-Watkins  
Hinckley-Finlayson20 @ 0Deer River  
Grand Rapids29 @ 0Proctor  
Goodhue7 @ 10Fillmore Central  
Mound-Westonka55 @ 6Spectrum  
Murray County Central34 @ 14Ortonville  
Bagley0 @ 16Walker-Hackensack-Akeley  
Albert Lea9 @ 23Worthington  
Red Lake County Central/Red Lake Falls2 @ 15Fosston  
Lake Park-Audubon6 @ 44Mahnomen  
Royalton @ West Central Area  
Harding @ Minnehaha Academy  
Blackduck14 @ 24Pine River-Backus  
Kerkhoven-Murdock-Sunburg8 @ 7Kimball  
Red Wing20 @ 35Century  
Osakis7 @ 14Staples-Motley  
St. Agnes33 @ 22Edison  
Pequot Lakes44 @ 26Roseau  
Warren-Alvarado-Oslo40 @ 33Win-E-Mac  
Howard Lake-Waverly-Winsted0 @ 40Maple Lake  
Minneapolis South0 @ 41Minneapolis Southwest  
Hayfield34 @ 0Kingsland  
Breckenridge13 @ 58Barnesville  
Norwood-Young America0 @ 47Maple River  
New York Mills0 @ 40Pillager  
Jordan24 @ 41Belle Plaine  
Pine City6 @ 41Mora  
Mankato East8 @ 23Northfield  
Buffalo Lake-Hector-Stewart6 @ 28Hancock  
Windom @ Martin County West  
Russell-Tyler-Ruthton20 @ 18Tracy-Milroy-Balaton  
Montevideo14 @ 32Sauk Centre  
Milaca0 @ 49Zimmerman  
Hibbing42 @ 60Hermantown  
Virginia0 @ 28Eveleth-Gilbert  
St. James7 @ 6Martin County West  
Wadena-Deer Creek28 @ 37United North Central co-op [Menahga/Sebeka]  
Loyola0 @ 44Medford  
Long Prairie-Grey Eagle6 @ 36Warroad  
Como Park14 @ 21Breck  
Yellow Medicine East12 @ 6Atwater-Cosmos-Grove City  
Two Harbors49 @ 7International Falls  
Minneapolis North32 @ 8Ashland WI  
Mesabi East22 @ 42Barnum  
Red Lake @ Sacred Heart  
Red Lake8 @ 68Climax/Fisher  
Edgerton/Ellsworth74 @ 19Nicollet  
Goodridge-Grygla Chargers12 @ 55Ada-Borup  
Kittson Central35 @ 0Norman County East/Ulen-Hitterdal  
Lanesboro8 @ 49Spring Grove  
Cleveland @ Granada-Huntley-East Chain/Martin Luther/Truman  
Cleveland @ Granada-Huntley-East Chain  
Waubun46 @ 6Clearbrook-Gonvick  
Kelliher/Northome8 @ 0Northeast Range  
Bigfork26 @ 18Lake of the Woods/Indus  
Ely40 @ 6Kelley  
North Woods57 @ 8Littlefork-Big Falls  
Hillcrest Lutheran Academy32 @ 14Rothsay  
Chisholm12 @ 6East Central  
Mountain Iron-Buhl78 @ 8Onamia  
Westbrook-Walnut Grove24 @ 30Fulda  
Floodwood14 @ 28South Ridge  
Janesville-Waldorf-Pemberton27 @ 0United South Central  
Brandon/Evansville37 @ 18MACCRAY  
Cromwell56 @ 14Wrenshall  
Isle6 @ 54Nevis  
LeRoy-Ostrander6 @ 48Houston  
McGregor18 @ 10Carlton  
Bertha-Hewitt0 @ 20Verndale  
Lyle/Pacelli22 @ 57Mabel-Canton  
Randolph39 @ 8West Lutheran (Plymouth)  
Renville County West2 @ 0Park Christian  
Alden-Conger0 @ 61Grand Meadow  
Norman County West8 @ 34Stephen-Argyle Central  
Northland @ Ogilvie  
Minnesota State Academy for the Deaf22 @ 42Northwood/Solon Springs WI  
Clinton-Graceville-Beardsley34 @ 40Wheaton/Herman-Norcross  
Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County]36 @ 6Cass Lake-Bena  
Southwest Star Concept12 @ 59Hills-Beaver Creek  
Denfeld28 @ 36Cloquet  
Johnson8 @ 40Providence Academy  
Minneota61 @ 0Adrian  
Laporte0 @ 60Underwood  
Mountain Lake/Mountain Lake Christian56 @ 24Madelia  
Morris41 @ 21Benson  
Lester Prairie @ Le Sueur-Henderson  
Chisago Lakes/Pine City47 @ 0North Branch  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)