Schedule & Scores for Friday, October 7, 2016:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Eden Prairie29 @ 0Prior Lake  
Hutchinson30 @ 19Litchfield  
St. Thomas Academy35 @ 27Hastings  
Maple Grove45 @ 14Minnetonka  
Lourdes31 @ 0La Crescent  
Glencoe-Silver Lake16 @ 13Delano  
Mounds View7 @ 20Stillwater  
Mahnomen36 @ 14Badger/Greenbush-Middle River  
South St. Paul56 @ 20Tartan  
Champlin Park21 @ 42Totino-Grace  
Rogers7 @ 49Elk River  
Spring Lake Park42 @ 0Robbinsdale Armstrong  
Eastview @ 6Lakeville  
Eastview6 @ 41Lakeville North  
Lakeville South20 @ 28Apple Valley  
Morris Area/Chokio-Alberta40 @ 14Sauk Centre  
Lake City6 @ 52Cannon Falls  
Annandale20 @ 21Dassel-Cokato  
Andover40 @ 7Coon Rapids  
John Marshall14 @ 36Northfield  
St. Croix Lutheran69 @ 14Minneapolis Southwest  
Lewiston-Altura49 @ 8Wabasha-Kellogg  
Academy of Holy Angels15 @ 42Waconia  
Blue Earth0 @ 14Windom  
Barnesville40 @ 18Hawley  
Rocori27 @ 7Bemidji  
St. Marys14 @ 35Red Rock Central  
Holy Family Catholic0 @ 20Watertown-Mayer  
Chisago Lakes Area19 @ 49Monticello  
Faribault8 @ 0Winona  
Atwater-Cosmos-Grove City14 @ 56B O L D  
Farmington28 @ 17Rosemount  
Chanhassen35 @ 13Chaska  
Byron27 @ 33Kasson-Mantorville  
Robbinsdale Cooper55 @ 7DeLaSalle  
Anoka6 @ 14Blaine  
Mayer Lutheran29 @ 14Holy Trinity/Lester Prairie  
Mayer Lutheran29 @ 14Lester Prairie/Holy Trinity  
Mayo21 @ 42Owatonna  
Irondale32 @ 14St. Louis Park  
East Ridge45 @ 18Forest Lake  
Willmar @ 21St. Cloud Tech  
Willmar7 @ 49Moorhead  
Perham14 @ 26Detroit Lakes  
Sibley East0 @ 18Waterville-Elysian-Morristown  
Jackson County Central7 @ 0Martin County West  
Moose Lake/Willow River36 @ 37Crosby-Ironton  
Buffalo41 @ 28Cambridge-Isanti  
Stewartville44 @ 24Plainview-Elgin-Millville  
Shakopee6 @ 24Edina  
Fergus Falls34 @ 7Thief River Falls  
New Prague0 @ 32Century  
Rushford-Peterson58 @ 0Kingsland  
Triton54 @ 32St. Charles  
Eagan0 @ 35Burnsville  
Upsala/Swanville19 @ 14Royalton  
Roseville14 @ 28Cretin-Derham Hall  
Tri-City United0 @ 6Belle Plaine  
Simley3 @ 28Sibley  
Richfield6 @ 30Jefferson  
Hermantown38 @ 14Grand Rapids  
Pelican Rapids6 @ 49Breckenridge  
Foley12 @ 33Albany  
Providence Academy33 @ 6Minneapolis South  
St. Cloud Tech50 @ 14Apollo  
Woodbury50 @ 23White Bear Lake  
Waseca26 @ 0New Ulm  
Paynesville20 @ 41Pierz  
Zimmerman31 @ 12New London-Spicer  
Washburn @ 1Central Minnesota Christian  
Washburn0 @ 6St. Paul Central  
Melrose14 @ 28Holdingford  
Southland14 @ 53Rushford-Peterson  
Browerville22 @ 13Kimball  
New Ulm Cathedral @ 2St. Marys  
Medford29 @ 53Blooming Prairie  
Concordia Academy7 @ 37Columbia Heights  
Adrian48 @ 14Russell-Tyler-Ruthton  
Pipestone7 @ 21Redwood Valley  
Highland Park14 @ 12Fridley  
Big Lake49 @ 28Duluth East  
Minnewaska Area7 @ 19Yellow Medicine East  
Proctor9 @ 7Cloquet  
Zumbrota-Mazeppa27 @ 20Chatfield  
Kennedy0 @ 22Orono  
Park Center3 @ 34Benilde-St. Margarets  
North7 @ 35Mahtomedi  
Cotter6 @ 45Caledonia  
East Grand Forks15 @ 0Roseau  
Sauk Rapids-Rice7 @ 21Sartell-St. Stephen  
North Branch15 @ 18Princeton  
Lake Crystal-Wellcome Memorial12 @ 57Maple River  
Fertile-Beltrami45 @ 12Red Lake County Central/Red Lake Falls  
St. Francis6 @ 7St. Michael-Albertville  
Rockford14 @ 15Maple Lake  
Worthington17 @ 20Fairmont  
Hinckley-Finlayson35 @ 0Barnum  
Minnesota Valley Lutheran20 @ 8Sleepy Eye  
Warroad30 @ 20Crookston  
Park52 @ 13Hill-Murray  
Murray County Central13 @ 14Canby  
Bagley27 @ 7Fosston  
Albert Lea7 @ 50Austin  
Lake Park-Audubon @ 3Sacred Heart  
Lake Park-Audubon8 @ 50Climax/Fisher  
Blackduck0 @ 12New York Mills  
Tracy-Milroy-Balaton6 @ 54Minneota  
Little Falls6 @ 13St. Cloud Cathedral  
Cedar Mountain/Comfrey20 @ 46New Ulm Cathedral  
Kerkhoven-Murdock-Sunburg26 @ 14Belgrade-Brooten-Elrosa  
United South Central15 @ 47Kenyon-Wanamingo  
Red Wing0 @ 42Mankato West  
Osakis12 @ 59Dilworth-Glyndon-Felton  
St. Agnes0 @ 35Eveleth-Gilbert  
Mora20 @ 27Aitkin  
Pequot Lakes26 @ 7Park Rapids  
Warren-Alvarado-Oslo6 @ 33Kittson Central  
Pine Island27 @ 49Dover-Eyota  
Howard Lake-Waverly-Winsted6 @ 52Eden Valley-Watkins  
International Falls0 @ 21Virginia  
New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva14 @ 11Le Sueur-Henderson  
Hayfield0 @ 41Goodhue  
Kingsland0 @ 62Fillmore Central  
Norwood-Young America2 @ 0Gibbon-Fairfax-Winthrop  
Jordan58 @ 6St. Peter  
Pine City12 @ 34Esko  
Mankato East12 @ 42Marshall (Marshall)  
Montevideo27 @ 7Benson  
Milaca6 @ 54Becker  
Hibbing13 @ 42Denfeld  
East Central0 @ 30Braham  
St. James7 @ 37Luverne  
Wadena-Deer Creek28 @ 27Frazee  
Long Prairie-Grey Eagle6 @ 36Staples-Motley  
Carlton0 @ 59Cromwell  
Two Harbors46 @ 54Greenway/Nashwauk-Keewatin  
Brooklyn Center14 @ 23St. Anthony Village  
United North Central co-op [Menahga/Sebeka]0 @ 21Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]  
Mesabi East20 @ 36Deer River  
Lakeview19 @ 13Dawson-Boyd  
Edison18 @ 52Spectrum  
Roosevelt7 @ 50Minneapolis North  
Red Lake0 @ 60Pillager  
Spring Grove42 @ 0Mabel-Canton  
Hills-Beaver Creek38 @ 46Edgerton/Ellsworth  
Grand Meadow47 @ 16LeRoy-Ostrander  
Nevis54 @ 6Hill City  
Goodridge-Grygla Chargers12 @ 44Stephen-Argyle Central  
Onamia0 @ 62Ogilvie  
Ada-Borup21 @ 22Norman County East/Ulen-Hitterdal  
Nicollet7 @ 28Granada-Huntley-East Chain/Truman  
Verndale47 @ 0Underwood  
Lanesboro77 @ 0Lyle/Pacelli  
Houston50 @ 8West Lutheran (Plymouth)  
South Ridge52 @ 20McGregor  
Waubun40 @ 8Cass Lake-Bena  
Kelliher/Northome44 @ 18Lake of the Woods/Indus  
Ely37 @ 20Siren WI  
North Woods2 @ 0Bigfork  
Hillcrest Lutheran Academy2 @ 0Park Christian  
Clearbrook-Gonvick36 @ 12Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County]  
Chisholm8 @ 32Rush City  
Westbrook-Walnut Grove26 @ 30Mountain Lake/Mountain Lake Christian  
Janesville-Waldorf-Pemberton43 @ 14Bethlehem Academy  
Brandon/Evansville47 @ 22Rothsay  
Isle16 @ 36Cook County  
Fulda27 @ 22Madelia  
Hancock20 @ 41Wheaton/Herman-Norcross  
Randolph33 @ 36Alden-Conger  
Kelley22 @ 12Mountain Iron-Buhl  
Wrenshall26 @ 30Floodwood  
Renville County West28 @ 34MACCRAY  
Littlefork-Big Falls12 @ 66Northeast Range  
Norman County West32 @ 28Win-E-Mac  
Clinton-Graceville-Beardsley46 @ 6Buffalo Lake-Hector-Stewart  
Ortonville12 @ 13Lac qui Parle Valley  
Ortonville12 @ 13Lac qui Parle Valley  
Walker-Hackensack-Akeley21 @ 22Pine River-Backus  
Henry0 @ 29Mound-Westonka  
Johnson12 @ 44New Life Academy/St. Croix Prep  
Laporte0 @ 53Bertha-Hewitt  
Chisago Lakes/Pine City19 @ 49Monticello  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)