Schedule & Scores for Tuesday, October 25, 2016:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Austin @ 6Century  
Wabasha-Kellogg @ 3Blooming Prairie  
Red Wing @ 14Byron  
Albert Lea13 @ 14Byron  
Benson12 @ 56Osakis  
Kerkhoven-Murdock-Sunburg8 @ 6Lester Prairie/Holy Trinity  
New Prague0 @ 35Waconia  
Cedar Mountain/Comfrey0 @ 47B O L D  
Bemidji0 @ 48Moorhead  
Apollo35 @ 48Brainerd  
Faribault19 @ 18Mankato East  
Thief River Falls0 @ 42Willmar  
Sibley East19 @ 0Worthington  
Foley19 @ 20St. Cloud Cathedral  
McGregor26 @ 28Kelley  
Watertown-Mayer20 @ 36Glencoe-Silver Lake  
Red Wing0 @ 37Kasson-Mantorville  
Monticello24 @ 19Rogers  
Cotter14 @ 45Caledonia  
Lake City64 @ 42Plainview-Elgin-Millville  
Hill-Murray55 @ 26Johnson  
Pine City33 @ 21Annandale  
John Marshall12 @ 28Austin  
Lewiston-Altura43 @ 22St. Charles  
Delano6 @ 35Big Lake  
Holdingford13 @ 27Litchfield  
St. Peter20 @ 42Luverne  
North14 @ 27St. Paul Central  
Dassel-Cokato0 @ 26Orono  
Little Falls7 @ 33Rocori  
Russell-Tyler-Ruthton12 @ 33St. Marys  
Holy Family Catholic0 @ 12Belle Plaine  
Southland6 @ 43Blooming Prairie  
Kimball12 @ 38Mayer Lutheran  
United South Central6 @ 22Bethlehem Academy  
Melrose12 @ 35New London-Spicer  
Simley40 @ 6Harding  
Mesabi East0 @ 48Crosby-Ironton  
Sauk Rapids-Rice0 @ 47St. Cloud Tech  
New Ulm7 @ 28Waseca  
Springfield8 @ 44Adrian  
Minnewaska Area14 @ 42Paynesville  
Minneapolis Southwest0 @ 49St. Louis Park  
Tartan21 @ 35Washburn  
Barnum0 @ 24Deer River  
Concordia Academy0 @ 44Spectrum  
Windom7 @ 53Pipestone  
Montevideo0 @ 25Albany  
Dover-Eyota7 @ 13Zumbrota-Mazeppa  
Hibbing10 @ 50Princeton  
Lac qui Parle Valley0 @ 36W  
Cook County28 @ 12Mountain Iron-Buhl  
Martin County West0 @ 27Yellow Medicine East  
Roseau0 @ 43Dilworth-Glyndon-Felton  
Rockford15 @ 44Jordan  
Hayfield7 @ 55Fillmore Central  
Gibbon-Fairfax-Winthrop8 @ 37Redwood Valley  
St. Agnes12 @ 38Howard Lake-Waverly-Winsted  
Milaca12 @ 54Mora  
Buffalo Lake-Hector-Stewart6 @ 50MACCRAY  
St. James14 @ 56Lakeview  
Loyola13 @ 54Janesville-Waldorf-Pemberton  
Goodridge-Grygla Chargers20 @ 46Clearbrook-Gonvick  
East Grand Forks12 @ 30Perham  
La Crescent14 @ 24Cannon Falls  
Pine Island16 @ 6Tri-City United  
Pelican Rapids6 @ 44Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]  
Le Sueur-Henderson0 @ 26Maple River  
Park Rapids22 @ 35Pequot Lakes  
Esko20 @ 14Virginia  
United North Central co-op [Menahga/Sebeka]30 @ 14Warroad  
Warren-Alvarado-Oslo14 @ 0Kelliher/Northome  
International Falls7 @ 55Two Harbors  
Como Park39 @ 17Breck  
East Central0 @ 37Chisholm  
Carlton0 @ 55Cromwell  
Roosevelt12 @ 20Brooklyn Center  
Cass Lake-Bena8 @ 34Waubun  
West Lutheran (Plymouth)22 @ 18Ogilvie  
Clinton-Graceville-Beardsley20 @ 28Wheaton/Herman-Norcross  
LeRoy-Ostrander14 @ 62Spring Grove  
Granada-Huntley-East Chain/Truman6 @ 54Hills-Beaver Creek  
Nicollet26 @ 74Edgerton/Ellsworth  
Underwood2 @ 48Verndale  
Lyle/Pacelli0 @ 59Grand Meadow  
Laporte0 @ 66Nevis  
Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County]12 @ 33Stephen-Argyle Central  
Rothsay12 @ 19Ada-Borup  
Win-E-Mac6 @ 28Kittson Central  
Lanesboro12 @ 22Houston  
Wrenshall14 @ 18South Ridge  
Northeast Range30 @ 14Bigfork  
Randolph6 @ 53Mabel-Canton  
Bertha-Hewitt0 @ 25Hillcrest Lutheran Academy  
Hill City6 @ 14Floodwood  
Hancock12 @ 36Brandon/Evansville  
Renville County West26 @ 0Isle  
Norman County West20 @ 36Norman County East/Ulen-Hitterdal  
Ortonville6 @ 48Minneota  
Red Lake0 @ 2Mahnomen  
Chatfield21 @ 27Triton  
Waterville-Elysian-Morristown0 @ 6New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva  
Frazee22 @ 42Hawley  
Park Center6 @ 36Irondale  
Kingsland0 @ 52Rushford-Peterson  
Sibley22 @ 43Hastings  
Long Prairie-Grey Eagle6 @ 50Pillager  
Edison14 @ 54Maple Lake  
Lake Park-Audubon14 @ 33Browerville  
New Ulm Cathedral0 @ 8Minnesota Valley Lutheran  
Medford24 @ 43Kenyon-Wanamingo  
Duluth East20 @ 51St. Francis  
Sleepy Eye6 @ 40Red Rock Central  
Badger/Greenbush-Middle River0 @ 19Fertile-Beltrami  
Crookston6 @ 45Bagley  
Wabasha-Kellogg0 @ 20Goodhue  
Red Lake County Central/Red Lake Falls14 @ 15Fosston  
New York Mills6 @ 26Parkers Prairie  
Wadena-Deer Creek0 @ 46Staples-Motley  
Lake of the Woods/Indus16 @ 54Climax/Fisher  
St. Anthony Village0 @ 33DeLaSalle  
Minneapolis South14 @ 53Columbia Heights  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)