Schedule & Scores for Wednesday, October 19, 2016:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Minnetonka21 @ 18Edina  
Coon Rapids13 @ 41Totino-Grace  
Eden Prairie41 @ 0Wayzata  
Sibley6 @ 10St. Thomas Academy  
Prior Lake21 @ 3Hopkins  
Maple Grove48 @ 17Shakopee  
Lourdes29 @ 28Stewartville  
Owatonna35 @ 20Century  
Lake City18 @ 42Kasson-Mantorville  
DeLaSalle21 @ 16St. Louis Park  
Andover16 @ 41Champlin Park  
Forest Lake7 @ 17Stillwater  
Monticello13 @ 36St. Michael-Albertville  
Apple Valley20 @ 14Eagan  
North Branch14 @ 43Cambridge-Isanti  
Farmington38 @ 0Lakeville South  
White Bear Lake20 @ 41Roseville  
New Prague19 @ 14John Marshall  
St. Croix Lutheran48 @ 27Washburn  
Holdingford13 @ 35Pierz  
Becker37 @ 21Albany  
Waterville-Elysian-Morristown20 @ 34Mayer Lutheran  
Mahtomedi48 @ 6Simley  
Martin County West0 @ 36Luverne  
Orono21 @ 7Waconia  
Bemidji33 @ 38Brainerd  
Rocori48 @ 7Princeton  
St. Marys35 @ 8Cedar Mountain/Comfrey  
Faribault13 @ 34Austin  
Kenyon-Wanamingo42 @ 14Blooming Prairie  
Sartell-St. Stephen42 @ 21Apollo  
Chanhassen48 @ 13Kennedy  
Byron34 @ 8Plainview-Elgin-Millville  
Anoka14 @ 21Centennial  
Jefferson16 @ 34Chaska  
Northfield35 @ 14Mayo  
East Ridge25 @ 47Woodbury  
Sauk Rapids-Rice22 @ 39Willmar  
Fergus Falls36 @ 8Perham  
St. Clair0 @ 35Bethlehem Academy  
St. Peter14 @ 27Albert Lea  
Moose Lake/Willow River37 @ 24Hermantown  
Buffalo14 @ 35Big Lake  
Cannon Falls32 @ 0La Crescent  
Milaca12 @ 56New London-Spicer  
Benilde-St. Margarets19 @ 23Robbinsdale Armstrong  
St. Anthony Village28 @ 22Minneapolis Southwest  
Rushford-Peterson21 @ 28Goodhue  
Triton66 @ 13Dover-Eyota  
Hastings33 @ 19Tartan  
Pillager28 @ 27Walker-Hackensack-Akeley  
Jordan49 @ 13Tri-City United  
Waseca26 @ 22Fairmont  
Foley7 @ 14Little Falls  
St. Cloud Tech26 @ 19Alexandria  
Minnesota Valley Lutheran37 @ 14Springfield  
Melrose22 @ 30Paynesville  
Zimmerman41 @ 13St. Cloud Cathedral  
Hayfield26 @ 23Southland  
New Ulm Cathedral6 @ 59W  
Barnum8 @ 41Rush City  
Johnson21 @ 13Concordia Academy  
Highland Park10 @ Central Minnesota Christian  
Belgrade-Brooten-Elrosa42 @ 25Kimball  
Two Harbors0 @ 12Proctor  
Zumbrota-Mazeppa26 @ 22Pine Island  
Park69 @ 20North  
Duluth East13 @ 20St. Francis  
Sleepy Eye6 @ 40Red Rock Central  
Columbia Heights20 @ 35Fridley  
Dilworth-Glyndon-Felton43 @ 12Warroad  
Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]58 @ 16Wadena-Deer Creek  
Blackduck32 @ 33Badger/Greenbush-Middle River  
Ortonville36 @ 30Tracy-Milroy-Balaton  
Mankato East0 @ 20Red Wing  
St. Agnes14 @ 38Minneapolis North  
Denfeld8 @ 48Mora  
Greenway/Nashwauk-Keewatin46 @ 14Hibbing  
New York Mills54 @ 0Red Lake  
Breck19 @ 36Henry  
MACCRAY16 @ 52Hillcrest Lutheran Academy  
Deer River48 @ 21East Central  
Brooklyn Center6 @ 32Spectrum  
Loyola13 @ 54Janesville-Waldorf-Pemberton  
Kelliher/Northome6 @ 16Ogilvie  
Fulda14 @ 61Hills-Beaver Creek  
Underwood20 @ 32Bertha-Hewitt  
Westbrook-Walnut Grove38 @ 28Nicollet  
Belle Plaine7 @ 45Marshall (Marshall)  
Annandale13 @ 41Hutchinson  
Blaine47 @ 13Osseo  
Glencoe-Silver Lake36 @ 22Litchfield  
Mounds View21 @ 7Cretin-Derham Hall  
Climax/Fisher12 @ 26Mahnomen  
B O L D42 @ 6Yellow Medicine East  
Rogers37 @ 6Chisago Lakes/Pine City  
Caledonia33 @ 0Chatfield  
Spring Lake Park57 @ 39Robbinsdale Cooper  
Eastview7 @ 27Burnsville  
Elk River35 @ 14Moorhead  
Lewiston-Altura68 @ 0Kingsland  
Holy Family Catholic28 @ 29Delano  
Richfield28 @ 14Academy of Holy Angels  
Blue Earth26 @ 20Pipestone  
Thief River Falls12 @ 34Detroit Lakes  
Atwater-Cosmos-Grove City38 @ 0Minnewaska Area  
Adrian13 @ 42Dawson-Boyd  
Park Center13 @ 28Irondale  
Sibley East20 @ 28Norwood-Young America  
Jackson County Central34 @ 0St. James  
Watertown-Mayer14 @ 13Dassel-Cokato  
Crosby-Ironton50 @ 0International Falls  
Maple Lake0 @ 44Eden Valley-Watkins  
United South Central29 @ 41Medford  
Winona16 @ St. Charles  
Murray County Central34 @ 21Lac qui Parle Valley  
Cook County40 @ 52Northeast Range  
Roseau6 @ 41Park Rapids  
East Grand Forks0 @ 27Pequot Lakes  
Benson27 @ 30Sauk Centre  
Fosston20 @ 0Fertile-Beltrami  
Staples-Motley14 @ 20Crookston  
Rockford14 @ 36Howard Lake-Waverly-Winsted  
Hinckley-Finlayson32 @ 6Chisholm  
Grand Rapids21 @ 7Pine City  
Fillmore Central28 @ 3Wabasha-Kellogg  
Pine River-Backus14 @ 49Bagley  
Gibbon-Fairfax-Winthrop @ 27Holy Trinity/Lester Prairie  
Aitkin28 @ 7Eveleth-Gilbert  
Windom18 @ 0Redwood Valley  
Long Prairie-Grey Eagle14 @ 47Osakis  
Warren-Alvarado-Oslo30 @ 14Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County]  
Braham40 @ 12Mesabi East  
Wheaton/Herman-Norcross43 @ 20Buffalo Lake-Hector-Stewart  
Kelley20 @ 9Carlton  
Cass Lake-Bena0 @ 45Ada-Borup  
Edison8 @ 28Roosevelt  
Spring Grove34 @ 47Grand Meadow  
Lake of the Woods/Indus6 @ 74Nevis  
Stephen-Argyle Central40 @ 30Clearbrook-Gonvick  
Onamia8 @ 67Cromwell  
Verndale43 @ 16Laporte  
Lanesboro14 @ 46Houston  
Win-E-Mac6 @ 68Waubun  
Mountain Iron-Buhl32 @ 20South Ridge  
Hill City16 @ 32Bigfork  
Ely20 @ 12North Woods  
Mabel-Canton49 @ 12West Lutheran (Plymouth)  
Littlefork-Big Falls6 @ 52Floodwood  
Renville County West8 @ 50Brandon/Evansville  
Isle12 @ 24Wrenshall  
Randolph22 @ 8LeRoy-Ostrander  
Hancock8 @ 0Clinton-Graceville-Beardsley  
Alden-Conger78 @ 6Lyle/Pacelli  
Norman County West20 @ 36Norman County East/Ulen-Hitterdal  
Southwest Star Concept14 @ 50Mountain Lake/Mountain Lake Christian  
New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva12 @ 13Maple River  
Montevideo @ 18Morris  
Minneapolis South6 @ 20Harding  
Hill-Murray7 @ 28South St. Paul  
Esko21 @ 24Virginia  
Rosemount24 @ 21Lakeville North  
Sacred Heart12 @ 26Mahnomen  
Rogers37 @ 13Chisago Lakes Area  
Gibbon-Fairfax-Winthrop6 @ 33Lester Prairie/Holy Trinity  
Montevideo0 @ 51Morris Area/Chokio-Alberta  
Winona39 @ 42Mankato West  
Highland Park21 @ 14St. Paul Central  
Providence Academy14 @ Minnehaha Academy  
Kerkhoven-Murdock-Sunburg27 @ 6Browerville  
Cloquet21 @ 24New Life Academy/St. Croix Prep  
Cotter26 @ 40St. Charles  
New Ulm29 @ 43Worthington  
Lakeview40 @ 49Minneota  
Madelia42 @ 50Granada-Huntley-East Chain/Truman  
McGregor36 @ 34Minnesota State Academy for the Deaf  
Le Sueur-Henderson7 @ 21Lake Crystal-Wellcome Memorial  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)