Schedule & Scores for Friday, October 14, 2016

ClassAway   HomeLocation
Totino-Grace21 @ 0Centennial  
Edina42 @ 7Wayzata  
Hutchinson41 @ 21Holy Family Catholic  
Osseo41 @ 14Coon Rapids  
Lakeville North42 @ 6Apple Valley  
Prior Lake27 @ 28Maple Grove  
Hopkins27 @ 28Minnetonka  
Owatonna29 @ 16New Prague  
Kasson-Mantorville15 @ 6Cannon Falls  
Champlin Park17 @ 21Anoka  
Stillwater55 @ 28White Bear Lake  
Blaine31 @ 28Andover  
Monticello62 @ 14North Branch  
Cretin-Derham Hall42 @ 0Forest Lake  
Cambridge-Isanti6 @ 38Rogers  
Lester Prairie/Holy Trinity6 @ 12Norwood-Young America  
Lakeville South0 @ 21Eastview  
St. Michael-Albertville49 @ 20Buffalo  
Morris Area/Chokio-Alberta21 @ 29B O L D  
Moorhead42 @ 14Bemidji  
Hill-Murray13 @ 12Simley  
Pierz30 @ 21Rockford  
Chatfield39 @ 7Cotter  
Waterville-Elysian-Morristown47 @ 14Humboldt  
Mankato West49 @ 28Faribault  
Delano21 @ 7Watertown-Mayer  
Elk River36 @ 13St. Francis  
Mahtomedi50 @ 40Park  
Academy of Holy Angels45 @ 0Kennedy  
Luverne7 @ 20Blue Earth  
St. Paul Central21 @ 43St. Croix Lutheran  
Brainerd7 @ 35Sartell-St. Stephen  
Detroit Lakes22 @ 7East Grand Forks  
Blooming Prairie45 @ 6United South Central  
Chaska27 @ 14Orono  
Dawson-Boyd62 @ 14Ortonville  
Mayo35 @ 14John Marshall  
Frazee20 @ 7Long Prairie-Grey Eagle  
Burnsville0 @ 21Rosemount  
Irondale7 @ 28Robbinsdale Cooper  
Willmar14 @ 28St. Cloud Tech  
Perham43 @ 10Roseau  
Bethlehem Academy40 @ 0Loyola  
Moose Lake/Willow River6 @ 14Aitkin  
Stewartville52 @ 14Lake City  
Plainview-Elgin-Millville8 @ 35Lourdes  
New London-Spicer38 @ 0Foley  
Benilde-St. Margarets13 @ 19Spring Lake Park  
Shakopee0 @ 45Eden Prairie  
Rushford-Peterson58 @ 0Kingsland  
Dassel-Cokato13 @ 38Glencoe-Silver Lake  
Eagan12 @ 38Farmington  
Upsala/Swanville41 @ 0Belgrade-Brooten-Elrosa  
Litchfield34 @ 41Annandale  
Roseville14 @ 42East Ridge  
Apollo24 @ 30Sauk Rapids-Rice  
Crosby-Ironton36 @ 15Pine City  
Fairmont48 @ 15Albert Lea  
Sibley22 @ 24South St. Paul  
Pelican Rapids14 @ 55Dilworth-Glyndon-Felton  
Woodbury26 @ 28Mounds View  
Springfield28 @ 20Cedar Mountain/Comfrey  
Paynesville34 @ 7Maple Lake  
Minneapolis Southwest6 @ 42Highland Park  
Washburn49 @ 7Roosevelt  
Robbinsdale Armstrong48 @ 26DeLaSalle  
St. Clair28 @ 21Medford  
Browerville41 @ 26Parkers Prairie  
New Ulm Cathedral8 @ 30St. Marys  
Maple River0 @ 14Mayer Lutheran  
Waconia35 @ 0Richfield  
Pipestone41 @ 14Martin County West  
Winona17 @ 0Mankato East  
Minnewaska Area30 @ 7Benson  
Albany43 @ 0Milaca  
Proctor20 @ 16Hermantown  
Kimball @ 13West Central Area  
Princeton0 @ 28Big Lake  
Princeton49 @ 48Lincoln (Vincennes) IN  
Lac qui Parle Valley0 @ 20Adrian  
Cook County6 @ 30Kelley  
North27 @ 34Hastings  
Duluth East27 @ 34Chisago Lakes/Pine City  
Duluth East27 @ 34Chisago Lakes Area  
Alexandria35 @ 0Rocori  
Park Rapids0 @ 36Fergus Falls  
Tartan13 @ 35St. Thomas Academy  
La Crescent8 @ 36Byron  
Red Rock Central22 @ 6Minnesota Valley Lutheran  
W46 @ 8Sleepy Eye  
Century7 @ 14Northfield  
Jefferson14 @ 54Chanhassen  
Lake Crystal-Wellcome Memorial0 @ 26New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva  
New Life Academy/St. Croix Prep48 @ 24Harding  
Fridley34 @ 0St. Anthony Village  
Crookston27 @ 49Hawley  
Worthington0 @ 32Waseca  
Eden Valley-Watkins49 @ 14Melrose  
Fillmore Central46 @ 7Hayfield  
Goodhue16 @ 22Lewiston-Altura  
Warroad30 @ 52Barnesville  
St. Cloud Cathedral0 @ 50Becker  
Dover-Eyota12 @ 70Caledonia  
St. Charles32 @ 14Zumbrota-Mazeppa  
Mound-Westonka62 @ 7Concordia Academy  
Bagley55 @ 16Red Lake  
St. Louis Park29 @ 21Park Center  
Lake Park-Audubon30 @ 33Fertile-Beltrami  
Pine River-Backus12 @ 46Pillager  
Royalton29 @ 0Kerkhoven-Murdock-Sunburg  
Tracy-Milroy-Balaton12 @ 49Lakeview  
Little Falls20 @ 40Zimmerman  
Eveleth-Gilbert26 @ 22Greenway/Nashwauk-Keewatin  
Redwood Valley7 @ 35Jackson County Central  
Sauk Centre49 @ 21Atwater-Cosmos-Grove City  
Le Sueur-Henderson20 @ 27Sibley East  
Osakis37 @ 14United North Central co-op [Menahga/Sebeka]  
Mora33 @ 12Esko  
Pequot Lakes34 @ 14Thief River Falls  
Pine Island6 @ 32Triton  
Howard Lake-Waverly-Winsted16 @ 21Holdingford  
International Falls24 @ 26Brooklyn Center  
Rush City54 @ 12Mesabi East  
Austin0 @ 21Red Wing  
Breckenridge20 @ 26Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]  
Columbia Heights22 @ 6Como Park  
Braham38 @ 0Barnum  
New York Mills6 @ 16Mahnomen  
Breck @ 8Blake  
Breck @ 10Minnehaha Academy  
New Ulm15 @ 21Jordan  
Buffalo Lake-Hector-Stewart14 @ 20Renville County West  
Russell-Tyler-Ruthton0 @ 55Murray County Central  
Spectrum42 @ 20St. Agnes  
Kenyon-Wanamingo28 @ 13Janesville-Waldorf-Pemberton  
Hibbing7 @ 21Cloquet  
Virginia7 @ 54Two Harbors  
East Central10 @ 46Hinckley-Finlayson  
Wadena-Deer Creek28 @ 20Staples-Motley  
Wabasha-Kellogg14 @ 27Southland  
Yellow Medicine East43 @ 14Montevideo  
Minneapolis North38 @ 0Edison  
Ogilvie14 @ 58Verndale  
Hills-Beaver Creek60 @ 7Nicollet  
Edgerton/Ellsworth64 @ 6Westbrook-Walnut Grove  
Grand Meadow56 @ 26Houston  
Nevis56 @ 14Onamia  
Ada-Borup34 @ 0Norman County West  
Kittson Central7 @ 25Stephen-Argyle Central  
Win-E-Mac42 @ 8Cass Lake-Bena  
South Ridge47 @ 20Wrenshall  
Madelia36 @ 24Southwest Star Concept  
Bigfork12 @ 36Kelliher/Northome  
Park Christian0 @ 2Verndale  
Badger/Greenbush-Middle River27 @ 26Red Lake County Central/Red Lake Falls  
Mabel-Canton55 @ 0Alden-Conger  
Hillcrest Lutheran Academy47 @ 20Underwood  
Clearbrook-Gonvick48 @ 28Warren-Alvarado-Oslo  
Chisholm15 @ 35Deer River  
Mountain Iron-Buhl6 @ 49Ely  
Climax/Fisher34 @ 7Fosston  
Floodwood30 @ 7Carlton  
Brandon/Evansville16 @ 24Wheaton/Herman-Norcross  
Cromwell69 @ 0McGregor  
LeRoy-Ostrander32 @ 49Lanesboro  
Sacred Heart1 @ Fosston  
Bertha-Hewitt20 @ 44Hancock  
Lyle/Pacelli0 @ 54Randolph  
Hill City8 @ 6Isle  
Granada-Huntley-East Chain/Truman20 @ 59Fulda  
Clinton-Graceville-Beardsley16 @ 50MACCRAY  
Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County]42 @ 62Goodridge-Grygla Chargers  
Marshall (Marshall)49 @ 0Tri-City United  
West Lutheran (Plymouth)0 @ 62Spring Grove  
Walker-Hackensack-Akeley31 @ 14Blackduck  
Denfeld7 @ 28Grand Rapids  
Belle Plaine32 @ 21St. Peter  
Henry12 @ 20Providence Academy  
Laporte28 @ 52Rothsay  
Mountain Lake Christian @ Cleveland  
Holy Trinity/Lester Prairie2 @ Norwood-Young America  
Norman County East/Ulen-Hitterdal8 @ 34Waubun  
Morris21 @ 29B O L D  
Lakeville42 @ 6Apple Valley  
Lake of the Woods/Indus28 @ 22Littlefork-Big Falls  
Litchfield MI @ 37Annandale  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)