Schedule & Scores for Friday, September 18, 2015

ClassAway   HomeLocation
5A Eden Prairie49 @ 7Minnetonka  
5A Hutchinson43 @ 7Dassel-Cokato  
5A Prior Lake25 @ 15Edina  
5A Maple Grove24 @ 6Wayzata  
5A Marshall (Duluth)20 @ 28Virginia  
AAA / 5A Lourdes26 @ 7Kasson-Mantorville  
5A Glencoe-Silver Lake33 @ 0Watertown-Mayer  
5A Mounds View27 @ 10White Bear Lake  
5A Owatonna77 @ 41Austin  
5A Mahnomen52 @ 6Red Lake County Central/Red Lake Falls  
5A South St. Paul28 @ 21St. Thomas Academy  
5A Champlin Park31 @ 13Osseo  
5A Rogers21 @ 17St. Francis  
5A Blaine7 @ 35Totino-Grace  
5A Monticello26 @ 21Princeton  
5A Spring Lake Park40 @ 0DeLaSalle  
5A Eastview6 @ 7Apple Valley  
5A Lakeville South28 @ 38Lakeville North  
5A St. Michael-Albertville31 @ 7Cambridge-Isanti  
5A Morris Area/Chokio-Alberta34 @ 0Yellow Medicine East  
5A Lake City0 @ 36Plainview-Elgin-Millville  
5A Annandale0 @ 27Delano  
5A Andover21 @ 14Centennial  
5A St. Croix Lutheran21 @ 40Fridley  
5A Lewiston-Altura12 @ 0Rushford-Peterson  
5A Elk River67 @ 29Buffalo  
5A Mahtomedi21 @ 2Hastings  
5A Academy of Holy Angels0 @ 28Chaska  
5A Academy of Holy Angels0 @ 35Chaska  
5A Blue Earth21 @ 12Martin County West  
5A Barnesville7 @ 17Dilworth-Glyndon-Felton  
5A Brainerd13 @ 38Moorhead  
5A Rocori21 @ 28Sartell-St. Stephen  
5A St. Marys14 @ 38Minnesota Valley Lutheran  
5A Faribault13 @ 43John Marshall  
5A Atwater-Cosmos-Grove City22 @ 6Benson  
5A Farmington6 @ 42Burnsville  
5A Chanhassen14 @ 56Orono  
5A Byron7 @ 6Cannon Falls  
5A Anoka21 @ 0Coon Rapids  
5A Mayer Lutheran28 @ 7Norwood-Young America  
5A Mayo14 @ 42Mankato West  
5A Irondale6 @ 48Robbinsdale Armstrong  
5A East Ridge35 @ 20Cretin-Derham Hall  
5A Willmar40 @ 14Apollo  
5A Perham16 @ 15Park Rapids  
5A Jackson County Central58 @ 21Windom  
5A Moose Lake/Willow River24 @ 0Pine City  
5A Stewartville43 @ 0La Crescent  
5A Benilde-St. Margarets63 @ 36St. Louis Park  
5A Shakopee7 @ 31Hopkins  
5A Shakopee11 @ 12Hopkins MI  
5A Fergus Falls67 @ 16Roseau  
5A New Prague14 @ 26Red Wing  
2A Triton25 @ 0Chatfield  
5A Eagan6 @ 20Rosemount  
5A Upsala/Swanville51 @ 21Kimball  
5A Litchfield21 @ 35Holy Family Catholic  
5A Roseville22 @ 15Forest Lake  
5A Simley21 @ 14Tartan  
5A Richfield6 @ 34Kennedy  
5A Hermantown51 @ 14Cloquet  
5A Fairmont28 @ 7St. Peter  
5A Pelican Rapids20 @ 44Warroad  
5A Foley0 @ 56Becker  
5A Providence Academy13 @ 14New Life Academy/St. Croix Prep  
5A Woodbury9 @ 14Stillwater  
5A Waseca22 @ 0Jordan  
5A Springfield14 @ 46New Ulm Cathedral  
5A Paynesville34 @ 28Eden Valley-Watkins  
5A Zimmerman28 @ 34Albany  
5A Washburn10 @ 0Minneapolis Southwest  
5A Melrose26 @ 30Maple Lake  
5A Southland13 @ 35Fillmore Central  
5A Browerville21 @ 0Royalton  
5A Maple River7 @ 20Waterville-Elysian-Morristown  
5A Medford8 @ 40Kenyon-Wanamingo  
5A Adrian8 @ 9Canby  
5A Pipestone21 @ 6Luverne  
5A Highland Park41 @ 21St. Anthony Village  
5A Big Lake23 @ 35Chisago Lakes Area  
5A Winona22 @ 21Northfield  
5A Minnewaska Area34 @ 21Sauk Centre  
5A Proctor28 @ 35Denfeld  
5A Proctor20 @ 27Denfeld  
2A Zumbrota-Mazeppa0 @ 55Caledonia  
5A North9 @ 0Hill-Murray  
5A Duluth East28 @ 27North Branch  
5A Alexandria57 @ 49Bemidji  
2A Cotter10 @ 59Dover-Eyota  
5A East Grand Forks20 @ 27Thief River Falls  
5A Sauk Rapids-Rice30 @ 29St. Cloud Tech  
5A Jefferson17 @ 14Waconia  
5A Lake Crystal-Wellcome Memorial14 @ 15Lester Prairie/Holy Trinity  
5A Esko21 @ 14Aitkin  
5A Blake42 @ 6Minneapolis South  
5A Rockford21 @ 20Holdingford  
5A Worthington0 @ 62Marshall (Marshall)  
5A Hinckley-Finlayson14 @ 46Braham  
5A St. Cloud Cathedral22 @ 28Milaca  
5A Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]41 @ 0Staples-Motley  
5A Park14 @ 7Sibley  
5A Murray County Central7 @ 48Minneota  
5A Bagley28 @ 20Blackduck  
5A Albert Lea7 @ 47Tri-City United  
5A Lake Park-Audubon8 @ 42Pillager  
5A Pine River-Backus70 @ 20Red Lake  
5A Tracy-Milroy-Balaton17 @ 0Dawson-Boyd  
5A Little Falls7 @ 14New London-Spicer  
5A Cedar Mountain/Comfrey20 @ 12Sleepy Eye  
5A Kerkhoven-Murdock-Sunburg22 @ 36Prairie Valley [Eagle Valley/Parkers Prairie]  
5A Kerkhoven-Murdock-Sunburg22 @ 36Parkers Prairie  
5A United South Central0 @ 52Bethlehem Academy  
5A Le Sueur-Henderson26 @ 13Gibbon-Fairfax-Winthrop  
5A Osakis42 @ 36Frazee  
5A St. Agnes15 @ 7Brooklyn Center  
5A Mora42 @ 12Crosby-Ironton  
5A Pequot Lakes14 @ 21Detroit Lakes  
5A Warren-Alvarado-Oslo27 @ 0Goodridge-Grygla Chargers  
2A Pine Island20 @ 12St. Charles  
5A Howard Lake-Waverly-Winsted20 @ 70Pierz  
5A International Falls7 @ 56Greenway/Nashwauk-Keewatin  
5A Rush City13 @ 33Deer River  
5A New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva34 @ 19Sibley East  
5A Hayfield6 @ 30Wabasha-Kellogg  
5A Kingsland14 @ 46Goodhue  
5A Breckenridge54 @ 22Crookston  
5A Breck0 @ 47Mound-Westonka  
5A Mankato East29 @ 12Century  
5A New Ulm6 @ 55Belle Plaine  
5A Montevideo12 @ 6B O L D  
5A Hibbing20 @ 49Grand Rapids  
5A East Central50 @ 14Barnum  
5A St. James7 @ 48Redwood Valley  
5A Wadena-Deer Creek16 @ 57Hawley  
5A Loyola8 @ 48Blooming Prairie  
5A West Central Area14 @ 7Belgrade-Brooten-Elrosa  
5A Long Prairie-Grey Eagle0 @ 25United North Central co-op [Menahga/Sebeka]  
5A Two Harbors13 @ 0Eveleth-Gilbert  
5A Two Harbors13 @ 0Eveleth-Gilbert  
5A Minneapolis North35 @ 36St. Paul Central  
5A Hills-Beaver Creek38 @ 12Granada-Huntley-East Chain/Truman  
5A Edgerton/Ellsworth22 @ 46Mountain Lake/Mountain Lake Christian  
5A Grand Meadow60 @ 12West Lutheran (Plymouth)  
5A Nevis42 @ 8Ogilvie  
5A Onamia14 @ 38Isle  
5A Ada-Borup38 @ 0Win-E-Mac  
5A Nicollet0 @ 46Madelia  
5A Verndale54 @ 14Rothsay  
5A Lanesboro46 @ 0Alden-Conger  
5A Houston18 @ 22Mabel-Canton  
5A South Ridge26 @ 0Carlton  
5A Cleveland45 @ 6Fulda  
5A Bigfork40 @ 12Northeast Range  
5A Badger/Greenbush-Middle River22 @ 42Fosston  
5A Ely56 @ 0Cherry  
5A Hillcrest Lutheran Academy52 @ 30Bertha-Hewitt  
5A Clearbrook-Gonvick42 @ 26Kittson Central  
5A Chisholm44 @ 6Mesabi East  
5A Westbrook-Walnut Grove32 @ 22Southwest Star Concept  
5A Climax/Fisher12 @ 6Fertile-Beltrami  
5A Floodwood8 @ 46Cromwell  
5A Janesville-Waldorf-Pemberton12 @ 25St. Clair  
5A Brandon/Evansville58 @ 6Buffalo Lake-Hector-Stewart  
5A Glenville-Emmons18 @ 80Lyle/Pacelli  
5A Hancock0 @ 6MACCRAY  
5A Randolph6 @ 45Spring Grove  
5A Hill City6 @ 60Northland  
5A Renville County West33 @ 30Wheaton/Herman-Norcross  
5A Littlefork-Big Falls6 @ 54Kelliher/Northome  
5A Norman County West31 @ 55Waubun  
5A Minnesota State Academy for the Deaf40 @ 67McGregor  
5A Clinton-Graceville-Beardsley14 @ 22Underwood  
5A Ortonville25 @ 22Russell-Tyler-Ruthton  
5A Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County]0 @ 35Stephen-Argyle Central  
5A Walker-Hackensack-Akeley25 @ 0New York Mills  
5A Henry27 @ 24Columbia Heights  
5A Laporte8 @ 38Park Christian  
5A Mesabi Academy8 @ 43Kelley  
5A Norman County East/Ulen-Hitterdal46 @ 0Cass Lake-Bena  
5A Roosevelt/Minnesota Transitions26 @ 13Spectrum  
5A Lake of the Woods/Indus20 @ 68North Woods  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)