Schedule & Scores for Friday, September 11, 2015

ClassAway   HomeLocation
5A Wayzata28 @ 10Minnetonka  
5A Osseo14 @ 35Totino-Grace  
5A St. Thomas Academy34 @ 26Simley  
5A Maple Grove20 @ 28Eden Prairie  
5A Hopkins21 @ 42Edina  
5A Marshall (Duluth)0 @ 42Two Harbors  
5A Mounds View20 @ 7Roseville  
5A B O L D32 @ 7Benson  
5A Kasson-Mantorville6 @ 36Stewartville  
5A DeLaSalle22 @ 43Benilde-St. Margarets  
5A Champlin Park13 @ 21Blaine  
2A Caledonia34 @ 7Triton  
5A Cretin-Derham Hall31 @ 28White Bear Lake  
5A Eastview13 @ 29Eagan  
5A Lester Prairie/Holy Trinity0 @ 35Maple River  
5A Lakeville South0 @ 21Rosemount  
5A Morris Area/Chokio-Alberta20 @ 29Minnewaska Area  
5A Hill-Murray7 @ 31Mahtomedi  
5A Andover20 @ 27Anoka  
5A John Marshall35 @ 7Century  
5A Pierz54 @ 6Eden Valley-Watkins  
2A Chatfield33 @ 0Pine Island  
5A Becker29 @ 22Zimmerman  
5A Waterville-Elysian-Morristown32 @ 6Le Sueur-Henderson  
5A Mankato West56 @ 18Austin  
5A Delano10 @ 25Hutchinson  
5A Elk River12 @ 37St. Michael-Albertville  
5A Blue Earth25 @ 55Jackson County Central  
5A Holdingford15 @ 6Maple Lake  
5A Luverne17 @ 13Redwood Valley  
5A Orono35 @ 10Academy of Holy Angels  
5A St. Marys14 @ 15W  
5A Holy Family Catholic21 @ 42Glencoe-Silver Lake  
5A Chisago Lakes Area37 @ 35Princeton  
5A Detroit Lakes21 @ 6Park Rapids  
5A Farmington14 @ 49Lakeville North  
5A Hawley12 @ 54Dilworth-Glyndon-Felton  
5A Blooming Prairie39 @ 23Janesville-Waldorf-Pemberton  
5A Sartell-St. Stephen28 @ 31Bemidji  
5A Chanhassen32 @ 37Richfield  
5A Byron37 @ 6Lake City  
5A Robbinsdale Cooper56 @ 18St. Louis Park  
5A Frazee0 @ 20Barnesville  
5A Burnsville35 @ 0Apple Valley  
5A Irondale0 @ 35Spring Lake Park  
5A East Ridge29 @ 7Stillwater  
5A Centennial35 @ 0Coon Rapids  
5A Willmar28 @ 39Alexandria  
5A Sibley East0 @ 20Mayer Lutheran  
5A Bethlehem Academy18 @ 13Medford  
5A St. Peter27 @ 16New Ulm  
5A Moose Lake/Willow River22 @ 39Mora  
5A Buffalo6 @ 49Rogers  
5A / AAA Cannon Falls6 @ 28Lourdes  
5A New London-Spicer14 @ 0St. Cloud Cathedral  
5A Shakopee7 @ 8Prior Lake  
5A St. Anthony Village14 @ 48St. Croix Lutheran  
5A New Prague6 @ 42Mayo  
5A Rushford-Peterson31 @ 6Hayfield  
5A Dassel-Cokato13 @ 14Litchfield  
5A Hastings28 @ 34South St. Paul  
5A Watertown-Mayer13 @ 47Annandale  
5A Apollo14 @ 49Moorhead  
5A Tri-City United53 @ 0Worthington  
5A Crosby-Ironton8 @ 40Esko  
5A Sibley7 @ 20North  
5A St. Cloud Tech19 @ 13Rocori  
5A Woodbury35 @ 20Forest Lake  
5A Minneapolis Southwest6 @ 51St. Paul Central  
5A Robbinsdale Armstrong44 @ 26Park Center  
5A St. Clair0 @ 8United South Central  
5A Browerville19 @ 7Upsala/Swanville  
5A New Ulm Cathedral50 @ 0Red Rock Central  
5A Waconia3 @ 35Chaska  
5A Pipestone54 @ 0St. James  
5A Albany41 @ 20Little Falls  
5A Proctor34 @ 13Hibbing  
5A Thief River Falls32 @ 8Roseau  
5A Kennedy14 @ 42Jefferson  
5A Northfield23 @ 34Owatonna  
5A Lac qui Parle Valley0 @ 52Tracy-Milroy-Balaton  
5A Duluth East12 @ 51Monticello  
5A Duluth East12 @ 51Monticello  
5A Tartan38 @ 54Park  
2A Cotter0 @ 36Zumbrota-Mazeppa  
5A Martin County West14 @ 7Windom  
5A East Grand Forks20 @ 35Fergus Falls  
5A La Crescent14 @ 38Plainview-Elgin-Millville  
5A Sauk Rapids-Rice14 @ 35Brainerd  
5A Canby21 @ 20Ortonville  
5A North Branch22 @ 39Big Lake  
5A Fertile-Beltrami14 @ 28Pine River-Backus  
5A St. Francis45 @ 0Cambridge-Isanti  
5A St. Francis45 @ 0Cambridge-Isanti  
5A New Life Academy/St. Croix Prep0 @ 43Blake  
5A Fridley28 @ 14Washburn  
5A Crookston33 @ 31Pelican Rapids  
5A Rockford0 @ 20Melrose  
5A Hinckley-Finlayson14 @ 28Rush City  
5A Grand Rapids28 @ 7Cloquet  
5A Minnesota Valley Lutheran20 @ 8Cedar Mountain/Comfrey  
5A Fillmore Central13 @ 45Lewiston-Altura  
5A Goodhue41 @ 0Southland  
2A St. Charles7 @ 40Dover-Eyota  
5A Murray County Central6 @ 36Adrian  
5A Red Lake County Central/Red Lake Falls36 @ 40Climax/Fisher  
5A Lake Park-Audubon24 @ 0Badger/Greenbush-Middle River  
5A Royalton28 @ 14Kimball  
5A Harding24 @ 42Providence Academy  
5A Blackduck7 @ 22Pillager  
5A Gibbon-Fairfax-Winthrop6 @ 41New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva  
5A Eveleth-Gilbert35 @ 12International Falls  
5A Kerkhoven-Murdock-Sunburg8 @ 19West Central Area  
5A Red Wing20 @ 44Winona  
5A Osakis38 @ 8Wadena-Deer Creek  
5A St. Agnes26 @ 19Concordia Academy  
5A Pequot Lakes29 @ 28Perham  
5A Warren-Alvarado-Oslo7 @ 47Stephen-Argyle Central  
5A Howard Lake-Waverly-Winsted13 @ 62Paynesville  
5A Minneapolis South0 @ 34Mound-Westonka  
5A Breckenridge54 @ 16Warroad  
5A Norwood-Young America21 @ 15Lake Crystal-Wellcome Memorial  
5A Columbia Heights35 @ 45Breck  
5A Braham30 @ 20Deer River  
5A New York Mills14 @ 8Bagley  
5A Jordan35 @ 14Albert Lea  
5A Pine City6 @ 21Aitkin  
5A Buffalo Lake-Hector-Stewart8 @ 43Verndale  
5A Russell-Tyler-Ruthton14 @ 39Lakeview  
5A Sleepy Eye16 @ 32Springfield  
5A Montevideo35 @ 6Atwater-Cosmos-Grove City  
5A Spectrum0 @ 40Minneapolis North  
5A Milaca8 @ 48Foley  
5A Virginia7 @ 43Greenway/Nashwauk-Keewatin  
5A Wabasha-Kellogg20 @ 0Kingsland  
5A Loyola8 @ 15Kenyon-Wanamingo  
5A Long Prairie-Grey Eagle6 @ 72Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]  
5A Como Park14 @ 20Henry  
5A Humboldt8 @ 38Roosevelt  
5A Humboldt8 @ 38Roosevelt/Minnesota Transitions  
5A Yellow Medicine East6 @ 22Sauk Centre  
5A Carlton6 @ 42Hillcrest Lutheran Academy  
5A Fosston3 @ 62Mahnomen  
5A Brooklyn Center21 @ 0Edison  
5A United North Central co-op [Menahga/Sebeka]30 @ 16Staples-Motley  
5A Mesabi East6 @ 53East Central  
5A Red Lake0 @ 62Walker-Hackensack-Akeley  
5A Wheaton/Herman-Norcross20 @ 22MACCRAY  
5A Spring Grove61 @ 0Glenville-Emmons  
5A Underwood71 @ 12Rothsay  
5A Nevis62 @ 0Hill City  
5A Goodridge-Grygla Chargers6 @ 45Clearbrook-Gonvick  
5A Kittson Central32 @ 12Northern Freeze co-op [Marshall County Central/Tri-County]  
5A Lanesboro62 @ 20West Lutheran (Plymouth)  
5A Win-E-Mac0 @ 21Norman County East/Ulen-Hitterdal  
5A Waubun28 @ 7Ada-Borup  
5A Kelliher/Northome36 @ 20North Woods  
5A Madelia30 @ 38Cleveland  
5A Bigfork21 @ 8Littlefork-Big Falls  
5A Ely50 @ 21Cook County  
5A Mabel-Canton21 @ 42Randolph  
5A Chisholm26 @ 6Barnum  
5A Mountain Iron-Buhl24 @ 6Mesabi Academy  
5A Westbrook-Walnut Grove26 @ 36Granada-Huntley-East Chain/Truman  
5A Brandon/Evansville30 @ 32Clinton-Graceville-Beardsley  
5A Cromwell21 @ 6South Ridge  
5A Isle50 @ 8Ogilvie  
5A McGregor55 @ 36Floodwood  
5A Fulda16 @ 52Edgerton/Ellsworth  
5A Bertha-Hewitt30 @ 7Park Christian  
5A Lyle/Pacelli22 @ 56Grand Meadow  
5A Kelley51 @ 8Cherry  
5A Renville County West41 @ 6Hancock  
5A Alden-Conger24 @ 46Houston  
5A Norman County West39 @ 14Cass Lake-Bena  
5A Northland20 @ 32Onamia  
5A Marshall (Marshall)48 @ 7Fairmont  
5A Southwest Star Concept14 @ 6Nicollet  
5A Denfeld0 @ 42Hermantown  
5A Denfeld8 @ 62Hermantown  
5A Belle Plaine14 @ 26Waseca  
5A Johnson27 @ 47Highland Park  
5A Minneota42 @ 13Dawson-Boyd  
5A Parkers Prairie14 @ 35Belgrade-Brooten-Elrosa  
5A Mountain Lake/Mountain Lake Christian32 @ 20Hills-Beaver Creek  
5A Lake of the Woods/Indus0 @ 50Northeast Range  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)