Schedule & Scores for Thursday, October 8, 2015

ClassAway   HomeLocation
5A Cambridge-Isanti49 @ 14North Branch  
5A Moorhead33 @ 14Elk River  
5A Kingsland8 @ 53Lewiston-Altura  
5A Princeton14 @ 41Rocori  
5A Detroit Lakes34 @ 13Thief River Falls  
5A Minnewaska Area35 @ 14Atwater-Cosmos-Grove City  
5A Apollo14 @ 42Sartell-St. Stephen  
5A Willmar21 @ 26Sauk Rapids-Rice  
5A Perham8 @ 43Fergus Falls  
5A Big Lake21 @ 35Buffalo  
5A Dassel-Cokato27 @ 13Watertown-Mayer  
5A Little Falls22 @ 23Foley  
5A Alexandria33 @ 18St. Cloud Tech  
5A St. Cloud Cathedral13 @ 42Zimmerman  
5A Rush City56 @ 8Barnum  
5A Medford8 @ 14United South Central  
5A Concordia Academy7 @ 27Johnson  
5A Proctor28 @ 17Two Harbors  
5A Lac qui Parle Valley21 @ 0Murray County Central  
5A St. Francis50 @ 13Duluth East  
5A Wabasha-Kellogg2 @ 27Fillmore Central  
5A Wadena-Deer Creek12 @ 64Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]  
5A Osakis28 @ 20Long Prairie-Grey Eagle  
5A Janesville-Waldorf-Pemberton12 @ 19Loyola  
5A Albany6 @ 42Becker  
5A Delano32 @ 21Holy Family Catholic  
5A Cedar Mountain/Comfrey20 @ 33St. Marys  
5A New London-Spicer59 @ 6Milaca  
5A Goodhue21 @ 24Rushford-Peterson  
5A W12 @ 33New Ulm Cathedral  
5A Hills-Beaver Creek54 @ 21Fulda  
5A Brainerd7 @ 23Bemidji  
5A Goodridge-Grygla Chargers0 @ 41Kittson Central  
5A Henry28 @ 27Breck  
5A Hermantown59 @ 32Moose Lake/Willow River  
5A Maple River24 @ 23New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva  
5A Park Rapids38 @ 14Roseau  
5A Hutchinson20 @ 21Annandale  
5A Litchfield7 @ 6Glencoe-Silver Lake  
5A Mahnomen40 @ 12Climax/Fisher  
5A Champlin Park27 @ 33Andover  
5A Chisago Lakes Area14 @ 31Rogers  
5A St. Michael-Albertville27 @ 26Monticello  
5A Mayer Lutheran14 @ 33Waterville-Elysian-Morristown  
5A Pipestone35 @ 0Blue Earth  
5A Pelican Rapids6 @ 62Barnesville  
5A Luverne33 @ 6Martin County West  
5A Blooming Prairie40 @ 42Kenyon-Wanamingo  
5A Dawson-Boyd32 @ 23Adrian  
5A Frazee19 @ 6United North Central co-op [Menahga/Sebeka]  
5A St. James3 @ 67Jackson County Central  
5A Bethlehem Academy41 @ 14St. Clair  
5A Albert Lea8 @ 21St. Peter  
5A Walker-Hackensack-Akeley24 @ 22Pillager  
5A International Falls6 @ 22Crosby-Ironton  
5A Springfield8 @ 48Minnesota Valley Lutheran  
5A Southland14 @ 27Hayfield  
5A Browerville35 @ 8Kerkhoven-Murdock-Sunburg  
5A Pequot Lakes47 @ 18East Grand Forks  
5A Red Rock Central12 @ 6Sleepy Eye  
5A Russell-Tyler-Ruthton8 @ 47Canby  
5A Lake Crystal-Wellcome Memorial27 @ 7Le Sueur-Henderson  
5A Fertile-Beltrami18 @ 21Fosston  
5A Warroad0 @ 56Dilworth-Glyndon-Felton  
5A Mound-Westonka28 @ 14Como Park  
5A Bagley26 @ 15Pine River-Backus  
5A Lake Park-Audubon24 @ 8Red Lake County Central/Red Lake Falls  
5A Badger/Greenbush-Middle River6 @ 48Blackduck  
5A Tracy-Milroy-Balaton49 @ 32Ortonville  
5A Redwood Valley33 @ 2Windom  
5A Mora55 @ 26Denfeld  
5A Red Lake32 @ 68New York Mills  
5A Buffalo Lake-Hector-Stewart24 @ 28Wheaton/Herman-Norcross  
5A Minneota48 @ 12Lakeview  
5A Bertha-Hewitt6 @ 42Underwood  
5A Clearbrook-Gonvick14 @ 3Stephen-Argyle Central  
5A Cromwell28 @ 6Onamia  
5A Nicollet14 @ 38Westbrook-Walnut Grove  
5A Laporte0 @ 38Verndale  
5A South Ridge44 @ 12Mountain Iron-Buhl  
5A Park Christian6 @ 20Rothsay  
5A Brandon/Evansville8 @ 11Renville County West  
5A Mesabi Academy24 @ 52McGregor  
5A Clinton-Graceville-Beardsley30 @ 0Hancock  
5A Hillcrest Lutheran Academy35 @ 30MACCRAY  
5A Royalton25 @ 8Parkers Prairie  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)