Schedule & Scores for Friday, October 3, 2014

ClassAway   HomeLocation
AAAAAA Osseo38 @ 0Robbinsdale Armstrong  
AAAAAA Lakeville North15 @ 0Lakeville South  
AAAAAA Prior Lake15 @ 14Eagan  
AAAAAA Maple Grove50 @ 0Blaine  
AAA / AAAA Lourdes32 @ 14Stewartville  
AAA Glencoe-Silver Lake34 @ 7Litchfield  
AAAAAA Mounds View0 @ 21Menasha WI  
AA / AAA B O L D32 @ 13Morris Area/Chokio-Alberta  
AAAA / AAAAA South St. Paul38 @ 6Simley  
AAAAA Monticello12 @ 42Rogers  
AAAAA / AAAA Spring Lake Park52 @ 36Park Center  
AAAAAA Cretin-Derham Hall32 @ 14Stillwater  
AAAAA Cambridge-Isanti21 @ 27Buffalo  
A Lester Prairie/Holy Trinity18 @ 20Janesville-Waldorf-Pemberton  
AAA / AAAA Lake City19 @ 6Kasson-Mantorville  
AAAAAA White Bear Lake0 @ 37East Ridge  
AAAA / AAAAA Hill-Murray7 @ 13Sibley  
AAA Annandale14 @ 18New London-Spicer  
AAAAA / AAAAAA Andover27 @ 0Anoka  
AA Lewiston-Altura13 @ 16Pine Island  
AA / A Chatfield48 @ 7Wabasha-Kellogg  
AAAA / AAA Becker59 @ 16Milaca  
AAAA Delano7 @ 46Hutchinson  
AAAAA / AAAAAA Elk River7 @ 35Totino-Grace  
AAAAAA / AAAAA Rosemount49 @ 7Apple Valley  
AAAAA Mahtomedi7 @ 12St. Thomas Academy  
AAAA / AAA Academy of Holy Angels40 @ 13Columbia Heights  
AA Barnesville45 @ 12Warroad  
AA Holdingford14 @ 6Howard Lake-Waverly-Winsted  
AA Luverne27 @ 20Madison SD  
AAAAA Brainerd14 @ 40Bemidji  
AAAA / AAA Detroit Lakes21 @ 0Park Rapids  
AAAAA / AAAA Faribault37 @ 0Albert Lea  
AAAAA / AAAA Sartell-St. Stephen15 @ 8Rocori  
AAAA / AAA Byron21 @ 14Plainview-Elgin-Millville  
A / AAA Mayer Lutheran6 @ 42Watertown-Mayer  
A Dawson-Boyd27 @ 0Canby  
AAAAA Mayo42 @ 14Owatonna  
AA Frazee20 @ 6Breckenridge  
AAAAAA Burnsville6 @ 31Eastview  
AAAAA / AAAAAA Irondale0 @ 38Champlin Park  
AAAAA Willmar20 @ 24Apollo  
AAA / AAAA Perham14 @ 22Thief River Falls  
AA Jackson County Central33 @ 0Windom  
A / AA Bethlehem Academy40 @ 8Medford  
AA / A Moose Lake/Willow River36 @ 0Deer River  
AAAAAA Shakopee35 @ 7Farmington  
AAAA / AAAAA Fergus Falls0 @ 40Moorhead  
AAAA / AAA St. Anthony Village6 @ 20St. Croix Lutheran  
A Rushford-Peterson48 @ 12Fillmore Central  
A Upsala/Swanville40 @ 7West Central Area  
AAA Tri-City United35 @ 25Jordan  
AAAA / AAA Hermantown39 @ 8Greenway/Nashwauk-Keewatin  
AAA Fairmont12 @ 13Worthington  
AA / A Maple Lake61 @ 0Kimball  
AAA / AAAA Foley15 @ 20Little Falls  
AAAAA St. Cloud Tech27 @ 14Sauk Rapids-Rice  
AAAAAA Woodbury51 @ 35Park  
A Springfield28 @ 21Minnesota Valley Lutheran  
AAAA / AAA Zimmerman17 @ 14St. Cloud Cathedral  
A Browerville27 @ 0Kerkhoven-Murdock-Sunburg  
AAAAA / AAAA Waconia14 @ 28Orono  
A Barnum0 @ 26Braham  
AA / AAA Pipestone0 @ 14Blue Earth  
AAAA Big Lake62 @ 6Denfeld  
AA Minnewaska Area12 @ 34Paynesville  
AAA Proctor23 @ 29Esko  
AA Zumbrota-Mazeppa8 @ 6Kenyon-Wanamingo  
AAAAA Northfield27 @ 21John Marshall  
A Lac qui Parle Valley8 @ 0Russell-Tyler-Ruthton  
A / AA Cook County0 @ 58Eveleth-Gilbert  
AAAAA North24 @ 21Hastings  
AAAAA Duluth East0 @ 64St. Michael-Albertville  
AAAAA / AAAA Alexandria56 @ 6Grand Rapids  
AA Cotter7 @ 61Triton  
AAA La Crescent14 @ 0Cannon Falls  
AA Benson8 @ 30Yellow Medicine East  
AAAA / AAAAA North Branch21 @ 41Chisago Lakes Area  
A / AA W67 @ 15Martin County West  
AAAAA Century14 @ 64Mankato West  
AA Lake Crystal-Wellcome Memorial24 @ 34Waterville-Elysian-Morristown  
A Fertile-Beltrami0 @ 42Mahnomen  
AAAAA / AAAA St. Francis45 @ 32Princeton  
AAAAAA Coon Rapids0 @ 24Centennial  
AAAA / AA New Life Academy/St. Croix Prep20 @ 14St. Agnes  
AAAA / AAAAA Fridley13 @ 21Tartan  
AAA Roseau7 @ 21East Grand Forks  
AA Crookston27 @ 50Pelican Rapids  
AAA / A Rockford18 @ 12Belgrade-Brooten-Elrosa  
AA / AAA Eden Valley-Watkins7 @ 21Pierz  
AA / A Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]48 @ 6Prairie Valley [Eagle Valley/Parkers Prairie]  
AA St. Charles21 @ 20Dover-Eyota  
AAAA Mound-Westonka6 @ 28Dassel-Cokato  
A Murray County Central0 @ 28Adrian  
AA / A Bagley14 @ 6Blackduck  
A Red Lake County Central/Red Lake Falls8 @ 6Lake Park-Audubon  
A / AA Tracy-Milroy-Balaton0 @ 59Minneota  
A / AA Tracy-Milroy-Balaton0 @ 59Minneota  
A Cedar Mountain/Comfrey0 @ 52St. Marys  
AAA / AA Redwood Valley43 @ 19St. James  
A United South Central7 @ 51Blooming Prairie  
AA / A Sauk Centre15 @ 33Atwater-Cosmos-Grove City  
AA / AAA Le Sueur-Henderson0 @ 8Sibley East  
AAA / AAAA Mora0 @ 62Albany  
AAA Dilworth-Glyndon-Felton13 @ 0Pequot Lakes  
AA Rush City6 @ 27Hinckley-Finlayson  
AAAA / AAAAA Minneapolis South18 @ 26Washburn  
AA New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva60 @ 14Gibbon-Fairfax-Winthrop  
AA / A Hayfield0 @ 16Southland  
A Kingsland7 @ 47Goodhue  
AAAAA / AAAA Austin21 @ 14Red Wing  
AAAAAA Forest Lake20 @ 27Roseville  
A New York Mills12 @ 44Royalton  
AAA / AA Pine City8 @ 22Crosby-Ironton  
AAA / A Aitkin32 @ 22Ogilvie  
AAAA Mankato East14 @ 2Winona  
A MACCRAY18 @ 12Lakeview  
AAAA / AAA New Ulm12 @ 20St. Peter  
A Sleepy Eye22 @ 0Red Rock Central  
AAA Montevideo18 @ 21Melrose  
AA / AAA Spectrum6 @ 37Minnehaha Academy  
AAAA / AAA Hibbing17 @ 14International Falls  
AAA / AAAA Virginia0 @ 61Cloquet  
A / AA East Central33 @ 42Mesabi East  
A / AA Loyola7 @ 21Maple River  
AA Long Prairie-Grey Eagle40 @ 0Wadena-Deer Creek  
AA Staples-Motley0 @ 28Hawley  
AAAA St. Paul Academy-Summit/Mounds Park Academy20 @ 35Blake  
AA Brooklyn Center0 @ 30Concordia Academy  
AA United North Central co-op [Menahga/Sebeka]16 @ 43Osakis  
9-man Cass Lake-Bena0 @ 56Win-E-Mac  
AA / A Edison0 @ 39Minneapolis North  
A Red Lake0 @ 61Pine River-Backus  
9-man Wheaton/Herman-Norcross34 @ 36Brandon/Evansville  
9-man Hills-Beaver Creek20 @ 38Edgerton/Ellsworth  
9-man Nevis44 @ 6Northland  
9-man Stephen-Argyle Central21 @ 6Warren-Alvarado-Oslo  
9-man Onamia56 @ 8Lake of the Woods/Indus  
9-man Ada-Borup21 @ 20Norman County West  
9-man Nicollet22 @ 0Mountain Lake/Mountain Lake Christian  
9-man Verndale8 @ 28Clinton-Graceville-Beardsley  
9-man Lanesboro54 @ 26LeRoy-Ostrander  
9-man South Ridge36 @ 0Chisholm  
9-man Ashby14 @ 42Bertha-Hewitt  
9-man Waubun47 @ 6Park Christian  
9-man Madelia30 @ 35Cleveland  
9-man Bigfork64 @ 24Mountain Iron-Buhl  
A Badger/Greenbush-Middle River14 @ 41Fosston  
9-man Ely8 @ 36North Woods  
9-man Hillcrest Lutheran Academy0 @ 33Underwood  
9-man Clearbrook-Gonvick0 @ 25Kittson Central  
9-man Floodwood40 @ 12McGregor  
9-man Glenville-Emmons30 @ 98Spring Grove  
9-man Cromwell12 @ 6Isle  
9-man / A Hancock6 @ 51Ortonville  
9-man Lyle/Pacelli14 @ 52Houston  
9-man Rothsay20 @ 56Norman County East/Ulen-Hitterdal  
9-man Randolph6 @ 54Grand Meadow  
9-man Wrenshall35 @ 0Carlton  
9-man Hill City0 @ 40Kelliher/Northome  
9-man Renville County West26 @ 22Westbrook-Walnut Grove  
9-man Alden-Conger28 @ 22Granada-Huntley-East Chain/Truman  
9-man Cherry12 @ 30Northeast Range  
9-man Littlefork-Big Falls18 @ 0Kelley  
AAAA Marshall (Marshall)35 @ 6Waseca  
A Walker-Hackensack-Akeley13 @ 18Pillager  
AAA / AA Belle Plaine0 @ 21Norwood-Young America  
AAA Henry2 @ 6Roosevelt/Minnesota Transitions  
Holy Family Catholic/Southwest Christian33 @ 14New Prague  
Holy Family Catholic/Southwest Christian33 @ 14New Prague  
Humboldt/Open World Learning8 @ 41Como Park  
Humboldt/Open World Learning8 @ 41Como Park  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)