Schedule & Scores for Wednesday, October 15, 2014

ClassAway   HomeLocation
AAAAAA Wayzata6 @ 17Minnetonka  
AAAAAA / AAAAA Maple Grove40 @ 0Spring Lake Park  
AAAAAA Mounds View34 @ 20Stillwater  
AAAA / AAA Kasson-Mantorville7 @ 58Plainview-Elgin-Millville  
AAAAAA Lakeville South40 @ 7Farmington  
AAA Lake City14 @ 20Cannon Falls  
AAAA / AAAAA Hill-Murray52 @ 30Tartan  
AAA / AA St. Croix Lutheran49 @ 28Brooklyn Center  
A / AAA Belgrade-Brooten-Elrosa0 @ 46Pierz  
AAAA Academy of Holy Angels55 @ 0St. Anthony Village  
AAAAA St. Francis54 @ 21Chisago Lakes Area  
AA / A Le Sueur-Henderson20 @ 19Mayer Lutheran  
AAAAA Century27 @ 42Mayo  
AAAAA / AAAA Irondale21 @ 35Park Center  
AAAAA Duluth East6 @ 31Buffalo  
AA Cotter29 @ 34Zumbrota-Mazeppa  
AAA Dilworth-Glyndon-Felton35 @ 8East Grand Forks  
AA / A Bagley12 @ 18Fertile-Beltrami  
AAA / AAAA Minnehaha Academy41 @ 0Blake  
AA Crookston14 @ 0Staples-Motley  
AAAA New Ulm20 @ 63Marshall (Marshall)  
A Ogilvie20 @ 48East Central  
A / 9-man Ortonville12 @ 57Verndale  
9-man Rothsay0 @ 55Waubun  
9-man Floodwood41 @ 14Lake of the Woods/Indus  
9-man Bertha-Hewitt6 @ 44Brandon/Evansville  
9-man Hill City42 @ 44McGregor  
9-man Northeast Range24 @ 50North Woods  
9-man Park Christian6 @ 31Norman County East/Ulen-Hitterdal  
9-man Clinton-Graceville-Beardsley64 @ 14Ashby  
A / AAA Minneapolis North64 @ 6Roosevelt/Minnesota Transitions  
AAAAA / AAA Washburn18 @ 34Henry  
AAAAAA Robbinsdale Armstrong7 @ 16Centennial  
AA Hawley41 @ 14Warroad  
AAAA / AAAAA Orono38 @ 29New Prague  
AAAAAA Anoka21 @ 28Champlin Park  
AAAAAA Totino-Grace32 @ 24Osseo  
9-man Kelliher/Northome12 @ 7Wrenshall  
9-man Houston6 @ 53Grand Meadow  
AA / AAA Norwood-Young America26 @ 20Tri-City United  
AA Pine Island36 @ 34Dover-Eyota  
AAAA Zimmerman10 @ 35Albany  
AAAAA / AAAA Faribault43 @ 6Winona  
A / AA Kerkhoven-Murdock-Sunburg14 @ 29Osakis  
AAA Milaca28 @ 33St. Cloud Cathedral  
AA / AAA Paynesville52 @ 34Morris Area/Chokio-Alberta  
A Minnesota Valley Lutheran35 @ 21Sleepy Eye  
AAA Jordan55 @ 20Sibley East  
AAAAAA Roseville14 @ 39Edina  
AAAA / AAA Dassel-Cokato13 @ 20New London-Spicer  
AAAAA Rogers21 @ 22St. Michael-Albertville  
AAAAAA Hopkins28 @ 34Eden Prairie  
AAAAA / AAAA Waconia0 @ 63Hutchinson  
AAAAA St. Thomas Academy26 @ 0Hastings  
AAAAAA Eagan0 @ 31Lakeville North  
AAAAAA Eastview27 @ 37Prior Lake  
AA / AAA Moose Lake/Willow River36 @ 26Marshall (Duluth)  
AAAA / AAA Byron12 @ 49Lourdes  
AAA Annandale14 @ 46Glencoe-Silver Lake  
AAAAA Owatonna15 @ 46Northfield  
A Pillager0 @ 55Mahnomen  
AA Sauk Centre7 @ 28B O L D  
AAA / AAAA Columbia Heights20 @ 69DeLaSalle  
AAAAAA / AAAAA Blaine40 @ 42Elk River  
AA / A Caledonia13 @ 0Goodhue  
AAAAA Monticello33 @ 6Denfeld  
AAAAA / AAAAAA Apple Valley28 @ 34Burnsville  
AAAAA / AAAA Cambridge-Isanti32 @ 28Princeton  
AA / A Medford14 @ 20Lester Prairie/Holy Trinity  
AAAAAA Park20 @ 34White Bear Lake  
AAAAA Bemidji25 @ 52Moorhead  
AAAAAA / AAAAA Coon Rapids0 @ 31Andover  
AAAAA John Marshall21 @ 19Mankato West  
AA Lewiston-Altura27 @ 20Kenyon-Wanamingo  
AA / A Chatfield0 @ 12Southland  
AAAA Becker35 @ 10Little Falls  
AA / A Waterville-Elysian-Morristown20 @ 14United South Central  
AAAAAA Shakopee8 @ 50Rosemount  
AAAAA Mahtomedi13 @ 7Sibley  
AAA / AA Blue Earth31 @ 7Luverne  
AA Holdingford8 @ 35Maple Lake  
AAAAA / AAA St. Paul Central39 @ 12Como Park  
AAAAA / AAAA Brainerd52 @ 7Grand Rapids  
AAAA / AAAAA Rocori25 @ 0Sauk Rapids-Rice  
A St. Marys56 @ 0Buffalo Lake-Hector-Stewart  
AAA / AAAA Pequot Lakes7 @ 41Detroit Lakes  
AAA / A Montevideo28 @ 26Atwater-Cosmos-Grove City  
A / AA Blooming Prairie35 @ 20New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva  
AAAAA Sartell-St. Stephen34 @ 21Apollo  
AAAAA Jefferson7 @ 24Chanhassen  
AAAAA Chaska34 @ 14Robbinsdale Cooper  
AAAAAA East Ridge42 @ 3Forest Lake  
AAAAA Willmar13 @ 28St. Cloud Tech  
AAA Park Rapids33 @ 20Perham  
AAA / AA Redwood Valley12 @ 41Jackson County Central  
AAA St. Peter7 @ 21Fairmont  
AAA / AAAA La Crescent20 @ 55Stewartville  
AAAA Richfield0 @ 55Benilde-St. Margarets  
AAAA / AAAAA Fergus Falls6 @ 33Alexandria  
AA / A Hayfield12 @ 48Rushford-Peterson  
AA St. Charles0 @ 67Triton  
AAA Belle Plaine13 @ 42Watertown-Mayer  
AA / A United North Central co-op [Menahga/Sebeka]14 @ 47Upsala/Swanville  
AAAA / AAA Mound-Westonka12 @ 47Litchfield  
AAAAA North14 @ 49Simley  
AAA / AA Aitkin12 @ 14Crosby-Ironton  
AAA / AAAA Virginia0 @ 70Hermantown  
AAA Foley31 @ 18Mora  
AA / AAA Spectrum12 @ 34Providence Academy  
AA / AAAA St. James0 @ 68Waseca  
A Springfield13 @ 47New Ulm Cathedral  
AAAA / AAAAA Minneapolis South36 @ 37Minneapolis Southwest  
AA / AAA Benson15 @ 29Melrose  
AA / A Gibbon-Fairfax-Winthrop44 @ 20St. Clair  
A / AA Browerville42 @ 7Long Prairie-Grey Eagle  
A / AA Janesville-Waldorf-Pemberton13 @ 38Maple River  
A Barnum24 @ 8Cook County  
AA St. Agnes24 @ 21Concordia Academy  
A / AA Adrian0 @ 68Minneota  
AA Windom0 @ 41Pipestone  
AAAA Johnson38 @ 41Highland Park  
AAAA Big Lake48 @ 19North Branch  
AA Minnewaska Area54 @ 17Yellow Medicine East  
AAAA / AAA Hibbing0 @ 40Proctor  
AAAA / AAA Thief River Falls42 @ 0Roseau  
AAAAA Kennedy41 @ 74St. Louis Park  
AA / A Eden Valley-Watkins43 @ 7Kimball  
A Canby12 @ 19Lac qui Parle Valley  
AAA / AAAA Pine City6 @ 41Cloquet  
AA / A Martin County West38 @ 18Red Rock Central  
A W21 @ 36Cedar Mountain/Comfrey  
AA / A Lake Crystal-Wellcome Memorial26 @ 13Loyola  
AAA / AA Esko42 @ 26Rush City  
AAAA Fridley41 @ 27New Life Academy/St. Croix Prep  
AAA / AA Rockford6 @ 20Howard Lake-Waverly-Winsted  
AA / A Hinckley-Finlayson7 @ 46Braham  
A Kingsland18 @ 53Fillmore Central  
AA / A Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]67 @ 0West Central Area  
A Lakeview13 @ 31Murray County Central  
AAAA Red Wing41 @ 15Albert Lea  
A Red Lake County Central/Red Lake Falls54 @ 6Red Lake  
A Royalton43 @ 14Prairie Valley [Eagle Valley/Parkers Prairie]  
A Badger/Greenbush-Middle River12 @ 38Blackduck  
AA Eveleth-Gilbert12 @ 28Mesabi East  
AAA Greenway/Nashwauk-Keewatin50 @ 19International Falls  
AAAAA / AAAA Austin14 @ 21Mankato East  
AAA / AAAA Breck74 @ 0St. Paul Academy-Summit/Mounds Park Academy  
A / AAA Deer River3 @ 36Two Harbors  
9-man Carlton44 @ 14Northland  
A Fosston45 @ 24Walker-Hackensack-Akeley  
9-man Cass Lake-Bena0 @ 67Ada-Borup  
AA / 9-man Edison16 @ 12West Lutheran (Plymouth)  
9-man Wheaton/Herman-Norcross38 @ 14Hillcrest Lutheran Academy  
9-man Randolph16 @ 48Spring Grove  
9-man Hills-Beaver Creek49 @ 8Southwest Star Concept  
9-man Edgerton/Ellsworth40 @ 6Westbrook-Walnut Grove  
9-man Hancock22 @ 68Underwood  
9-man Cromwell18 @ 32Nevis  
9-man Onamia56 @ 14Isle  
9-man Madelia16 @ 34Nicollet  
9-man Lanesboro22 @ 28Mabel-Canton  
9-man Win-E-Mac18 @ 14Norman County West  
9-man South Ridge12 @ 0Ely  
9-man Alden-Conger26 @ 49Cleveland  
9-man Bigfork1 @ 0Cherry  
9-man Chisholm6 @ 28Kelley  
9-man Littlefork-Big Falls14 @ 21Mountain Iron-Buhl  
9-man Lyle/Pacelli42 @ 22LeRoy-Ostrander  
9-man Fulda0 @ 57Renville County West  
9-man Granada-Huntley-East Chain/Truman6 @ 59Mountain Lake/Mountain Lake Christian  
AAAAAA Cretin-Derham Hall28 @ 7Woodbury  
Holy Family Catholic/Southwest Christian36 @ 29Delano  
Humboldt/Open World Learning6 @ 42Harding  
Holy Family Catholic/Southwest Christian36 @ 29Delano  
Humboldt/Open World Learning6 @ 42Harding  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)