Schedule & Scores for Friday, October 10, 2014

ClassAway   HomeLocation
AAAAAA / AAAAA Totino-Grace28 @ 7Irondale  
AAAAAA Edina24 @ 27Hopkins  
AAAAAA Eden Prairie27 @ 13Wayzata  
AAAA Hutchinson62 @ 7Holy Family Catholic/Southwest Christian  
AAAA Hutchinson62 @ 7Holy Family Catholic/Southwest Christian  
AAAAAA Osseo27 @ 26Maple Grove  
AAAAAA Lakeville North42 @ 13Burnsville  
AAA / A Marshall (Duluth)7 @ 21Deer River  
AAA Lourdes36 @ 7Lake City  
AAA / AAAA Glencoe-Silver Lake29 @ 20Dassel-Cokato  
A Mahnomen39 @ 6Red Lake County Central/Red Lake Falls  
AAAA DeLaSalle12 @ 16Academy of Holy Angels  
AAAA South St. Paul28 @ 14Hill-Murray  
AAAAAA Champlin Park35 @ 0Coon Rapids  
AAAAA / AAAA Rogers62 @ 7Big Lake  
AAAAAA Stillwater47 @ 20Woodbury  
AAAAAA / AAAAA Eastview38 @ 15Apple Valley  
AAAAA St. Michael-Albertville49 @ 7Cambridge-Isanti  
AAA / AA Morris Area/Chokio-Alberta28 @ 6Minnewaska Area  
AAAAAA White Bear Lake15 @ 13Forest Lake  
AAAAA Moorhead21 @ 56Brainerd  
AAAAA Andover14 @ 35Spring Lake Park  
AAAAA John Marshall24 @ 25Owatonna  
AAA / AAAA St. Croix Lutheran50 @ 28New Life Academy/St. Croix Prep  
AAA Pierz27 @ 12Rockford  
AAAAA Mankato West57 @ 0Mayo  
AAAA Delano21 @ 39Orono  
AAAAA / AAAAAA Elk River10 @ 17Anoka  
AAAAAA Rosemount28 @ 7Lakeville South  
AAA / AAAA Blue Earth35 @ 6New Ulm  
AA Barnesville0 @ 28Hawley  
AAAAA / AAAA St. Paul Central64 @ 33Highland Park  
AAAA / AAAAA Rocori42 @ 34Willmar  
A St. Marys44 @ 22W  
AAAAA Chisago Lakes Area19 @ 25Monticello  
AAAA / AAA Detroit Lakes9 @ 7Perham  
A / AA Atwater-Cosmos-Grove City21 @ 48B O L D  
AAAAAA Farmington7 @ 60Prior Lake  
AAAAA / AAAA Robbinsdale Cooper59 @ 0Richfield  
AAAAAA East Ridge6 @ 21Mounds View  
AAAAAA Centennial56 @ 26Blaine  
AAA / A Sibley East16 @ 19Mayer Lutheran  
AA Jackson County Central40 @ 42Pipestone  
AAA / AAAA St. Peter14 @ 63Marshall (Marshall)  
AAAAA Buffalo14 @ 27St. Francis  
AAAA Stewartville49 @ 14Byron  
AAA Plainview-Elgin-Millville45 @ 18La Crescent  
AAA / AAAA Cannon Falls22 @ 47Kasson-Mantorville  
AAA / AAAA New London-Spicer34 @ 14Mound-Westonka  
AAAA / AAAAA Benilde-St. Margarets33 @ 24Jefferson  
AAAAA Bemidji60 @ 24Alexandria  
AAAA St. Anthony Village28 @ 20Fridley  
AAAAA New Prague13 @ 7Waconia  
AA Triton40 @ 21Lewiston-Altura  
AAAAA / AAAAAA Hastings20 @ 48Park  
AAAAAA Eagan27 @ 7Shakopee  
AAA Watertown-Mayer35 @ 20Jordan  
A Upsala/Swanville46 @ 0Kerkhoven-Murdock-Sunburg  
AAA Litchfield18 @ 26Annandale  
AAAAAA Roseville0 @ 1Cretin-Derham Hall  
AAAAA Apollo41 @ 19St. Cloud Tech  
AAA Tri-City United55 @ 20Belle Plaine  
AAAAA Simley21 @ 34Mahtomedi  
AA Crosby-Ironton48 @ 8Rush City  
AAAA / AAA Hermantown36 @ 6Aitkin  
AA / A Maple Lake47 @ 0Belgrade-Brooten-Elrosa  
AAAAA Sibley7 @ 36St. Thomas Academy  
AA Pelican Rapids34 @ 68Frazee  
AAAA / AAA Waseca41 @ 0Fairmont  
AA Paynesville66 @ 6Benson  
AAAAA Minneapolis Southwest14 @ 13Washburn  
AAA / AA Melrose41 @ 27Sauk Centre  
A Southland49 @ 3Kingsland  
A St. Clair27 @ 37United South Central  
A New Ulm Cathedral49 @ 14Minnesota Valley Lutheran  
AA Maple River7 @ 21Waterville-Elysian-Morristown  
AA Medford26 @ 56New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva  
AA / AAA Concordia Academy8 @ 48Columbia Heights  
AAAA / AAAAA Winona14 @ 20Austin  
AAAA / AAA Albany45 @ 0Foley  
AAA / AAAA Proctor0 @ 42Cloquet  
AAAAA Kennedy24 @ 56Chaska  
AAAAA Northfield37 @ 14Century  
A / AA Kimball14 @ 61Holdingford  
AAAA Princeton42 @ 14North Branch  
A Lac qui Parle Valley6 @ 26MACCRAY  
AAAA / AAAAAA Park Center20 @ 28Robbinsdale Armstrong  
AAAAA Tartan13 @ 49North  
AA / A Martin County West7 @ 38Springfield  
AAA East Grand Forks6 @ 13Park Rapids  
A Red Rock Central14 @ 34Cedar Mountain/Comfrey  
AAAAA Sauk Rapids-Rice27 @ 43Sartell-St. Stephen  
A Fertile-Beltrami14 @ 8Badger/Greenbush-Middle River  
AAA / AA Esko28 @ 7Eveleth-Gilbert  
AAA Roseau0 @ 41Dilworth-Glyndon-Felton  
AAAA / AAA Blake6 @ 54Breck  
AAA / AA Worthington45 @ 14St. James  
AA / AAA Hinckley-Finlayson21 @ 35Pine City  
AAAA Grand Rapids7 @ 40Fergus Falls  
A / AA Fillmore Central24 @ 12Hayfield  
A / AA Goodhue34 @ 26Chatfield  
AA Warroad14 @ 16Crookston  
AAA / AAAA St. Cloud Cathedral7 @ 48Becker  
AA Dover-Eyota49 @ 18Zumbrota-Mazeppa  
AAAA Albert Lea14 @ 59Mankato East  
A Lake Park-Audubon6 @ 7Fosston  
A / AA Pine River-Backus20 @ 24Bagley  
A Royalton12 @ 7Browerville  
A Blackduck34 @ 12Walker-Hackensack-Akeley  
AA Gibbon-Fairfax-Winthrop6 @ 35Lake Crystal-Wellcome Memorial  
AAAA / AAA Little Falls54 @ 14Mora  
AAAA / AAAAA Red Wing20 @ 49Faribault  
AA Osakis16 @ 15Long Prairie-Grey Eagle  
AA St. Agnes36 @ 35Brooklyn Center  
AAA / AAAA Pequot Lakes45 @ 20Thief River Falls  
AAA / AAAA Greenway/Nashwauk-Keewatin43 @ 13Hibbing  
AA Pine Island42 @ 18St. Charles  
AA Howard Lake-Waverly-Winsted34 @ 28Eden Valley-Watkins  
AAA International Falls8 @ 26Virginia  
AA Breckenridge40 @ 0Staples-Motley  
AA Norwood-Young America28 @ 14Le Sueur-Henderson  
A Braham57 @ 12East Central  
A Buffalo Lake-Hector-Stewart18 @ 14Sleepy Eye  
AA Windom7 @ 34Luverne  
AA Kenyon-Wanamingo56 @ 13Cotter  
AAA / AAAA Milaca0 @ 38Zimmerman  
AA Wadena-Deer Creek0 @ 66Ottertail Central co-op [Battle Lake/Henning]  
A / AA Wabasha-Kellogg0 @ 55Caledonia  
A West Central Area6 @ 39New York Mills  
AAA / AAAAA Como Park32 @ 44St. Louis Park  
AAAA / AA St. Paul Academy-Summit/Mounds Park Academy32 @ 62Spectrum  
AA / AAA Yellow Medicine East7 @ 42Montevideo  
A / AAAA Minneapolis North43 @ 6Harding  
AA / A Mesabi East40 @ 27Cook County  
A Ogilvie20 @ 45Barnum  
AA / AAA Edison32 @ 21Henry  
A Red Lake22 @ 76Pillager  
9-man Spring Grove46 @ 12Lanesboro  
9-man Underwood40 @ 0Clinton-Graceville-Beardsley  
9-man Grand Meadow65 @ 8Lyle/Pacelli  
9-man Nevis34 @ 14Onamia  
9-man Ada-Borup19 @ 12Rothsay  
9-man Nicollet39 @ 22Alden-Conger  
9-man Cleveland54 @ 6Granada-Huntley-East Chain/Truman  
9-man / A Ashby0 @ 41Ortonville  
9-man Waubun44 @ 6Cass Lake-Bena  
9-man Ely42 @ 38Bigfork  
9-man Mabel-Canton46 @ 20Glenville-Emmons  
9-man North Woods30 @ 18Littlefork-Big Falls  
9-man Hillcrest Lutheran Academy34 @ 14Hancock  
9-man Mountain Iron-Buhl38 @ 12Chisholm  
9-man Westbrook-Walnut Grove24 @ 0Fulda  
A Janesville-Waldorf-Pemberton6 @ 41Blooming Prairie  
9-man Brandon/Evansville8 @ 33Verndale  
9-man Isle42 @ 36Floodwood  
9-man LeRoy-Ostrander12 @ 69Randolph  
9-man McGregor8 @ 14Carlton  
9-man Bertha-Hewitt18 @ 46Wheaton/Herman-Norcross  
9-man Kelley43 @ 30Northeast Range  
9-man Wrenshall19 @ 30Cromwell  
9-man Renville County West10 @ 30Hills-Beaver Creek  
9-man Cherry0 @ 1South Ridge  
9-man Norman County West56 @ 22Park Christian  
9-man Northland0 @ 1Kelliher/Northome  
A / AA Prairie Valley [Eagle Valley/Parkers Prairie]37 @ 24United North Central co-op [Menahga/Sebeka]  
9-man Southwest Star Concept8 @ 68Edgerton/Ellsworth  
Denfeld6 @ 18Duluth East  
9-man Norman County East/Ulen-Hitterdal6 @ 26Win-E-Mac  
Mountain Lake/Mountain Lake Christian48 @ 14Madelia  
AAA / AAAA Roosevelt/Minnesota Transitions14 @ 26Minneapolis South  
9-man Lake of the Woods/Indus10 @ 36Hill City  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)